Labākie sākuma līmeņa objektīvi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

Atklājiet labākos un izdevīgākos objektīvus lielisku savvaļas dzīvnieku fotogrāfiju uzņemšanai, kas ir perfekti piemēroti Canon EOS R sistēmas kamerām, tostarp EOS R7 un EOS R10.
Ibērijas lūsis, kas atrodas uz lielas klints, skatās tieši kamerā.

Lai uzņemtu savvaļas dzīvnieku un putnu tuvplānus to dabiskajā vidē, ir nepieciešama izpratne par dzīvnieku uzvedību, iemaņas darbam brīvā dabā, pacietība un neatlaidība. Bet pat ar visu to jūs tālu netiksiet bez telefoto objektīva.

Labā ziņa ir tā, ka, lai uzsāktu savvaļas dzīvnieku fotografēšanu, jums nav nepieciešami milzu tēriņi dārgam profesionālajam objektīvam. Jūsu izvēlei ir pieejami daudzi viegli, lieliskas veiktspējas fiksēta fokusa attāluma un tālummaiņas objektīvi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai, kas der EOS R sistēmas bezspoguļu kamerām, tostarp Canon EOS R7 un EOS R10.

Dzenis uzsēdies uz zara, ko ieskauj gara zāle un zaļa lapotne.

Tālummaiņas objektīvi sniedz plašākas kadrēšanas iespējas, ļaujot pāriet no platleņķa kadriem, kuros uzņemti dzīvnieki to dabiskajā vidē, līdz tuvplāna portretiem, kur izceltas konkrētas iezīmes. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/50 s, f/8 un ISO800.

Krāsaina papagaiļa tuvplāns ar zaļām spalvām uz galvas, zilzaļiem spārniem un spilgti oranžu ķermeni.

Teleobjektīvi ļauj iegūt detalizētus kadrus ar tādiem dzīvniekiem, kuriem nevarat pietuvoties, jo tie ir bīstami vai vienkārši nevēlaties tos traucēt. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 600mm F11 IS STM objektīvu ar 1/350 s, f/11 un ISO1600.

Vai man nepieciešams telefoto objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai?

Ne vienmēr. Dažreiz varat izmantot platleņķa objektīvu, kas parasti tiek definēts kā tāds, kura fokusa attālums ir 35 mm vai mazāk, lai uzņemtu savvaļas dzīvnieku attēlus to vidē, tomēr, lai to izdarītu, jums būs jāpiekļūst to tuvumā. Ja vēlaties savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas, kur tie pilnībā aizpilda kadru, parasti ir nepieciešams objektīvs ar telefoto (85 mm vai lielāku fokusa attālumu) vai super telefoto (vairāk nekā 300 mm) fokusa attālumu. Šāda veida objektīvi uzņem šaurāku skata lauku — tikai fragmentu no ainas, kas atrodas jūsu priekšā, tādējādi tālumā esošie dzīvnieki un putni attēlā izskatās lielāki.

Vai man jāizmanto tālummaiņa vai fiksēta fokusa attāluma objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai?

Telefoto tālummaiņas objektīvi ir daudzpusīgāki, ļaujot mainīt fotoattēla kadrējumu, nemainot pozīciju vai nepārtraucot fotografēšanu, lai nomainītu citu objektīvu. Fiksēta fokusa attāluma objektīviem ir tikai viens fokusa attālums, taču tie parasti ir vieglāki par līdzvērtīgiem tālummaiņas objektīviem. Tie ir pieejami arī ar lielāku fokusa attālumu, tādējādi atvieglojot tādu savvaļas dzīvnieku fotografēšanu, kuriem nevar fiziski piekļūt situācijās, kad pat tālummaiņas objektīvam nav pietiekama sasniedzamība.

Kanādas zoss, kas peld mierīgā ūdenī.

Novatoriskās EOS R sistēmas kameras sniedz iespēju lietot objektīvus ar vieglu un inovatīvu konstrukciju, piemēram, Canon RF 800mm F11 IS STM, kas sver 1260 g un ir 281,8 mm garš ievilktā stāvoklī. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 800mm F11 IS STM objektīvu ar 1/500 s, f/11 un ISO 1250. © Ben Hall

Rokas, kas tur Canon EOS R7 kameru, kurai piestiprināts tālummaiņas objektīvs.

