Covid-19 pandēmijas laikā daudzas ģimenes nevarēja tik bieži satikties, kā to vēlētos, jo, piemēram, vecvecāku apmeklējumi tika plaši ierobežoti. Dalīšanās ar izdrukātiem ģimenes fotoattēliem kļuva vērtīgāka nekā jebkad agrāk. Īpašu mirkļu spontāni momentuzņēmumi var sniegt daudz prieka, bet plānotā fotosesijā ieguldītais papildu darbs vienmēr būs tā vērts.
Šeit pastāstīsim par paņēmieniem, kā uzņemt pārsteidzošas vairāku paaudžu portretu fotogrāfijas un sagatavot tās drukai, lai izveidotu unikālu un atmiņā ilgi paliekošu darbu, ko piekārt pie sienas vai pasniegt kā dāvanu. Fotografējot katru cilvēku atsevišķi un pēc tam apvienojot portretus vienā attēlā, varēsiet izveidot stilizētu grupas portretu, ko varēsiet izdrukāt, — lieliska iespēja parādīt līdzības un atšķirības savas ģimenes locekļu sejās — un nākotnē to varēsiet arī paplašināt, pievienojot jaunās paaudzes un veidojot ģimenes mantojumu, kas augs kopā ar ģimeni.
ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS
Vairākas paaudzes profilā: izdrukājiet lolojamu ģimenes portretu
1. Nepieciešamais aprīkojums
Šādai fotografēšanai nepieciešami tikai daži vienkārši priekšmeti: Speedlite zibspuldze vai cits ārējais apgaismojums, statīvs apgaismojumam un sudraba krāsas lietussargs vai softbokss. Parocīgs var būt arī bezvadu zibspuldzes palaidējs. Tāda kamera kā Canon EOS R6 ar Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu sniegs plašas iespējas kontrolēt ekspozīciju un citus iestatījumus, nodrošinot labi redzamas detaļas gan ēnā, gan izgaismotajās vietās.
Runājot par drukāšanu, tāds printeris kā, piemēram, Canon PIXMA TS7450a sērijas printeris, ir ideāli piemērots ar ekonomiskajām FINE kasetnes tintēm un ērti lietojamo bezvadu savienojumu, kas atvieglo drukāšanu tieši no datora vai viedtālruņa. Vēl noturīgākām izdrukām lieliski piemērota ir Canon PIXMA TS8350a sērijas sešu tinšu sistēma, kas ietver Canon izcilo ChromaLife 100 tehnoloģiju, lai radītu krāšņus, asus fotoattēlus ar bagātīgiem melnajiem toņiem.
Īpašais Canon fotopapīrs nodrošinās brīnišķīgas, izturīgas izdrukas.
2. Individuāla pozēšana
Fotografējot ģimenes locekļus atsevišķi, jūs varat ne tikai izvēlēties katras personas labāko kadru, bet arī galīgajā izdrukā sarindot cilvēkus pēc savas izvēles. Tas arī nozīmē, ka visiem nav jābūt kopā vienā un tajā pašā laikā vienā vietā.
Fonā novietojiet tumšu segu vai tāfeli. Lūdziet katram fotografējamajam objektam apsēsties ar sāniem pret jums, atvilkt plecus un nedaudz pacelt seju. Fotografējot mazākus bērnus, lūdziet kādu ģimenes locekli palīdzēt pievērst viņa uzmanību no sāniem vai pat turēt viņu attiecīgajā pozā, pārliecinoties, ka šī persona neiekļūst kadrā.
Zibspuldze palīdzēs nodrošināt konsekventu apgaismojumu. Pievienojiet zibspuldzi softboksam vai sudraba krāsas lietussargam. Tas veido maigāku, izkliedētāku apgaismojumu, panākot pievilcīgākus portretus. Uzlieciet zibspuldzi uz statīva, novietojiet to fotografējamā objekta vienā pusē un nedaudz aiz vietas, kur tā sēž, lai zibspuldzes gaisma skartu sejas malu profilā.
