Ar ko atšķiras EOS R50 un EOS R10

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzlabot saturu sociālajos medijos vai iemūžināt izcilus ceļojumu kadrus, mēs jums palīdzēsim izlemt, kura kamera jums ir piemērota.
Dalīts attēls, kurā redzama Canon EOS R50 uz rakstāmgalda blakus rokdarbu materiāliem un Canon EOS R10 uz flīzēta plaukta.

Canon inovatīvā bezspoguļa EOS R sistēma tika izlaista 2018. gadā un kopš tā laika tiek paplašināta. Pirmie piedāvājuma modeļi ar APS-C sensoru — EOS R7 un EOS R10 — tika izlaisti 2022. gadā, un fotogrāfi tos ir iecienījuši, jo viņi vēlas kameru ar EOS R sistēmas funkcijām kompaktākā korpusā.

Tehniskās inovācijas turpinājās, izlaižot Canon EOS R50, kurai ir tikpat lieliska attēlu kvalitāte un iespējas kā kamerai EOS R10, tomēr ir vēl kompaktāks un vienkāršāks korpuss satura veidotājiem, kuri vēlas iegūt labākus attēlus nekā ar viedtālruni, lai uzlabotu savas pamācības pakalpojumā YouTube vai deju videoklipus pakalpojumā TikTok.

Šeit mēs atklājam, kādas ir kameru EOS R50 un EOS R10 kopīgās tehnoloģijas un galvenās atšķirības ar ieskatiem, ko sniedzis eksperts Marks Kendriks (Mark Kendrick), Canon Europe produktu speciālists, kā arī Canon vēstnieks Martins Bisigs (Martin Bissig), kurš kameru EOS R10 izmēģināja ceļojumā uz Šrilanku.

Uzņemiet un kopīgojiet augstas kvalitātes attēlus

Vīrietis pārskata videomateriālu Canon Camera Connect lietojumprogrammā savā viedtālrunī. Blakus viņam ir šķīvis ar ēdienu, atsevišķas sagrieztas sastāvdaļas un Canon EOS R50 uz trijkāja.

Gan kamera EOS R50, gan kamera EOS R10 sniedz iespēju nekavējoties augšupielādēt saturu, izmantojot viedtālruņa Wi-Fi savienojumu. Bluetooth un Canon Camera Connect lietojumprogramma ļauj arī attālināti pielāgot kameras iestatījumus, lai jūs netraucētu radošo plūsmu.

Fotogrāfs Martins Bisigs (Martin Bissig) tur Canon EOS R10 kameru blakus zīmei Šrilankas dzelzceļa stacijā.

Martinam patīk APS-C formāta kameru, piemēram, EOS R10 un EOS R50, kompaktie izmēri. “Cilvēkus var nobiedēt liela kamera, kurai piestiprināts liels objektīvs,” viņš skaidro. “Jūs esat mazāk pamanāms, ja ceļojat ar mazāku aprīkojumu.” © Martin Bissig

Canon EOS R50 un EOS R10 ir daudz kopīga. 24,2 MP attēlu sensors ieraksta bagātīgas detaļas un sniedz visas APS-C formāta priekšrocības, tostarp 1,6 reižu apgriešanas koeficientu, kas palielina efektīvo fokusa attālumu, to izmantojot ar RF objektīviem, kā arī ērti pārnēsājamu korpusu.

Kamera EOS R10 kopā ar mazo un vieglo objektīvu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM izrādījās īpaši noderīga Šrilankā, kur Martins nevēlējās pievērst sev uzmanību. “Kameras izmēru dēļ es to vienmēr varēju paņemt līdzi, neuztraucoties par lielas kameras somas nēsāšanu,” viņš saka. “Tālummaiņas diapazons 18–150 mm (kas ir vienāds aptuveni 29–240 mm ar pilnkadra kameru) ļāva man efektīvi strādāt.”

Abu kameru pamatā ir viens un tas pats DIGIC X procesors, kas nodrošina ātru un jutīgu fotografēšanas pieredzi. Tad vēl ir izsmalcinātā automātiskās fokusēšanas sistēma Dual Pixel CMOS AF II, kas ir arī tādam profesionālam modelim kā Canon EOS R6 Mark II un kas var automātiski ainā noteikt cilvēkus, dzīvniekus vai transportlīdzekļus, tiem sekot un tos fokusēt. Pateicoties 651 fokusa punktam, kamera seko līdzi visam, ko vēlaties uzņemt, — no spraigas darbības un savvaļas dzīvnieku attēliem līdz ēdiena gatavošanas kanāla prezentācijai pakalpojumā Instagram.

Gan EOS R10, gan EOS R50 ir spējīgas darboties vājā apgaismojumā ar līdz ISO32000 fotogrāfijām un ISO12800 videoklipiem, ko var paplašināt līdz ISO51200 un ISO25600. Automātiskās fokusēšanas sistēma spēj arī fokusēt līdz -4 EV līmeņa tumsai, līdzīgi ainai, ko apgaismo tikai pusmēness.