Tālummaiņas objektīvs sniedz iespēju elastīgi mainīt attēla kompozīciju, lai uzņemtu ainu, kad nav laika nomainīt objektīvu.

Kāds fokusa attālums ir vispiemērotākais savvaļas dzīvnieku un putnu fotografēšanai?

Putni parasti ir mazāki, un tiem ir grūtāk piekļūt nekā citiem savvaļas dzīvniekiem, tāpēc, lai tos fotografētu, bieži vien ir nepieciešams lielāks fokusa attālums. Ar 300 mm vai 400 mm objektīvu var uzņemt lielus zīdītājus, kas aizpilda kadru, tomēr dažu putnu veidu fotografēšanai var būt jāizmanto 500 mm, 600 mm vai pat 800 mm objektīvs.

Tomēr palīdzēt var arī jūsu kameras sensora lielums. Sensori, kas atrodas APS-C bezspoguļa kamerās, piemēram, EOS R7 un EOS R10, ir mazāki nekā pilnkadra sensori, kas ir citās EOS R sistēmas klāsta kamerās, piemēram, EOS R6. Tādējādi tie faktiski apgriež objektīvā redzamo attēlu, kas fotografējamajam objektam liek aizpildīt lielāku kadra daļu. Šis 1,6 reižu apgriešanas koeficients palielina objektīva sasniedzamību, tāpēc, izmantojot, piemēram, objektīvu RF 50mm F1.8 STM ar APS-C kameru, iegūst tādu pašu skata lauku kā ar 80 mm objektīvu un pilnkadra kameru un, izmantojot standarta 100 mm objektīvu, iegūst tādu pašu skata lauku kā ar 160 mm objektīvu un pilnkadra kameru. Šādas pašas priekšrocības varat iegūt, izmantojot EF objektīvus ar EOS R7 vai EOS R10 ar kādu no EF-EOS R stiprinājumu adapteriem.

Cilvēks uzņem tuvplāna fotogrāfiju ar Canon EOS R10 kameru un objektīvu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM.

Canon EOS R10 kameras automātiskā fokusēšana turpina darboties gandrīz tumsā pat ar ekspozīcijas vērtību -4 EV 1 . EOS R7 var darboties vēl tumšākā vidē — līdz -5 EV 1 .

Kā objektīva un kameras tehnoloģija var palīdzēt uzņemt labākas savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas?

Objektīvus ar garāku fokusa attālumu var būt grūtāk stabili noturēt, bet tiem ir iebūvēts optiskais attēla stabilizētājs (IS), kas var palīdzēt koriģēt izplūdumu kameras izkustēšanās dēļ. Kameras EOS R7 un Canon EOS R6 ir aprīkotas arī ar korpusā ietvertu attēla stabilizatoru, kas var nodrošināt līdz septiņām attēla stabilizācijas pakāpēm, izmantojot kopā ar saderīgiem objektīviem.

Savvaļas dzīvnieku profesionālais fotogrāfs Bens Hols (Ben Hall) savā tālāk redzamajā videoklipā2 par radošu abstraktu savvaļas dzīvnieku videoklipu veidošanu skaidro, ka izpludināšana ne vienmēr ir slikta.

Spēcīgs fokusēšanas motoriņš palīdz sekot līdzi dzīvniekiem, kas ātri pārvietojas, un, jo klusāk tas darbojas, jo mazāka iespēja, ka dzīvnieks tiks aizbaidīts. RF stiprinājums EOS R sistēmas kamerām sniedz iespēju uzturēt ārkārtīgi ātru kameras un objektīva komunikāciju, iegūstot ļoti ātru un uzticamu fokusēšanas ātrumu. Canon EOS R7, EOS R10 un EOS R6 arī maksimāli izmanto objektīvam raksturīgo automātiskās fokusēšanas ātrumu, un tām visām ir procesors, kas izmanto mākslīgo intelektu ar padziļināto mācīšanos, lai pārsteidzoši ātri un efektīvi atpazītu dzīvniekus un putnus un tiem sekotu. Lai jūs būtu pārliecināts, ka iegūsiet kadru ar savvaļas dzīvnieku kustībā, vislabāk ir uzņemt attēlu sēriju, un EOS R7 un EOS R10 nodrošina ārkārtīgi lielu kadru uzņemšanas ātrumu — attiecīgi līdz 30 kadriem/s un 23 kadriem/s3, kas papildināts ar izsekošanas automātisko fokusēšanu.