Ja jums nav zibspuldzes, varat izmantot arī spēcīgu mājsaimniecības lampu vai vieglu loga gaismas strēli aptumšotā telpā, fotografējamo objektu novietojot tā, lai gaisma būtu nedaudz aiz sejas.
3. Kameras un zibspuldzes iestatījumi
Ja varat, aktivizējiet zibspuldzi bez vadiem, izmantojot saderīgu kameru un zibspuldzi vai bezvadu palaidēju un uztvērēju. Runājot par kameras iestatījumiem, sākumā varat iestatīt kameru manuālajā (M) ekspozīcijas režīmā ar slēdža ātrumu 1/200 s, diafragmas atvērumu f/11 un ISO100, pēc tam varat to koriģēt pēc nepieciešamības. Ja kamera piedāvā šādu iespēju, iestatiet to, lai saglabātu kadrus RAW+JPEG formātos — tas jums sniegs iespēju iegūt ātri kopīgojamus JPEG failus, kā arī RAW failus ar maksimālu attēla informāciju, kas nodrošinās elastīgas rediģēšanas iespējas.
Iestatiet Speedlite zibspuldzi manuālajā jaudas režīmā ar pilnu jaudu 1/1. Uzņemiet izmēģinājuma kadru, pēc tam koriģējiet zibspuldzes jaudu pēc nepieciešamības, līdz iegūstat pareizu sejas ekspozīciju. Varat arī precīzāk koriģēt spilgtumu, pārvietojot apgaismojumu tuvāk fotografējamā objekta sejai vai tālāk no tās.
4. Attēlu koriģēšana un apvienošana
Kad esat ieguvis tādus kadrus, kā vēlaties, ir laiks tos sagatavot. Ja jums nav pieredzes attēlu rediģēšanā, varat kadrus pārvērst melnbaltajos attēlos, apgriezt tos atbilstoši savām vēlmēm un izkārtot attēlus uz papīra, lai pēc tam izdrukātu, izmantojot vienkārši lietojamās Canon lietotnes Easy-PhotoPrint Editor opcijas — skatiet nākamo sadaļu.
Ja esat apguvis attēlu rediģēšanu, strādājot manuāli, varat iegūt plašāku šo darbību kontroli. Palaidiet Canon bezmaksas programmatūru Digital Photo Professional (DPP) un atveriet izvēlētos attēlus. Vispirms jāpārliecinās, ka redzamas tikai sejas un pārējais attēls ir pilnīgi melns. Ja arī citas vietas apspīd gaisma, atveriet paneli Laukuma koriģēšana (Adjustment Area), ar otu pārvelciet laukumiem, kurus vēlaties noņemt, pēc tam velciet uz leju slīdņus Spilgtums (Brightness), lai šos laukumus padarītu tumšākus.
Lai izceltu kadros stilu ar lielu kontrastu, mēs izvēlējāmies tos pārveidot par melnbaltajiem attēliem. Lai to izdarītu, atveriet paneli Attēla krāsas (Image Colours) un noklikšķiniet uz pogas Melnbalts (Monochrome). Izmantojiet slīdņus, lai precīzi koriģētu pārveidošanu, līdz jums ir komplekts ar asiem melnbaltajiem portretiem. Ja vēlaties, varat izlaist šo darbību un saglabāt krāsas.
Pēc tam varat savienot attēlus kopā tā, lai viena portreta gaišās daļas būtu redzamas caur nākamā portreta tumšajām daļām. Programmā DPP atveriet attēlu komplektu un izvēlieties pirmo portretu. Pēc tam atveriet opciju Rīki (Tools) un atlasiet rīku Sākt veidot (Start Compositing).
