ĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA

Labākie Canon objektīvi ēdienu fotografēšanai

Vai vēlaties uzņemt augstāka līmeņa fotogrāfijas? Izveidojiet attēlus ar ēdieniem, kurus ir vērts nobaudīt un kas fotografēti ar īpaši atlasītu Canon objektīvu izlasi, kas jums noteikti nepieciešama.
Doba šokolādes bumbiņa, kas pildīta ar saldējumu un rotāta ar ziedlapiņām un sīkiem šokolādes gabaliņiem.

Ēdienu fotografēšana ir patīkams veids, kā eksperimentēt ar savu Canon kameru — un tas nav tikai tāpēc, ka fotosesijas beigās fotografējamos objektus var apēst. Nesteidzoties izveidojiet sastāvdaļu kompozīciju, pārbaudiet apgaismojumu un koriģējiet iestatījumus un redzēsiet, ka varat izveidot fotogrāfijas ar ēdieniem, kurus rodas vēlme nobaudīt.

Turklāt ir pieejami arī atsevišķi elementi un aprīkojums, lai ar savu kameru varētu iegūt vislabāko kvalitāti. Trijkājis var būt noderīgs, kad fotografējat ēdienu no augšas, vājā apgaismojumā vai uzņemat ārkārtīgi tuvus tuvplānus, lai gan arī Canon objektīvu klāsts ar attēlu stabilizēšanas (IS) tehnoloģiju šādās situācijās var ievērojami palīdzēt. Pievienojot Canon Speedlite zibspuldzi vai citu mākslīgo apgaismojumu savam komplektam, jums pavērsies plašākas radošās iespējas, ja ēdiena fotogrāfijām vēlēsieties piešķirt profesionālu izskatu.

Vislabāk ēdienu fotogrāfiju izskatu var uzlabot ar labāku objektīvu. Daudzi objektīvi ļauj fokusēt pietiekami tuvu, lai uzņemtu mazas detaļas, tomēr tikai īsts makro objektīvs nodrošina vismaz vienas reizes palielinājumu. Tas nozīmē, ka objekta attēls tiek ierakstīts sensorā attiecībā 1:1 jeb dabiskā lielumā, kad objektīvs ir iestatīts uz minimālo fokusu.

Makro objektīvs ir ideāli piemērots, lai atklātu ēdiena slēpto tekstūru, sīkus rakstus un smalku ēdiena struktūru, ko citādi varētu nepamanīt, tomēr ēdiena fotografēšanai ir svarīgas arī citas lietas. Šeit apskatīsim labāko objektīvu izvēli Canon EOS kamerām.

No augšas uzņemta bļoda ar tomātu un bazilika pastu, kadrā redzama dakša, bazilika lapas un piesta.

Ēdiena fotogrāfi bieži izvēlas 35 mm objektīvu, lai fotografētu no augšas, jo tam ir pietiekami plats skats, lai iekļautu rekvizītus, piemēram, galda piederumus un receptes sastāvdaļas. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/125 s, f/2.5 un ISO800. © Natasha Alipour-Faridani

Labākais sākuma līmeņa RF objektīvs ēdiena fotografēšanai: Canon RF 50mm F1.8 STM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

Canon RF 50mm F1.8 STM objektīva skata lauks ir ne pārāk plats, ne šaurs, un tas ir piemērots fotografēšanai no dažādiem leņķiem. Objektīva lielais maksimālais diafragmas atvērums f/1.8 nodrošina asuma dziļuma kontroli, ļaujot izolēt atsevišķus kārdinoša ēdiena elementus un radīt izpludinātu, māksliniecisku fonu, kad fotografē no priekšpuses, pa diagonāli vai no sāniem. Plašais diafragmas atvērums ielaiž arī daudz gaismas, kas ļauj fotografēt vājāka apgaismojuma apstākļos, piemēram, restorānos ar intīmu apgaismojumu.

Pieejams sākuma līmeņa objektīvs Canon pilnkadra EOS R sistēmai ir RF 50mm F1.8 STM, kam ir asfērisks objektīvs ar pārklājumu, kas nodrošina asumu līdz pat kadra malām — jo īpaši noderīgi, uzņemot visu kadru aizpildošas fotogrāfijas no augšas. Tas ir kompakts un viegls, ērts un jaudīgs papildinājums jebkura ēdiena fotogrāfa aprīkojuma somai.

Pasteļkrāsu saldumi, daži brīvi izvietoti un daži mazās cepumu bļodiņās, uz galda kopā ar dzīvnieku formas cepumiem ar cukura glazūru.

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM ir aprīkots ar ātru ultraskaņas motora fokusēšanas sistēmu, tomēr to var arī manuāli regulēt, precīzi koriģējot asumu ar fokusēšanas gredzenu. Tā Super Spectra pārklājums novērš dubultattēlus un atspīdumus, gaismai atstarojoties no sensora. Uzņemts ar Canon EOS 800D (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 850D) un Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM objektīvu ar 1/6 s, f/4 un ISO100.

