PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

Radoša portretu fotografēšana

Fotogrāfe Nina Kolinsa (Nina Collins) ar saviem interesantajiem pašportretiem ir ieguvusi ievērojamu sekotāju skaitu pakalpojumā TikTok. Šeit viņa dalās ar padomiem, kā stilizēt kadru un iegūt maksimāli daudz ar vienkāršiem uzstādījumiem.
Sieviete ar gariem, blondiem matiem valkā rozā saulesbrilles un pozē pret rozā aizkariem un kreļļu virtenēm. Uz galda viņas priekšā ir kamera, kurā ir redzams viņas attēls.

Pakalpojuma TikTok satura veidotāja un fotogrāfe Nina Kolinsa (Nina Collins), kas šo prasmi apguvusi pašmācības ceļā, bija domājusi, ka fotogrāfa karjera ir nesasniedzama, taču viņa bija apņēmības pilna gūt panākumus. "Es biju patstāvīga studente, taču, neskatoties uz to, ka mācījos kaut ko pilnīgi nesaistītu, es zināju, ka vēlos strādāt fotogrāfijas jomā, tāpēc man bija jāizveido portfolio,” viņa skaidro. “Es apguvu zināšanas ar intensīvu materiālu izpēti un treniņiem.”

Tā vietā, lai publicētu saturu savās parastajās platformās, kur viņai jau bija sekotāji, Nina nolēma uzsākt darbu no nulles pakalpojumā TikTok. “Es baidījos no sliktām atsauksmēm,” viņa paskaidro. “Man šķita, ka cilvēki būs pārāk kritiski un pamanīs nepilnības manās rediģēšanas prasmēs vai kameras iestatījumos.”

Tomēr reakcija uz viņas iedvesmojošajiem TikTok videoklipiem bija ārkārtīgi pozitīva, un viņa ātri ieguva sekotājus. “Pirmajos četros mēnešos man bija jau 20 tūkstoši sekotāju. Cilvēku komentāri bija tik pacilājoši, un viņiem nebija ne jausmas, kas es esmu. Viņiem nebija jāsaka jaukas lietas — viņi komentēja, jo viņiem patiešām patika tas, ko viņi redzēja, un tas man deva nepieciešamo pārliecību.”

Īpaši populāra izrādījās Ninas fotogrāfiju sērija “Desmitgades”, kurā viņa demonstrē modi, frizūras un fotografēšanas stilus cauri laikmetiem. Viņa arī ļauj skatītājam piekļūt aizkulisēm, kur notiek sagatavošanās, parādot, kā ikviens var uzsākt dažāda izskata atveidošanu. Tagad viņas mērķis ir iedvesmot citus cilvēkus paņemt kameru un uzsākt darbu. “Es veidoju TikTok videoklipus, lai dalītos ar idejām, paņēmieniem un risinājumiem, cerot, ka tas var noderēt arī citiem cilvēkiem, kuri ir aizrāvušies ar fotografēšanu,” viņa saka.

Šeit Nina mums stāsta, cik vienkārša ir sagatavošanās un kā viņa stilizē savus kadrus, kā arī dalās ar padomiem, kā gūt pārliecību, pozējot saviem radošajiem pašportretiem.

1. Pilnveidojiet savas idejas

Sieviete ar gariem, blondiem, viļņainiem matiem, baltā T kreklā, baltos sporta apavos un haki krāsas džinsos rokās tur Canon kameru un smaida kamerai.

Ninai ir vairāk nekā 60 000 sekotāju pakalpojumā TikTok, un viņas fotografēšanas pamācībās ir sniegti padomi un parādīti paņēmieni visdažādākajām situācijām — sākot no Valentīndienas fotogrāfiju stila veidošanas līdz populāru slavenību fotogrāfiju atveidošanai, ko regulāri noskatās vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Sieviete ar gariem, blondiem matiem un rozā saulesbrillēm skatās uz augšu un smaida, pieliekusi plaukstas pie sejas sāniem, it kā viņa dejotu ar paceltām rokām.

Mati un dekoratīvā kosmētika ir svarīga, lai atveidotu vēlamo izskatu. Noskaņu kolāžas izveidošana palīdzēs rast idejas un sniegs iedvesmu laikmetam atbilstošiem rekvizītiem. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50 mm F1.8 STM objektīvu ar 1/160 s, f/2,8 un ISO1250. © Nina Collins

“Mani interesē mode, rediģēšanas stili un portretu fotografēšana, tāpēc man ir patiešām aizraujoši redzēt, kā tas viss ir attīstījies,” Nina paskaidro. “Apģērbs, mati un dekoratīvā kosmētika ir acīmredzami mainījušies, bet ir mainījies arī fotogrāfiju izskats atbilstoši konkrētajā laikā pieejamajam fotoaprīkojumam un resursiem. Fotogrāfiju sēriju “Desmitgades” radīju tāpēc, ka vēlējos vizuāli parādīt šo attīstību.