Izvēlieties citu portretu no saraksta Priekšplāna attēls (Foreground Image), pēc tam iestatiet opciju Veidošanas paņēmiens (Composite Method) kā Izgaismot (Lighten). Izmantojiet bultiņas, lai otro seju iebīdītu blakus pirmajai sejai. Noklikšķiniet uz opcijas Saglabāt (Save), pēc tam ielādējiet saglabāto attēlu un atkārtojiet procedūru ar citu seju, līdz tās visas ir apvienotas.
5. Sagatavojieties drukāšanai
Ja izmantojat programmu DPP, loga apakšpusē noklikšķiniet uz brīdinājuma ikonas Rādīt izgaismojumu/ēnas (Show Highlights/Shadows) un izmantojiet tonālos slīdņus, lai nodrošinātu, ka fons ir pilnīgi melns un sejās nav izgaismojuma. Pēc tam izmantojiet paneli Attēla detaļas (Image Detail), lai uzlabotu fotoattēla asumu. Beigās atveriet cilni Fails > Drukāt (File > Print) ar detalizētiem iestatījumiem. Šeit varat ne tikai izvēlēties drukas iestatījumus, bet arī mainīt attēla lielumu, lai tas atbilstu jūsu izvēlētajam drukas formātam.
Kā alternatīvu šai rediģēšanai varat izmantot lietotni Easy-PhotoPrint Editor savā viedtālrunī, planšetdatorā vai datorā. Atveriet ekrānu Jauns (New), atlasiet Fotoattēlu izkārtojumi (Photo Layouts), atlasiet veidni, ar kuru sākt darbu, un izmantojiet bezmaksas izkārtojuma redaktoru, lai sakārtotu atsevišķos portretus vienu pie otra. Norādiet papīra formātu un pēc tam atlasiet fotoattēlus, kurus vēlaties iekļaut.
Atveriet sadaļu Rediģēšanas rīki (Editing tools), atlasiet rīku Apgriezt (Crop), lai katrā attēlā noņemtu nevēlamās daļas, atstājot tikai seju. Izmantojiet opciju Rediģēt elementu (Edit Item), lai koriģētu katras sejas pozīciju un lielumu, un pēc izvēles pievienojiet vai mainiet tās. Ja vēlaties pārveidot kadrus,lai tie būtu melnbalti, izmantojiet opcijas sadaļā Radošie filtri (Creative Filters), lai to izdarītu un pievienotu antīka toņa efektu.
6. Izdrukājiet un izstādiet
Drukājot melnbaltos fotoattēlus, izvēlieties drukāšanas iepriekšējo iestatījumu Melnbalts (Black and White), atlasiet pareizo papīra veidu un iestatiet vislabāko kvalitāti. Tas nodrošinās izdrukas, kurās detalizēti redzamas bagātīgas ēnas un smalki izgaismojumi.
Jūsu kopīgais ģimenes portrets būs pārsteidzoša fotogrāfija, ko piekārt pie sienas, vai lieliska dāvana, ko aizsūtīt tālumā esošajiem ģimenes locekļiem. Tomēr tas ir tikai sākums. Ar kompakto Canon SELPHY printeri varat izdrukāt atsevišķus portretus vai izvēlētas grupas vai arī varat izveidot personalizētas apsveikuma kartītes dzimšanas dienām, gadadienām vai citiem ģimenes notikumiem. Lietotne Easy-PhotoPrint Editor ļauj vienkārši izveidot arī citas personiskas lietas, piemēram, pielāgotus kalendārus, kurus visa ģimene var ar prieku izmantot visu gadu.
Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)
Saistītie produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R6
Neatkarīgi no tā, ko fotografējat, jūs to darāt, un EOS R6 sniedz jums iespēju būt radošam vēl neapjaustos veidos. -
Standarta objektīvs
RF 50mm F1.8 STM
Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai. -
Mājas printeri
PIXMA TS7450a Series
Moderna universālā ierīce tehnoloģijas pārzinošiem cilvēkiem — piedāvā radošas drukāšanas iespējas un automātiskās dokumentu padeves tehnoloģiju, atvieglojot dažādu lokšņu kopēšanu un skenēšanu.