Helēna Barleta (Helen Bartlett) ir viena no Lielbritānijas viscienītākajām ģimenes portretu fotogrāfēm. Viņa darbā izmanto tikai dabisko apgaismojumu bez zibspuldzes. Helēna veido melnbaltos darbus, radot ģimenes fotogrāfijas, kas pastāv ārpus laika.
Mēs viņu lūdzām dalīties ar dažām atziņām, ko viņa ieguvusi savā ilgajā un prestižajā karjerā. Turpiniet lasīt un atklājiet, kā uzņemt brīnišķīgus attēlus ar savu ģimeni.
11 padomi ģimenes fotografēšanai
1. Turiet tuvumā kameru, nevis tālruni
“Pirmais solis ceļā uz lielisku fotogrāfiju uzņemšanu — gādājiet, lai jūsu kamera vienmēr būtu ar jums. Mūsdienās ar viedtālruņiem var uzņemt jaukus fotoattēlus, tomēr laba kamera jums sniegs daudz lielākas attēlu kontroles iespējas. Cits tālruņu trūkums — tie viegli novērš uzmanību ar e-pasta ziņojumiem vai darbu. DSLR vai laba kompaktkamera ļauj koncentrēt uzmanību uz fotografēšanu. Lielākā daļa kameru nodrošina arī augstākas kvalitātes failus, ar ko strādāt, kas ir patiešām svarīgi, ja fotogrāfijas vēlaties izdrukāt. Es iesaku kameru turēt somā vai virtuvē uz plaukta, lai tā vienmēr būtu blakus, kad vēlaties to izmantot.”
2. Fotografējiet īpašos notikumus
“Ir brīnišķīgi uzņemt ģimenes ieražas un tradīcijas Ziemassvētkos vai Lieldienās. Kad bērni paaugsies, viņi varēs atgriezties šajos priecīgajos laikos, aplūkojot šos atmiņām pilnos attēlus. Ja Ziemassvētkos ir labs laiks, dodieties ar kameru un bērnu jaunajām rotaļlietām ārā. Fotogrāfijas ar bērniem, kuri spēlē jauno futbolbumbu vai brauc ar jauno divriteni, vienmēr liek smaidīt, un šie mirkļi piedāvā lielisku iespēju uzņemt ģimeni dabiskos apstākļos.”
3. Sāciet agri no rīta
“Es mēdzu sākt fotografēšanu 8.00 no rīta. Bērnus vislabāk fotografēt no rīta, kad viņi ir labi atpūtušies un paēduši kārtīgas brokastis. Dienai ritot, bērni nogurs, cīņas par rotaļlietām būs beigušās un sadarbības gars būs zudis. Tāpēc mēģiniet uzņemt oficiālos un grupu uzņēmumus agri no rīta. Pēc tam pārējā laikā varēsiet visi atpūsties un priecāties, iegūstot dabiskus fotoattēlus bez raizēm par to, kā pierunāt mazuli uzsmaidīt kamerai. Pielāgojieties bērnu dienas plānam, lai gūtu vislabākās iespējas uzņemt lieliskus fotoattēlus. Uzņemiet daudz un katru dienu un līdz sezonas beigām varēsiet izveidot albumu ar ģimenes piedzīvojumiem, ko vēlāk būs lieliski skatīties.”
4. Iesaistiet visu ģimeni
“Lielākajā daļā ģimeņu ir viena persona, kura vienmēr ir pie kameras; kad es augu, tas bija mans tēvs. Gādājiet, lai jūs mainītos un lai visi ģimenes locekļi būtu fotogrāfijās, jo šie fotoattēli būs nozīmīgi jūsu bērniem, viņiem pieaugot. Lai uzņemtu visas ģimenes portretu, uzlieciet kameru uz trijkāja (vai uz kādas stabilas virsmas, piemēram, galda vai parka sola) un izmantojiet taimera iestatījumu. Varat arī kameru iedot bērniem, lai viņi uzņem attēlus. Bērni ir dabīgi radoši, un mēs varam daudz mācīties no viņu bieži vien negaidītajām kompozīcijām. Iesaistot bērnus radošajā procesā, padarīsiet to par jautru ģimenes izklaidi, un, iespējams, viņiem būs brīnišķīgas idejas, kas jums nemaz nebūs ienākušas prātā. Vēl viens labums ir iespēja viņos izraisīt interesi par fotografēšanu — tas varētu būt hobijs, ar ko kopā nodarbojaties visas viņu bērnības un pusaudžu gadu laikā, vai nākotnē tā var kļūt pat par viņu profesiju.”