Konstrukcijas atšķirības

Sieviete tur Canon EOS R50 pret savu seju un skatās cauri elektroniskajam skatu meklētājam.

Canon EOS R50 kamerai ir nedaudz atšķirīga konstrukcija, salīdzinot ar iepriekšējām EOS R sistēmas kamerām. Tā ir ar mazāku rokturi, tāpēc kompakta, bet ērti lietojama, turot rokās. Viens UHS-I SD kartes slots akumulatora nodalījumā palīdz samazināt kameras kopējo svaru un lielumu.

Sieviete fotografē šķīvi ar ēdienu, izmantojot Canon EOS R10 uz trijkāja.

“Kameras EOS R10 priekšrocība salīdzinājumā ar EOS R50 ir lielākas pielāgošanas iespējas,” skaidro Marks. “Un iespēja izmantot vairāk ērti pieejamu funkciju, lai veiktu izmaiņas darba gaitā, kas ir īpaši noderīgi fotografēšanai.”

Patiesā atšķirība starp abām kamerām ir to izmēros un konstrukcijā. Canon EOS R50 ir vieglāka nekā EOS R10, tai ir mazāks rokturis, pateicoties apgrieztam akumulatora slotam. Tās dziļums ir tikai 68,8 mm, un tā sver tikai 375 g ar karti un akumulatoru (salīdzinot ar EOS R10 — 83,4 mm un 429 g). Neatkarīgi no tā, vai ņemat to uz skeitparku, lai filmētu videoklipus ar spraigu darbību, vai ieliekat to rokassomiņā un dodaties uz vēlajām brokastīm, lai iemūžinātu dzīvesstila attēlus ar jaunu kafejnīcu, tā ir ērti pārnēsājama kamera, ko visur var ņemt līdzi.

Atšķiras arī pogu izkārtojums. “EOS R50 ir vienkāršāka, vieglāk lietojama un apgūstama, kā arī intuitīvāka viedtālruņu lietotajiem, kas pieraduši pie skārienekrāna lietošanas,” saka Marks.

Runājot par kameru režīmiem, EOS R50 ir aprīkota ar jaunu funkciju Advanced A+ (Uzlabots A+) režīmā Scene Intelligent Auto (Ainas inteliģentais automātiskais). “Šajā režīmā kamera automātiski uzņems un apvienos vairākus attēlus, lai jūs varētu izmantot jaunākās tehnoloģijas bez nepieciešamības apgūt, kā tās darbojas, vai pat nezinot, ko kamera dara,” piebilst Marks.

Jums joprojām ir iespēja izmantot manuālos iestatījumus, ja vēlaties apgūt fotografēšanu un attīstīt savas prasmes, taču daudziem iesācējiem darbā ar bezspoguļa kamerām automātiskās opcijas nozīmē to, ka mazāk laika jāvelta iestatījumiem un vairāk laika paliek uzmanību saistoša satura izveidei.

Video iespējas

Sieviete, kas sevi filmē ar Canon EOS R50 uz trijkāja. Var redzēt filmēto materiālu, kas tiek straumēts klēpjdatora ekrānā viņas priekšā uz rakstāmgalda.

Abas kameras var izmantot kā tīmekļa kameras, lai uzlabotu videozvanus vai straumēšanu, bet kamerai EOS R10 nepieciešama programmatūra EOS Webcam Utility savukārt kamera EOS R50 darbojas automātiski, izmantojot UVC/UAC.

Sieviete tur trijkāja rokturi, uz trijkāja novietota Canon EOS R10 kamera, un ir piestiprināts mikrofons, lai viņa varētu sevi nofilmēt brīvdienu laikā.

Daudzpusīgais 7,5 cm grozāmais skārienekrāns abās kamerās sniedz brīvību ierakstīt materiālu no jebkuras pozīcijas, bet kameras EOS R50 augstākas izšķirtspējas ekrāns ļauj detalizētāk skatīt materiālu vai pārskatīt fotogrāfijas, pirms tās nosūtāt uz tālruni.

Runājot par video saturu, abas kameras var uzņemt 4K 30p video formātā, kas pārdiskretizēts no 6K, izmantojot visu sensoru, kā arī Full HD formātā ar 120 kadriem/s, ja vēlas materiālu ar palēninātu kustību. EOS R10 ir pieejams 4K 60p (apgriezts) formāts kā papildu opcija.

Video uzņemšanas elastīgumu palielina HDMI savienojums, kā arī 3,5 mm mikrofona ligzda un viedā pieslēgvieta tādu piederumu kā ārējā mikrofona barošanai. 

Var ierakstīt daudz ilgāk nekā iepriekš: neierobežoti ar EOS R10 un līdz vienai stundai ar EOS R50, kam vajadzētu būt pietiekami ilgi, lai nofilmētu treniņa izaicinājumus bez pauzes vingrojumu vidū.