Lielāks maksimālais diafragmas atvērums (mazāks f skaitlis) nozīmē, ka objektīvs var ielaist kamerā vairāk gaismas, kas var palīdzēt vājā apgaismojumā fotografējot dzīvniekus, kas ātri pārvietojas. Īpaši labi šādā scenārijā darbojas pilnkadra bezspoguļu kameras, piemēram, EOS R6.

Visbeidzot, jāņem vērā objektīva izmēri un svars, jo, visticamāk, nēsāsiet līdzi kompaktu un vieglu objektīvu. Piemēram, objektīvs RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ar 300 g svaru, bet jaudīgu un efektīvu tālummaiņas diapazonu 28,8–240 mm, ļauj efektīvi izmantot savvaļas dzīvnieku fotografēšanas iespējas.

Labākais sākuma līmeņa RF kompaktais objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai: Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Kadrs ar Canon EOS R7 kameru, kurai piestiprināts objektīvs RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM; uzņemts ārā uz lielas klints.

Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM efektīvais tālummaiņas diapazons 28,8–240 mm sniedz iespēju tālināt, lai redzētu lielāku attēlu — tas ir ideāli piemērots savvaļas dzīvnieku fotografēšanai uz brīnišķīgas ainavas fona, — vai tuvināt, lai nofotografētu detaļas.

Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ir viens no pirmajiem objektīviem, kas speciāli izgatavots APS-C EOS R sistēmas kamerām, piemēram, EOS R7 un EOS R10. Tam ir jaudīgs 8,33 reižu tālummaiņas diapazons, kas aptver no platleņķa līdz teleobjektīva sasniedzamībai. Tas var sniegt jums izteiktas priekšrocības, ja fotografējat putekļainā vidē vai jums ir ātri jāreaģē uz dažādām savvaļas dzīvnieku fotografēšanas iespējām, kur, mainot objektīvus, varat palaist garām kadru.

Pateicoties šo kameru 1,6 reižu apgriešanas koeficientam, objektīva efektīvais tālummaiņas diazpazons ir līdzvērtīgs tam, kāds būtu 28,8–240 mm objektīvam pilnkadra kamerā, tomēr tas ir salīdzināmi kompakts un viegls, sver tikai 300 g.

Labākais sākuma līmeņa RF tālummaiņas objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai: Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

Briedis ar iespaidīgiem ragiem stāv meža izcirtumā, pagriezis galvu pret kameru.

Divkāršojot fokusa attālumu, piemēram, no 200 mm līdz 400 mm, dzīvnieki un putni fotoattēlā izskatās divreiz lielāki, tādējādi novietojot fotografēto objektu uzmanības centrā. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/40 s, f/8 un ISO800. © Ben Hall

Paparžu ieskauts briedis ar maziem radziņu aizmetņiem stāv zaļā mežā.

Šaurais skata leņķis, ko piedāvā telefoto objektīvi, atvieglo dzīvnieka izcelšanu kadrā uz perfekti maigā fona. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 373 mm, 1/50 s, f/8 un ISO1250. © Ben Hall

Canon RF objektīvi EOS R sistēmas kamerām ir aprīkoti ar vairākām konstrukcijas inovācijām, un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM nav izņēmums. Tas ir vieglāks nekā Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, bet ar lielāku sasniedzamību, ko var vēl vairāk palielināt ar RF pagarinātājiem. Tā priekšrocība ir 5,5 pakāpju attēla stabilizators, ar kuru iegūt asākus kadrus, kameru turot rokās, un ko var palielināt līdz 6 pakāpēm ar kamerām, kas aprīkotas ar IBIS, piemēram, EOS R6 un EOS R7. Tas arī izmanto ārkārtīgi ātru, bet praktiski nedzirdamu Nano USM automātiskās fokusēšanas tehnoloģiju, kas nenobaida fotografējamos objektus, kuriem vēlaties pietuvoties. Šim objektīvam ir uzlabots efektīvais tālummaiņas diapazons 160–640 mm, to izmantojot ar EOS R7 un EOS R10.