Es daudz uzzināju, novērtēju to, kas man patika un nepatika katrā portretā, piemēram, dažādus rediģēšanas stilus un pozas, un turpmāk to varēšu ņemt vērā pašbildēs.”

Ja vēlaties uzņemt fotogrāfijas ar savu koncepciju, Nina iesaka izveidot ideju noskaņu kolāžu. “Es izveidoju Pinterest kolāžu ar katras desmitgades apģērbiem, pozām un rediģēšanas stiliem,” viņa paskaidro. “Tas man palīdzēja izdomāt, kas jādara, lai no jauna izveidotu šāda veida izskatu.”

2. Fons, rekvizīti un fotografēšanas vietas

Sieviete nometusies ceļos uz grīdas, kārtojot rozā audumu un garas rozā kreļļu virtenes pāri brīvi stāvošam drēbju statīvam. Aiz viņas ir kameras trijkājis.

Lai fons būtu efektīvs, tam nav jābūt dārgam vai profesionālam. Izmantojiet to, kas jums mājās jau ir, lai izveidotu interesantus efektus, piemēram, auduma gabalus vai kreļļu virtenes.

Ja, tāpat kā lielākajai daļai cilvēku, jums nav piekļuves fotostudijai, varat izveidot savu studiju mājās. Faktiski Nina visu izveido mājās, paļaujoties uz rekvizītiem, stilizēšanu un Canon kameras kvalitāti, lai iegūtu vēlamo izskatu. “Manā iekārtojumā viss ir ļoti vienkārši,” viņa saka.

Nav nepieciešami arī dārgi piederumi. “Fonam esmu izmantojusi praktiski jebko — dvieļus, palagus, segas. Nav nepieciešams pat īsts statīvs. Esmu tos novietojusi pāri krēsliem, pāri kāpņu margām un pat piekārusi virs skapja durvīm. Interesanta fona veidošanai varat izmantot arī vienkāršus sadzīves priekšmetus, piemēram, augus.”

Lai nodrošinātu pēc iespējas ilgtspējīgāku uzņemšanu, parasti Ninas izvēlētais apģērbs nāk no viņas pašas drēbju skapja. “Es cenšos atrast tādus attēlus no izvēlētā laikmeta, kuros ir apģērbs, kas man jau pieder,” viņa saka.

3. Izvēlieties labākos rīkus

Sieviete ar gariem, blondiem matiem sēž, aiz viņas ir rozā audums ar piekārtām kreļļu virtenēm. Viņas priekšā ir Canon kamera un objektīvs, aizvērts salokāmais tālrunis, kas pārklāts ar pielīmējamiem dārgakmeņiem, rozā saulesbrilles un tauriņveida sprādzes.

Hibrīdā kamera, piemēram, Canon EOS R6, apvieno ātrumu, attēla kvalitāti un pielāgojamību, līdz ar to ir lielisks satura veidošanas rīks. Kopā ar objektīvu, kuram ir liels diafragmas atvērums, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, tā piešķir portretiem patīkami izpludinātu fonu.

Nina iesaka daudzpusīgu kameru, piemēram, Canon EOS R6, ko viņa izmanto kopā ar iecienīto Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu. Objektīvs RF 50mm F1.8 STM ir mazs, viegls un pieejams — tas ir lieliski piemērots vājam apgaismojumam, un Ninai patīk tā seklais asuma dziļums, kas palīdz izveidot brīnišķīgi izpludinātu fonu — kaut ko tādu, kas attēlam sniedz negaidītu papildu ieguvumu: “Tas ir patiešām noderīgi, ja fonam izmantojat materiālu, kam nepieciešama gludināšana, jo attēlā neredz burzījumu,” viņa saka. Uzziniet vairāk par ideāla portretu objektīva izvēli mūsu fotoaprīkojuma ceļvedī.

Ninai arī patīk EOS R6 attēlu kvalitāte. “Tā ir tiešām pārsteidzoša un piešķir profesionālu izskatu fotogrāfijām, kas uzņemtas mājās, izmantojot pašus parastākos materiālus,” viņa saka. Viņai šķiet, ka pagriežamais ekrāns ir noderīgs, lai fotografētu ar taimeri, un viņai patīk, cik vienkārši ir to savienot ar viedtālruni, izmantojot Canon Camera Connect lietotni.