Canon pirmais EF-S makro objektīvs, kas var izveidot dabiska lieluma attēlus, ir lielisks pirmās izvēles objektīvs ēdienu fotogrāfiem. Tas ir mazs, viegls, ļoti ass un aprīkots ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu, kas palīdz objektu pozicionēt starp brīnišķīgi izpludinātu fonu un priekšplānu.

Skata leņķis ir ekvivalents 96mm f/2.8 objektīvam pilnkadra kamerā, tāpēc ar Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM objektīvu efektīvi sasniegsiet vairāk, uzņemot kadru aizpildošus attēlus no lielāka attāluma. Līdz ar to ne tikai nemetīsiet ēnu uz objekta, bet būs arī vieglāk izolēt visgaršīgākā izskata kumosus šķīvī.

Visdaudzpusīgākais objektīvs ēdiena fotografēšanai: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

Taisnstūrveida siera gabals, vīģe un augļu gabaliņi uz vertikāli paceltas dakšas.

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM spēj uzņemt brīnišķīgi kārdinoša ēdiena tekstūru un detaļas, daļēji pateicoties RF stiprinājumam, kas novieto objektīvu tuvāk sensoram. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/125 s, f/16 un ISO100.

Dažādi sīki pārtikas produkti, tostarp sparģeļa gals un garneles aste, kas sakārtoti uz karotes

Makro palielinājums līdz 1:2 ļauj ēdienu fotogrāfiem izjust detaļas. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/125 s, f/16 un ISO100.

Daudzpusīgs makro objektīvs, kas izveidots pilnkadra bezspoguļu Canon EOS R sistēmai — Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM var uzņemt gan platleņķa kadrus ar galda izkārtojumu, gan tuvplānus ar pusi no dabiskā lieluma, kā arī attēlus, kuru lielums ir starp tiem.

Tas ir pietiekami mazs un viegls, lai to varētu izmantot bez trijkāja, savukārt piecu pakāpju Dual Sensing IS tehnoloģija palīdz maksimāli efektīvi izmantot objektīva iespaidīgo izšķirtspējas jaudu.

Līdzīgi kā citi Canon RF klāsta objektīvi, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM ir aprīkots ar pielāgojamu vadības gredzenu cilindra priekšpusē, kuram var piešķirt tādas svarīgas kameras vadības funkcijas kā diafragmas atvēruma, ISO vai ekspozīcijas kompensācijas regulēšanu. Tas dod iespēju vienkārši un precīzi regulēt iestatījumus, ātri pagriežot gredzenu. Šī funkcija ir pieejama, arī izmantojot EF objektīvus ar EOS R sistēmas kamerām ar Canon regulēšanas gredzena stiprinājuma adapteri EF-EOS R.

Mēģiniet šo objektīvu izmantot kopā ar Canon EOS RP, izmantojot tādas priekšrocības kā kameras fokusa braketēšanas funkciju, lai iegūtu jauna līmeņa asumu savām ēdiena fotogrāfijām.

Vislabākais objektīvs ēdienu fotografēšanai tuvplānā no īpaši maza attāluma: Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

Citrona šķēles šļakatas negāzētā ūdenī uz perfekti melna fona.

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM ar teleobjektīva skata lauku ir lieliski piemērots ēdiena fotografēšanai no priekšpuses, pa diagonāli un no sāniem. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM objektīvu ar 1/1000 s, f/4 un ISO4000. © Sharon Cosgrove

Piedāvājot 1,4 reižu palielinājumu, objektīvs RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM akcentē pat vissīkākās izsmalcinātas maltītes detaļas, savukārt tā L sērijas optikas konstrukcijas kvalitāte nodrošina izcili skaidru attēlu. Ar līdz pat astoņu pakāpju kompensāciju, kad objektīvs savienots pārī ar kameru, kurai ir korpusā ietverta attēla stabilizāciju (IBIS), piemēram, Canon EOS R6, tas nodrošina ļoti asus attēlus, kameru turot rokās pat vājā apgaismojumā. Turklāt salīdzinoši lielais 100 mm fokusa attālums nozīmē, ka jums nav jāpiekļūst tik tuvu kā ar objektīvu, kuram ir īsāks fokusa attālums. Tas var atvieglot apgaismojuma, atstarotāju un citu piederumu novietošanu, kā arī nodrošināt, ka objektīvs neaizsvīdīs, fotografējot kūpošus siltos ēdienus.

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM lepojas ar ārkārtīgi ātru automātisko fokusēšanu, pateicoties ātrajam RF stiprinājumam, un klusu Dual Nano USM motoru, kas to padara ideālu ēdiena fotogrāfiem, kuri uzņem arī video. Tam ir arī sfēriskās aberācijas kontroles gredzens, kas ļauj koriģēt bokē un maigas fokusēšanas efektus, veidojot radošus ēdiena kadrus.

Labākais objektīvs ēdiena fotografēšanai, ja vēlaties ceļot ar vieglu somu: Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

Makrofotogrāfija ar sešstūra bišu šūnām.