Labākais sākuma līmeņa RF super teleobjektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai: Canon RF 800mm F11 IS STM un Canon RF 600mm F11 IS STM

Zaķis uz lauka ar izpludinātu fonu, saules gaismā redzamas vienas auss vēnas.

Telefoto objektīva, piemēram, RF 800mm F11 IS STM, tālā sasniedzamība sniedz iespēju fotografēt tramīgus dzīvniekus, tos neiztraucējot. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 800mm F11 IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/11 un ISO500. © Ben Hall

Modrs lemurs uz klints, klints sienā aiz tā ir dažas atveres.

Teleobjektīvus ar mazāku maksimālo diafragmas atvērumu, piemēram, f/5.6 un f/11, ir vieglāk pārnēsāt, un tie ir pieejamāki nekā objektīvi ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu (mazāku f skaitli). Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 600mm F11 IS STM objektīvu ar 1/1400 s, f/11 un ISO1600.

Objektīvs RF 800mm F11 IS STM sniedz iespēju iegūt savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas, kas aizpilda visu kadru, neatkarīgi no tā, vai fotografējat lielos dzīvniekus vai putnus savā dārzā. Pievienojiet objektīvam pagarinātāju Canon Extender RF 1.4x vai Canon Extender RF 2x un iegūsiet vēl lielāku sasniedzamību — līdz 1600 mm ar pēdējo. EOS R sistēmas kameras var automātiski fokusēt pat ar šādu iespaidīgu fokusa attālumu. Uzlieciet objektīvu uz Canon EOS R7 vai EOS R10, un apgriešanas koeficients nodrošinās varenu 1280 mm efektīvo fokusa attālumu, nesamazinot diafragmas atvērumu, ko izraisa 1,4 vai 2 reižu pagarinātāju izmantošana.

Objektīvam ar tik lielu sasniedzamību kā RF 800mm F11 IS STM ir pārsteidzoši kompakta konstrukcija un mazs svars, un tam ir četru pakāpju optiskais attēla stabilizators, kas nodrošina asākas fotogrāfijas un videoklipus, kameru turot rokās.

Canon RF 800mm F11 IS STM ir īpaši piemērots putnu fotografēšanai, savukārt RF 600mm F11 IS STM ir vispārīgāka pielietojuma super teleobjektīvs, kas vienlīdz piemērots gan putnu, gan dzīvnieku fotografēšanai. Tā funkcijas ir līdzīgas kā objektīvam RF 800mm, tostarp diafragmas atvērums bez lapiņām f/11 patīkamam fona izpludinājumam un STM motors gandrīz klusai automātiskajai fokusēšanai, un tas darbojas ar Canon Extender RF 1.4x (nodrošinot 840 mm fokusa attālumu) un Canon Extender RF 2x (nodrošinot 1200 mm). Ar kamerām EOS R7 un EOS R10 tā efektīvais fokusa attālums ir 960 mm bez pagarinātāja. Objektīvs ir arī ievelkams, samazinot tā garumu līdz mazāk nekā 20 cm, līdz ar to ir universāls super telefoto objektīvs, ko var visur ņemt līdzi.

Labākais sākuma līmeņa EF objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

No ūdens līmeņa fotografēta pīle, tai no knābja pil ūdens lāses.

Daudzpusīgais Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM objektīvs ir saderīgs gan ar pilnkadra, gan APS-C EOS DLSR kamerām, un to ar adapteriem var izmantot arī ar EOS R sistēmas un EOS M sērijas kamerām. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF 70-300mm IS f/4-5.6 IS II USM objektīvu ar 267 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 427 mm), 1/320 s, f/5.6 un ISO640. © Ben Hall

Šī tālummaiņa aptver plašu 70–300 mm fokusa attāluma diapazonu un ir klasisks iesācēju savvaļas dzīvnieku objektīvs, kas nodrošina elastīgas kadrēšanas iespējas, lai uzņemtu lielākus dzīvniekus. Lai piekļūtu vēl tuvāk, piestipriniet Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM objektīvu Canon EOS R10 vai EOS R7 kamerai, izmantojot Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS R, un iegūsiet efektīvo tālummaiņas diapazonu 112–480 mm.