Jums nav jāinvestē arī dārgā apgaismošanas aprīkojumā. “Manas pamācības ir izveidotas tā, lai būtu pēc iespējas pieejamākas, un tas nozīmē, katrs to mājās var izmēģināt,” Nina paskaidro. “Ja es sāktu izmantot gaismas kastes un zibspuldzes, tas neattaisnotu mērķi. Es vienmēr izmantoju labi apgaismotas vietas pie lieliem logiem. Dažkārt, ja vēlos ietvert ēnas, izmantoju parastas lampas vai prožektorus, bet parasti es neko neizmantoju.”

Ja vēlaties eksperimentēt ar apgaismojumu, mūsu ceļvedī par savu fotopiederumu izgatavošanu varat uzzināt vairāk par to, kā pašam izgatavot softboksu, lai iegūtu skaistākus portretus.

4. Eksperimentējiet ar iestatījumiem

Roka tur kameru, un aizmugurējā ekrānā ir redzami dažādi iestatījumi.

Eksperimentējiet ar kameras iestatījumiem, lai atrastu vislabāko diafragmas atvērumu, slēdža ātrumu un ISO saviem portretiem un pēc tam visu uzmanību varētu koncentrēt uz vēlamā izskata iegūšanu.

Vienkārša pieeja ir vislabākā pašportretu uzņemšanai, ļaujot koncentrēties uz pozām un kompozīciju. “Kad esmu kameras priekšā, man nepatīk ievērojami mainīt iestatījumus,” saka Nina. “Es vienmēr izmantoju automātisko fokusēšanu. Portretiem noder kameras EOS R6 apbrīnojamā sejas un acu noteikšana un sekošana, tāpēc ir grūti kļūdīties. Parasti uzņemu ar f/1.8, lai iegūtu patīkami seklu asuma dziļumu, aptuveni ISO800 un slēdža ātrumu 1/125 sekundes.”

5. Izmantojiet Canon Camera Connect lietotni

Sieviete ar gariem, blondiem matiem sēž viesistabā uz grīdas, turot rokās rozā saulesbrilles, un smaida pret kameru, kas novietota uz koka galda.

Ninai patīk veidot vienkāršus uzstādījumus, lai iedvesmotu pēc iespējas vairāk sekotāju izmēģināt ko līdzīgu. Ja kameru novieto uz izturīgas virsmas, piemēram, kafijas galdiņa, varat uzņemt pašbildi bez statīva palīdzības.

Rokas tur viedtālruni, kurā redzama Canon Camera Connect lietotne, un aizmugurē uz galda atrodas Canon kamera.

Nina saka, ka Canon Camera Connect ir ļoti svarīga viņas darba procesā — tā ļauj iekadrēt, pielāgot iestatījumus un aktivizēt slēdzi no attāluma.

Sevis iekadrēšana, iestatījumu maiņa un slēdža palaišana ir vienkārša, izmantojot Canon Camera Connect lietotni, kas ļauj attālināti vadīt kameru, kurai ir iespējots Wi-Fi, no viedtālruņa, neizmantojot papildu vai dārgus piederumus.

“Godīgi sakot, es nezinu, vai bez tās es varētu uzņemt kādu pašportretu,” saka Nina. “Jūs iegūstat ļoti skaidru skatu ar fotogrāfiju kadrējumu, un to var izmantot iestatījumu koriģēšanai un slēdža aktivizēšanai. Es visu saturu veidoju šādā veidā.”

6. Praktizējiet pozas

Sieviete ar gariem, blondiem matiem, kas sasprausti uz augšu ar mazām tauriņveida sprādzēm, tur pie sejas salokāmu telefonu un ir savilkusi lūpas pret kameru.

Rekvizītu iekļaušana ir viens no Ninas labākajiem padomiem, kas palīdz pārliecinoši attēlot desmitgadi, kuru viņa cenšas demonstrēt, piemēram, šis salokāmais tālrunis. Lai fotografēšana būtu pieejama un ilgtspējīga, var iegādāties lietotus apģērbus un rekvizītus labdarības veikalā vai ieskatīties savu vecāku drēbju skapī. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50 mm F1.8 STM objektīvu ar 1/200 s, f/2,8 un ISO1000. © Nina Collins

Sieviete ar gariem, blondiem matiem domīgi skatās kamerā, izvelkot matus uz sāniem.

