CANON EOS R5

Uzlabota automātiskās fokusēšanas tehnoloģija

EOS R5 fokusē ar izcilu ātrumu un precizitāti — var atpazīt objektus un tos izsekot, kad tie ainā pārvietojas. Uzņemiet pārsteidzoši asus un skaidrus attēlus, kuri ir pilni ar detaļām.

© Martin Bissig / Canon vēstnieks

Dual Pixel CMOS AF II ar 5940 zonām un pilnīgu pārklājumu

Neatkarīgi no tā, kur novietots objekts, EOS R5 var to ātri atrast un fokusēt, izmantojot 5940 AF zonas, kas aptver praktiski visu kadru. Šīs fokusa zonas var izmantot kopā, atsevišķi vai pa laukumiem, ko ekrānā var pārvietot atbilstoši darbības norises vietai.

AF punktus var atlasīt ar īpašu multikontrolleri kameras aizmugurē vai izmantojot skārienekrānu — pieskarieties tam režīmā Live View vai izmantojiet to kā skārienpaliktni, kad kamera ir pie acs.

© Martin Bissig / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

Viedi strādājošais AI un objektu atpazīšana

EOS ITR AF X automātiskās fokusēšanas sistēma kamerā EOS R5 ir programmēta, izmantojot viedi strādājošo AI, kas sākotnēji tika izstrādāts mūsu inovatīvajai DSLR kamerai EOS-1D X Mark III. Sejas un acu noteikšanas režīmā sistēma precīzi atpazīst sejas, pat ja tās ir profilā, kad redzama tikai viena acs. Tas nodrošina ārkārtīgi lielu objektu asumu pat tad, kad tie neprognozējami kustas un ir sekls asuma dziļums. Un ja persona uz brīdi aizgriežas, joprojām tiek izsekota tās galva, lai seja būtu asa, kad tā atkal pagriezīsies pret kameru.

Turklāt EOS R5 viedi strādājošais AI ir ieprogrammēts, lai atpazītu transportlīdzekļus, kā arī kaķus, suņus un putnus un tiem sekotu, fokusējot to ķermeni, galvu vai acis. Līdz ar to sporta un savvaļas dzīvnieku fotografēšana ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk, jo īpaši putnu fotografēšana lidojuma laikā. Fotografējot motosportu, EOS R5 var atpazīt motociklus un sacīkšu automašīnas, atšķirot pat slēgtas un atvērtas kabīnes un precīzi nosakot vadītāja ķiveri, kad tā ir redzama.

© Robert Marc Lehmann

Ātra, jutīga fokusēšana

EOS R5 var fokusēt ļoti ātri — 0,05 s, kas pilnkadra bezspoguļu kamerai ir nozarē vadošais sniegums.1 Automātiskā fokusēšana darbojas arī tik vājā apgaismojumā kā -6EV,2 aptuveni tādā apgaismojumā, ko nodrošina pusmēness.

Šī lieliskā jutība pret gaismu ļauj kamerai EOS R5 fokusēt arī ar tik mazu maksimālo diafragmas atvērumu kā f/22, sniedzot iespēju izmantot telepārveidotājus ar salīdzinoši maza diafragmas atvēruma objektīviem un ārkārtīgi kompaktos supertelefoto objektīvus, piemēram, RF 600mm F11 IS STM un RF 800mm F11 IS STM.

Objektīva manuālais atbalsts visu laiku

Koriģējiet vai ignorējiet fokusu manuāli AF režīmā, nepārslēdzot slēdzi. Šī funkcija, ko bija iecienījuši vecāku EF USM objektīvu lietotāji, ir atjaunota RF objektīvos un to jaunākās paaudzes fokusēšanas motoros.

AF izsekošanas darbība

Kameras AI Servo automātiskās fokusēšanas izsekošanas darbību var regulēt, izmantojot tādus parametrus kā izsekošanas jutīgumu vai paātrinātu/palēninātu izsekošanu, vai atlasot vienu no četriem variantiem — konfigurācijas, kas lieliski piemērotas dažāda veida fotografēšanai.

EOS R5 ietver A variantu, kas automātiski izvēlas vienu no četriem AF variantiem, kas atbilst fotografējamajam objektam.

Tagad EOS R5 ietver A variantu, kas automātiski izvēlas vienu no četriem AF variantiem atbilstoši fotografējamajam objektam.