Tas sver tikai 710 g un ir samazināms līdz 14,55 cm garumam, tāpēc ar šo objektīvu ir ērti ceļot, un tā četru pakāpju attēla stabilizators palīdz arī samazināt izpludinājumu kameras izkustēšanās dēļ, lai iegūtu asākus attēlus.

Labākais sākuma līmeņa EF-S objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM

Divi gulbji peld mierīgā ūdenī.

Daudzpusīgais objektīvs EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM ir viegls un kompakts, kas nozīmē, ka varat piekļūt tālumā esošiem dzīvniekiem un neiztraucējot tos vienmērīgi un klusi fotografēt. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM objektīvu ar 200 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 320 mm), 1/4000 s, f/5.6 un ISO800. © Ben Hall

Šī ir laba opcija, ja meklējat telefoto tālummaiņas objektīvu, kas papildina 18–55 mm komplekta objektīvu. Izstrādāts EOS DSLR kamerām ar APS-C sensoriem, piemēram, Canon EOS 90D un EOS 850D, — EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM nodrošina attēlu ar līdzvērtīgu skata lauku kā 88–400 mm objektīvs ar pilnkadra kameru. Tas ir mazs, viegls un ērti pārnēsājams, kad pavadāt dienu zooloģiskajā dārzā, savvaļas dzīvnieku parkā vai kādā tālākā ceļojumā.

Citi savvaļas dzīvnieku fotografēšanas objektīvi

Savvaļas dzīvnieku fotografēšanai ļoti noderīgi ir telefoto objektīvi, tomēr ir arī daudz citu objektīvu, kurus var radoši izmantot, lai fotografētu dzīvniekus un putnus.

Makro objektīvi, piemēram, Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, ir lieliski piemēroti kukaiņu un citu sīku radību fotografēšanai. Lai gan Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM nav īpašs makro objektīvs, tam ir iespaidīga palielināšana gandrīz uz pusi. EF un EF-S objektīvi ir pilnībā saderīgi ar EOS R7 un EOS R10, izmantojot Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS R. Varat arī izmantot EF-S objektīvus ar adapteri uz pilnkadra EOS R sistēmas kamerām, piemēram, EOS RP un EOS R6, ja vēlaties izmantot 1,6 reižu apgriešanas režīmu.

Platleņķa objektīvi, piemēram, Canon RF 14-35mm F4L IS USM, un īpaši plata leņķa objektīvs Canon RF 16mm F2.8 STM arī var noderēt, lai uzņemtu vairāk no dzīvnieka biotopa vai veselu putnu baru, vai pat videoblogu ar sevi kadrā, runājot par savvaļas dzīvniekiem aiz muguras.

Autori: Markuss Hokinss (Marcus Hawkins) un Metjū Ričards (Matthew Richards)

1Fotogrāfiju uzņemšanas laikā ar f/1.2 objektīvu, AF punktu centrā, viena kadra AF pie 23°C/73°F, ISO 100. Izņemot RF objektīvus ar DS (Defocus Smoothing) pārklājumu.

2Videoklips pieejams tikai angļu valodā.

3Nepārtrauktās fotografēšanas ātrums var mainīties atkarībā no dažādiem apstākļiem. Detalizētu informāciju skatiet tehniskajos datos.

Saistītie produkti

Saistītie raksti

Putna fotogrāfija, kas uzņemta ar objektīvu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Profesionāls fotogrāfs un amatieris apvienojās komandā, lai pārbaudītu objektīvu RF 200-800mm F6.3-9 IS USM darbā.

Padomi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

Padomi un paņēmieni, lai uzņemtu jauna līmeņa savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas un efektīvi izmantotu savu Canon kameru un objektīvus.

Padomi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

Profesionāle Danija Konora (Dani Connor) sniedz noderīgus padomus topošajam savvaļas dzīvnieku fotogrāfam par to, kā gūt panākumus nozarē.

Iepazīstiet kukaiņu pasauli

Atklājiet smalko radībiņu slepeno dzīvi ar Pjēra Ankē (Pierre Anquet) padomiem.