Eksperimentējiet ar kustībām, lai attēliem piesaistītu uzmanību un tie neizskatītos pārāk līdzīgi. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50 mm F1.8 STM objektīvu ar 1/160 s, f/2,8 un ISO1000. © Nina Collins

“Es zinu, kas man der, bet es zinu, ka bieži vien, nokļūstot kameras priekšā, var rasties neveikla sajūta. Jums var šķist, ka jums ir “labākais leņķis”, tomēr tas var nozīmēt, ka jūs veidojat līdzīgas fotogrāfijas,” skaidro Nina.

“Ietverot rekvizītus, iegūstat lietas, ar ko mijiedarboties. Iespējams, redzat mani ar saulesbrillēm vai lūpu krāsu, vai, uzņemot pēdējo desmitgadi — 2000. gadus, — mirdzošu salokāmo tālruni. Varat pievienot arī kustību — mēģiniet sakustināt matus vai savu apģērbu. Un atcerieties, ka neviens cits neredzēs fotogrāfijas, kuras beigās neizmantosiet, tāpēc vienkārši izmēģiniet jebko!”

7. Eksperimentējiet ar rediģēšanu

Ja cerat panākt konkrētu izskatu, padomājiet par to, kā rediģēsiet fotogrāfijas, izmantojot programmatūru, piemēram, Canon bezmaksas Digital Photo Professional (DPP) vai Adobe Lightroom. “Veidojot desmitgažu sēriju, es ļoti paļāvos uz rediģēšanu,” saka Nina. “Es skatījos uz noskaņu kolāžu un izvēlējos dažādas lietas no katra laikmeta, piemēram, graudainību, apgaismojumu un toni. Piemēram, sešdesmito un septiņdesmito gadu fotogrāfiju tonis bija ļoti zaļš vai dzeltens. Es pierakstu šos galvenos mainīgos faktorus un ķeros pie Lightroom iestatījumiem, līdz esmu apmierināta ar rezultātu.

8. Gudri izmantojiet sociālos medijus

Sieviete ar gariem, blondiem matiem spoguļa priekšā uzklāj lūpu spīdumu.

Nina ir atklājusi, ka, parādot sava darba procesu — sākot no noskaņu kolāžas veidošanas līdz matu kārtošanai un dekoratīvās kosmētikas uzklāšanai, viņa iedvesmo skatītājus pašiem radīt pašportretus.

Pakalpojumā TikTok vienmēr tiek pozitīvi uzņemta informācija, kurā parādīts, kā notiek kadru radīšana. “Citos sociālajos kanālos, iespējams, padomāsiet “tā ir lieliska fotogrāfija”, tomēr nezināsiet, kā tā tika radīta,” Nina paskaidro. “Pakalpojumā TikTok varat ieskatīties aizkulisēs, lai redzētu, kā es no nekā izveidoju kaut ko. Cilvēkiem tas patīk, jo viņi domā, ka arī paši to varētu izdarīt.”

Ir vērts padomāt arī par mūziku. Katras desmitgades kadrus Nina ir salikusi kopā ar laikmetam atbilstošu skaņdarbu, kas ir rūpīgi izvēlēts, lai panāktu maksimālu iespaidu. “Tam ir jābūt ne tikai atbilstošam, bet arī pietiekami zināmam, lai skatītāji to atpazītu. Tam ir jābūt arī pietiekami populāram, lai arī citi cilvēki būtu izmantojuši šo skaņu celiņu — jo vairāk cilvēku izmantos šo skaņu celiņu, jo labāk tas būs TikTok algoritmam, nodrošinot plašāku auditoriju.”

Apskatiet, kā Nina saliek uzņemto materiālu pakalpojumā TikTok. Kāpēc gan ar viņas padomu palīdzību neizvēlēties kādu laikmetu un neizmēģināt ko līdzīgu? Kopīgojiet savu veikumu pakalpojumā TikTok, pievienojot birku @canonemea.


Adobe un Lightroom ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.


Autors: Astrīda Pitmane (Astrid Pitman)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

  • MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

    Izveidojiet savu mājas studiju

    Atklājiet, kā radoši strādāt ar zibspuldzi un uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.

  • PORTRETS

    Izpratnes pilns kvīru kopienas portretējums

    Nebinārās dzimtes fotogrāfs Luiss Peinters (Louis Painter) stāsta par kvīru kopienas fotografēšanu.

  • RADOŠA FOTOGRAFĒŠANA

    Eksperimentējiet ar septiņiem dažādiem stiliem

    Atklājiet jaunus fotografēšanas virzienus un radiet izcilus attēlus, izmēģinot vienu jaunu stilu dienā.

  • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

    Pasaku stila portreti

    Desmit eksperta padomi atmiņā paliekošu mistisku attēlu veidošanai ar Roziju Hārdiju (Rosie Hardy).