Salīdzinot ar kameru EOS R10, Canon EOS R50 piedāvā vairākas jaunas video funkcijas, kas varētu būt lieliski piemērotas kulinārijas klipu filmēšanai vai grima pamācību veidošanai pakalpojumā YouTube.

“EOS R50 ir aprīkota ar filmēšanas režīmu tuvplāna demonstrācijām,” paskaidro Marks. “Tā pielāgo fokusa iestatījumus tā, lai, turot kādu priekšmetu pret kameru, tā fokusētu objektu, bet, tiklīdz to noliekat, tā atkal fokusētu jūsu seju.” Filmēšanas režīms tuvplāna demonstrācijām ir lieliska funkcija filmēšanai — jautras ēdiena gatavošanas demonstrācijas filmēšanai vai iecienītāko zīmēšanas paņēmienu kopīgošanai.

Vēl viens jaunums ir Movie Digital Image Stabilisation (IS, Filmas digitālā attēlu stabilizācija), kas nodrošina, ka kameras vibrācijas mazāk ietekmē uzņemto materiālu un bez statīva uzņemti videoklipi saglabā vienmērīgumu un asumu.

Kura jums ir piemērotākā kamera — EOS R50 vai EOS R10?

Tuvplāna attēls, kurā redzams uz pusēm pārgriezts citrons. Canon EOS R50 kameras fokusa dublēšanas funkcija ir nodrošinājusi, ka viss attēls ir ļoti ass.

Kamerai EOS R50 ir 14 ainu režīmi fotogrāfijām, kas pielāgo iestatījumus dažādiem objektiem. Fokusa dublēšana un kamerā ietvertā funkcija Depth Compositing (Asuma dziļuma veidošana) palīdz automātiski veidot attēlus ar milzīgu asuma dziļumu, ļaujot uzlabot saturu sociālajos tīklos un paātrināt darbplūsmu. Uzņemts ar Canon EOS R50 un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/400 s, f/4 un ISO2000.

No tuneļa parādās vilciens, lai šķērsotu līkumainu viaduktu, ko ieskauj lekns mežs. Uzņēmis Martins Bisigs (Martin Bissig) ar Canon EOS R10.

Kamera EOS R10, visticamāk, patiks fotogrāfiem, kuri vēlas uzlabot savu attēlu kvalitātes līmeni, iemūžinot neaizmirstamus piedzīvojumus ceļojumos vai nozīmīgus mirkļus ar ģimeni. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvu ar 31 mm, 1/160 s, f/5 un ISO100. © Martin Bissig

Neatkarīgi no tā, vai ierakstāt materiālu jaunam fitnesa kanālam vai uzņemat izcilus ceļojumu kadrus, gan Canon EOS R50, gan EOS R10 nodrošina lieliskas veiktspējas fotografēšanas un videoklipu veidošanas rīkus. Tās nodrošina ideālu pāriešanu no viedtālruņa, kompaktkameras vai DSLR nākamajā līmenī uz EOS R sistēmu, jo īpaši tāpēc, ka ļauj izmantot ātrāku un augstākas kvalitātes RF un RF-S objektīvu klāstu, lai vēl vairāk paplašinātu radošās iespējas un skatu punktus.

EOS R10 ir ideāla kamera fotografēšanas amatieriem, kuri vēlas uzņemt aizraujošus ceļojumu kadrus vai fotografēt drauga kāzas, neapgrūtinot sevi ar pilnkadra sistēmas svaru. Tā piedāvā modernu funkciju kopumu un augstu vadības līmeni, pateicoties pielāgojamajām pogām, ripām un režīmiem.

Tomēr EOS R50 ir labākā Canon EOS R sistēmas sākuma līmeņa kamera, kas piedāvā visu nepieciešamo, lai filmētu, fotografētu un dalītos ar saviem vaļaspriekiem un kaislībām. Tiem, kas dzimuši, lai būtu satura veidotāji, tā nodrošina izcilu attēlu kvalitāti, tomēr ir viegli iestatāma un lietojama uzreiz pēc iegādes, turklāt tai ir kompakta konstrukcija, kas neatturēs īstenot, ko vēlaties.



Autors: Lorēna Skota (Lauren Scott)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

Satura veidošana ar kameru EOS R50

Uzņemiet vēl labāku saturu sociālo tīklu plūsmām ar Canon EOS R50.

Kā uzsākt fotografēšanu

Vai vēlaties pāriet no viedtālruņa uz kameru? Mūsu fotografēšanas ceļvedī iesācējiem ir viss nepieciešamais, lai sāktu darbu.

Ekskursija Seviljā ar kameru EOS R10

Blogere Diāna Miljosa (Diana Millos) atklāj, kāpēc šī radošā kamera ir perfekts ceļojumu kompanjons.

Kā izvēlēties objektīvu

Viss, kas jums jāzina par objektīviem — no objektīvu veidiem līdz funkcijām, kam jāpievērš uzmanība.