5. Fotografējiet ikdienu
“Ir pagājis tas laiks, kad kamera tika izņemta tikai īpašos gadījumos un svētkos. Mūsdienās mēs varam iegūt daudz vairāk kadru ar dabiskām aktivitātēm. Nofotografējiet, kā jūsu ģimene ir ērti iekārtojusies dīvānā pēc garas dienas. Uzņemiet to līksmo skatu, kad bērni ielec jūsu gultā, — priecīgi un gatavi rotaļām jau 5.00 no rīta. Pārvietojieties tālāk un izmantojiet garāku objektīvu vai kameras tālummaiņu, lai nofotografētu, kā bērni spēlējas, iegūstot tiešām jaukus, dabiskus attēlus.”
6. Izmantojiet dažādas vietas stāstu parādīšanai
“Mēģiniet dažos savos attēlos uzņemt stāsta elementus. Ir lieliski iegūt perfektu portretu, bet plašāks skats var būt tikpat vērtīgs. Fotografējiet bērnus guļamistabā ar rotaļlietām. Piešķiriet mērogu attēlam ar bērniem spēlējoties parkā vai vietējā mežā, uzņemot vertikāli, lai ietvertu kokus visā to garumā. Izmantojiet savu vidi radoši, meklējot formas un ēnas, atspīdumus un iekadrējošus elementus, lai saviem kadriem pievienotu ko īpašu.”
7. Meklējiet interesantus leņķus un kompozīcijas
“Dažkārt varat uzņemt kādas personas būtību, neparādot tās seju. Interesanti leņķi un skatu punkti var veidot tiešām interesantus fotoattēlus. Varbūt nofotografējiet tādas detaļas kā jūsu mazuļa sīkās rociņas vai fiksējiet faktu, ka viņš uzstāj, ka gumijas zābaciņš jāvelk nepareizajā kājā. Eksperimentējiet ar kameras iestatījumiem. Izmantojiet mazu ekspozīcijas laiku, lai uzņemtu visas kustības detaļas. Vai parādiet bērnu ar izpludinātu darbību, pagriežot ekspozīcijas laika ripu un izmantojot trijkāji, lai saglabātu kameras stabilitāti, kamēr bērns steidzas tai garām. Nebaidieties izmantot lielāku ISO, kad uzņemat telpās. Es nekad neizmantoju zibspuldzi un dodu priekšroku pieejamajai gaismai, lai fotogrāfijas izskatītos dabiski. Pamēģiniet uzņemt melnbaltos attēlus, jo izskatās, ka tie pastāv ārpus laika, un, cerams, par tiem priecāsies arī nākamās paaudzes.”
8. Meklējiet gaismu
“Nosakiet gaismas avotu — ja strādājat telpās, izmantojiet dabisko apgaismojumu no loga un novietojiet fotografējamos objektus pret to, lai iegūtu brīnišķīgi apgaismotu portretu. Ja esat ārā, meklējiet atklātu ēnu, lai nodrošinātu maigu un vienmērīgu fotografējamā objekta sejas apgaismojumu. Zemā ziemas saule var būt brīnišķīga noskaņas pilniem portretiem. Meklējiet garas ēnas, kas attēliem var piešķirt interesantus kompozicionālos elementus.