Manuāls fokuss

Fokusējot manuāli, var izmantot trīs fokusēšanas palīdzības metodes, lai nodrošinātu, ka svarīgie fokusa punkti ir tieši tur, kur vēlaties.

• Fokusa palielināšana
Palielinot attēlu, vispirms sešas reizes un pēc tam 15 reizes, varēsiet labāk redzēt attēlu un novērtēt fokusu.

• Fokusa atzīmēšana
Ainas fokusētās daļas malas ir apvilktas ar jūsu izvēlēto krāsu.

• Dual Pixel fokusēšanas palīgs
Dual Pixel fokusēšanas palīgs pirmo reizi tika izmantots kamerā Cinema EOS C300 Mark II, un tas izmanto tehnoloģiju Dual Pixel CMOS AF II, lai precīzi izmērītu attālumu no kameras līdz objektam un to salīdzinātu ar attiecīgā brīža manuālā fokusa iestatījumu. Grafiskais palīgs norāda, vai fokusa punkts ir priekšpusē vai aizmugurē no kameras izmērītās vērtības, un kļūst zaļš, ja abas vērtības sakrīt, norādot, ka fokusēšana ir precīza.

Sistēma atvieglo manuālā fokusa punkta izvilkšanu un padara to daudz precīzāku, sniedzot filmu veidotājiem tik svarīgo precizitāti, kas nepieciešama darbā ar 4K un 8K izšķirtspējām.

Šos trīs rīkus var izmantot ar saderīgiem RF objektīviem, EF objektīviem vai manuālai fokusēšana ar kinoobjektīviem.

© Ulla Lohmann / Canon vēstnieks

Saistīti raksti

  • RAKSTS

    Pirmie kadri ar Canon EOS R5: izcili detalizēti dabas skati

    Ulla Lohmane (Ulla Lohmann) un Roberts Marks Lēmans (Robert Marc Lehmann) dalās iespaidos par to, kā kameras Canon EOS R5 45 MP sensors un acu automātiskā fokusēšana ar sekošanu palīdzēja uzņemt apbrīnojamus fotoattēlus ārpus telpām.

  • RAKSTS

    Filmēšana 8K izšķirtspējā un 4K “oversamplings” ar Canon EOS R5 kameru

    Pirmajos ar Canon EOS R5 uzņemtajos videoklipos Martins Bissigs (Martin Bissig) un Ivans Dantonio (Ivan D’Antonio) pārliecinājās par to, kā kameras 8K iespējas ļauj samazināt filmēšanas laiku un paplašina radošo izpausmju iespējas.

  • RAKSTS

    Canon EOS R5: 10 funkcijas, kas noteikti nepieciešamas

    Iepazīstieties ar funkcijām, ar kurām kamera EOS R5 izmaina fotografēšanas standartus, tostarp iespēju uzņemt 45 MP fotoattēlus ar līdz 20 kadriem/s un 8K RAW video materiālu.

  • RAKSTS

    Canon EOS R5 vai EOS R6 — kura kamera piemērota tieši jums?

    Canon iepazīstina nevis ar vienu, bet ar divām satriecošām pilnkadra bezspoguļu kamerām. Kura ir piemērota jums? Apskatīsim un salīdzināsim EOS R5 un EOS R6.

    1. Līdz 2020. gada 3. jūnijam, salīdzinot ar digitālām bezspoguļu kamerām, kuras ir ar maināmiem objektīviem un ietver 35 mm pilnkadra ekvivalenta attēla sensoru ar kontrasta noteikšanas AF un fāžu noteikšanas AF attēla plaknē. Aprēķināts pēc izmērītā AF ātruma rezultātiem, pamatojoties uz CIPA vadlīnijām (atšķiras atkarībā no uzņemšanas apstākļiem un izmantotā objektīva). Mērīts, izmantojot iekšēji izstrādātas metodes. Mērīšanas apstākļi: EV12 (apkārtējās vides temperatūra/ISO 100), manuāls režīms, izmantojot RF 24-105mm F4L IS USM (ar fokusa attālumu 24 mm) ar šādiem iestatījumiem: aizslēgs tiek darbināts ar pogu, viena punkta AF (centrālais AF), viena kadra AF.
    2. Fotogrāfiju uzņemšanas laikā ar f/1.2 objektīvu, AF punktu centrā, viena kadra AF pie 23°C/73°F, ISO 100. Izņemot RF objektīvus ar DS (Defocus Smoothing) pārklājumu.