9 cm garais Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvs, kas sver tikai 500 g, ir lielisks teleobjektīvs, ko var ielikt aprīkojuma somā, lai fotografētu jebkurā vietā, kur jūs aizved izsalkums, — vietējā pārtikas tirgū vai dravā. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvu ar 1/60 s, f/2 un ISO1600. © Ilvy Njiokiktjien

Lētāks par tā 100 mm līdzinieku ir Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM — tā ir fantastiska izvēle ēdiena fotogrāfiem, kuri vēlas teleobjektīvu ar īsu fokusa attālumu un makro fotografēšanas iespējām.

Šim objektīvam ir nedaudz platāks leņķis nekā 100 mm objektīvam, un tas nodrošina nedaudz elastīgākas kadrēšanas iespējas ierobežotās telpās. Ar teleobjektīva sasniedzamību, 0,5 reižu palielinājumu un 35 cm minimālo fokusēšanas attālumu tam nav problēmu uzņemt tuvplānus. Objektīvam ir liels f/2 maksimālais diafragmas atvērums, un tas piedāvā piecu pakāpju hibrīda attēla stabilizāciju, kas nodrošina tīrus, asus rezultātus jebkāda apgaismojuma apstākļos. Turklāt tam ir Super Spectra optikas pārklājums, kas samazina atspīdumus un dubultošanos — tas ir noderīgi, ja apgaismojumu ir grūti kontrolēt, piemēram, brīvdabas ēdināšanas pasākumos.

Labākais objektīvs ēdiena videoblogu veidotājiem: Canon RF 16mm F2.8 STM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

No aizmugures redzama jauna sieviete, kas pavērsusi Canon EOS R6 kameru uz salātu bāru, pilnu ar krāsainu salātu traukiem.

Elegantais, pieejamais Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvs nodrošina izcilu kvalitāti plašā skata laukā.

Sieviete kafejnīcā tur kruasānu pret kameru, kas piestiprināta pie neliela statīva uz galda viņas priekšā.

Asais, tīrais platleņķa skats to padara lieliski piemērotu ēdienu videobloga veidošanai.

Fokusa spektra apakšējā galā katrs milimetrs rada ievērojamu atšķirību. Ja jums ir nepieciešama papildu telpa un kustības ir ierobežotas, piemēram, filmējot mazā restorānā vai uzņemot lielu virsmu no augšas, kadru var izglābt Canon RF 16mm F2.8 STM objektīva ārkārtīgi platais leņķis. Vai raizējaties par kropļojumiem, ko izraisa īpaši plata leņķa objektīvi? Neraizējieties: visas Canon EOS R sistēmas kameras, tostarp Canon EOS R, EOS RP un EOS R6, ir aprīkotas ar iebūvētu objektīva kropļojumu koriģēšanu, tāpēc jūsu kadri vienmēr izskatīsies dabiski.

Šim īpaši kompaktajam objektīvam, kas sver tikai 165 g, minimālais fokusa attālums ir tikai 13 cm, kas ir pat īsāks nekā dažiem makro objektīviem, lai jūs varētu piekļūt īpaši tuvu un maksimāli palielināt detaļas. Līdzīgi kā citi fiksēta fokusa attāluma objektīvi šajā sarakstā, RF 16mm F2.8 STM piedāvā arī lielu maksimālo diafragmas atvērumu, kas nodrošina elastīgu darbu ar asuma dziļumu un apgaismojumu.

Labākais tālummaiņas objektīvs ēdiena fotografēšanai: Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Darbojas ar: EOS R sistēmas kamerām

Tuvplāns ar baltmaizes grauzdiņu, uz kura kūst neliels sviesta gabaliņš.

Ja vēlaties vienu objektīvu, kas atbilst jūsu radošajām vajadzībām visās situācijās, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM ir fantastiska izvēle. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu ar 1/13 s, f/4 un ISO400.

Ārkārtīgi daudzpusīgais Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvs ar tālummaiņas diapazonu no 24 mm līdz 105 mm ir lieliski piemērots fotografēšanai no jebkuras vietas. Ar minimālo fokusēšanas attālumu, kas ir tikai 13 cm, un 0,5 reižu palielinājumu, manuāli fokusējot ar 24 mm, tas nodrošina lielisku darbību ēdiena fotogrāfiem, kuri vēlas iegūt garda ēdiena tuvplānus.

Iespējams, vispārsteidzošākā objektīva RF 24-105mm F4-7.1 IS STM īpašība ir tā neticami plašais tālummaiņas diapazons un piecu pakāpju attēlu stabilizators, kas ir ietverts korpusā, kurš ir mazāk nekā 9 cm garš un sver tikai 395 g. Pateicoties šiem mazajiem izmēriem, objektīvu var bez piepūles ievietot kompaktā aprīkojuma somā, un tas atvieglo uzņemšanu bez statīva, iegūstot asus rezultātus.



Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)

Saistītie produkti

Saistītie raksti