“Lieliska investīcija, kas papildinās jūsu DSLR vai bezspoguļu kameru, ir ātrs fiksēta fokusa attāluma objektīvs. Fotogrāfiem, kas strādā ar Canos DSLR, es vienmēr iesaku Canon EF 50mm f1.8 STM. Tas ir augstas kvalitātes objektīvs ar fiksēto fokusa attālumu un platāku diafragmas atvērumu, turklāt nav dārgs. Canon RF 50mm F1.8 STM ir ekvivalents tiem, kuri izmanto Canon pilnkadra bezspoguļu sistēmu. Šie objektīvi ar platu diafragmas atvērumu ielaiž ļoti daudz papildu gaismas, tāpēc ir lieliski piemēroti bērnu fotografēšanai telpās.”
9. Noliecieties līdz viņu līmenim
“Noliecieties līdz bērnu acu līmenim, lai redzētu pasauli no viņu skatu punkta. Pamēģiniet apsēsties vai nogulties uz grīdas. Šāda pieeja var samazināt arī fona jucekli un lietas, kas novērš uzmanību no kadra. Bieži vien fonu var aizpildīt ar debesīm vai kokiem, vai sienām, nevis ar visu rotaļlietu skapja saturu, kas izkaisīts pie jūsu kājām, lai gan ir labi arī uzņemt attēlu ar bērnu, kas priecājas par apkārt izveidoto jucekli!”
10. Izdrukājiet attēlus
“Neatkarīgi no tā, vai jums ir mājas printeris vai pasūtāt drukāšanu tiešsaistē vai veikalā, noteikti tos izdrukājiet. Attēlus varat arī uzdrukāt uz krūzītēm, plakātiem vai citiem priekšmetiem. Tā par tiem varēs priecāties katru dienu. Papīra izdrukas var saglabāt un turēt drošībā, un tās nepazūd datorā vai atmiņas kartē.”
11. Priecājieties
“Gādājiet, lai bērniem fotoattēlu uzņemšana sagādātu prieku, un viņi būs vairāk ieinteresēti sadarboties. Negaidiet no viņiem pārāk daudz, jo īpaši ja viņi ir noguruši, un iesaistiet viņus visā procesā. Uzņemiet viņu iemīļotāko lietu attēlus, viņu mīļlietiņas, zīmējumu, kurš tikko pabeigts. Spēlējiet spēles, dziediet dziesmas, kāpiet kokos.”
“Atcerieties, savas ģimenes fotografēšana ir visjautrākā lieta, ko varat darīt ar savu kameru, un es ceru, šie padomi jūs iedrošinās šajā sezonā biežāk izņemt savu kameru un uzņemt fotoattēlus, kuri glabās dārgas atmiņas turpmākajos gados.”
Saistīti produkti
-
EF 35mm f/1.4L II USM
Profesionāla līmeņa platleņķa objektīvs ar dabisku perspektīvu, f/1.4 diafragmas atvērumu un iespējām strādāt vājā apgaismojumā. -
EF 50mm f/1.8 STM
Izdevīgs objektīvs ar STM tehnoloģiju un ātru f/1.8 diafragmas atvērumu vispārīgam pielietojumam, fotografēšanai vājā apgaismojumā un portretu uzņemšanai. -
RF 50mm F1.8 STM
Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai.
Saistītie raksti
Padomi ģimenes fotografēšanai
Uzziniet, kā Canon vēstniece Helēna Barleta (Helen Bartlett) aizrāvās ar ģimeņu fotografēšanu.
Mazuļu fotografēšanas padomi
Padariet mazuļu fotografēšanu par jautru nodarbi un iegūstiet lieliskus rezultātus.
Uzņemiet labākas Ziemassvētku fotogrāfijas nekā pagājušajā gadā
Fotogrāfe Ļena Petrova stāsta par to, kā uzlabot svētku fotografēšanas prasmes.
Svarīgi padomi izdruku izlikšanai apskatei
Uzziniet, kā pārveidot mājokli ar skaistām galerijas stila ģimenes fotoattēlu izdrukām.