MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI
Izveidojiet savu mājas studiju
Atklājiet, kā radoši strādāt ar zibspuldzi un uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.
MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI
Vai nebūtu lieliski, ja jūsu rīcībā būtu studijas iekārtojums ar profesionālām gaismām, piemēram, apgaismojuma sistēma (Softbox) maigam, izkliedētam apgaismojumam un fokusēta gaisma tieši tur, kur tas nepieciešams? Un, kad fotografējat dārzu, vai jūs nevēlētos izmantot daudzpusīgu balstu, lai jūsu kamera stingri turētos uz jebkuras virsmas? Tā vietā, lai tērētu daudz naudas šādiem piederumiem, pamēģiniet izgatavot savus!
Šajā rakstā mēs parādīsim, kā izmantot ikdienas priekšmetus, lai izgatavotu piederumus, ko varat lietot kopā ar Canon kameru un esošo aprīkojumu, lai pievienotu radošus efektus saviem fotoattēliem.
Jums būs nepieciešams:
Nogrieziet izturīga kartona gabalu, lai to stingri nostiprinātu ap Speedlite. Kartona gabalam jābūt aptuveni divas reizes lielākam par zibspuldzes kustīgās galvas garumu. Kārtīgi nostipriniet ar lenti. Noņemiet Speedlite un nogrieziet četros stūros līdz pusei no kopējā garuma, tad salokiet stūrus tā, lai tie izvirzās uz āru.
Ņemiet plastmasas balstu no Speedlite un piestipriniet ar lenti kartona caurulei (aptiniet lenti dažas reizes, pēc tam caurduriet lenti līdz vītnei, lai vēlāk plastmasas balstu varētu piestiprināt statīvam). Pēc tam aizāķējiet divas gumijas lentes ap diviem izvirzītajiem kartona atlokiem tā, lai tās varētu izmantot Speedlite nostiprināšanai kartona caurulē.
Novietojiet caurules galu lielās kartona kastes vidū (jo lielāka kaste, jo plašāka gaismas izkliede) un apvelciet ap to. Nogrieziet ap trim marķētā laukuma malām, tad salokiet ceturto malu uz augšu, lai izveidotu vienu atloku. Izbīdiet Speedlite cauruli cauri atverei no iekšpuses (noteikti izvelkot arī elastīgās saites). Ar lenti nostipriniet četrus Speedlite caurules atlokus kastes iekšpusē un ar lenti fiksējiet vienu kārbas atloku caurules ārpusē.
Izklājiet kastes iekšpusi ar atstarojošu foliju. Vispirms aptiniet un pielīmējiet foliju kastes augšpusei un apakšpusei, tad izgatavojiet divus slīpus sānu paneļus, piestiprinot abu folijas lokšņu galus kastes vidusdaļai abās pusēs. Stingri nostiepiet foliju, kur tā iziet no kastes, un fiksējiet, lai starp foliju un kasti izveidojas trīsstūra formas dobums. Leņķi palīdzēs virzīt gaismu. Ar lenti nostipriniet cepampapīru vai pauspapīru pāri kastes priekšdaļai. Jūsu paštaisītā apgaismojuma sistēma tagad ir gatava lietošanai. Pieskrūvējiet to balstam vai statīvam, izmantojot Speedlite plastmasas balstu, un iebīdiet Speedlite caurulē, aizāķējot gumijas lentes virs gala, lai to noturētu.
Novietojiet apgaismojuma sistēmu vienā pusē un nedaudz virs fotografējamā cilvēka sejas. Varat iedarbināt Speedlite zibspuldzi apgaismojuma sistēmā, izmantojot otru Canon Speedlite, kas ir piestiprināta kamerai pieslēgvietā, vai bezvadu palaidēju (piemēram, Canon ST-E3-RT), vai izmantojot paceļamo zibspuldzi (saderīgās Canon kamerās). Iesākumam iestatiet kameras manuālo režīmu ar ekspozīciju 1/200 s, ISO 100 un apertūru f/5,6. Iestatiet zibspuldzi manuālas jaudas režīmā uz vienu astotdaļu jaudas un pēc tam uzņemiet izmēģinājuma attēlu. Ja attēls ir pārāk gaišs vai tumšs, regulējiet zibspuldzes jaudu vai apertūru, kamēr apgaismojums ir atbilstošs.
Jums būs nepieciešams:
Jums būs nepieciešama tik liela cilindriska kārba, lai to varētu uzbīdīt uz Speedlite zibspuldzes gala, piemēram, grauzdiņu kārba vai, mūsu gadījumā, salmiņu tūbiņa. Ideālā gadījumā kārbai jābūt ar metāla oderējumu, lai tas atstarotu gaismu caurulē. Nogrieziet kārbas galu ar montāžas nazi vai šķērēm.
Uzlieciet tūbiņu uz Speedlite. Ja diametrs nav gluži atbilstošs un tūbiņa neturas stingri, nofiksējiet to ar izolācijas lenti. Pēc tam piestipriniet Speedlite pie plastmasas pamatnes un uzskrūvējiet to uz gaismas balsta vai statīva plāksnes.
Aktivizējiet Speedlite attāli vai izmantojiet otru uz kameras uzmontētu Speedlite, līdzīgu šim, vai arī bezvadu palaidēju. Cits variants: daudzi Canon kameru modeļi ļauj vadīt saderīgas Speedlite darbību, izmantojot arī kameras paceļamo zibspuldzi — ne tikai Speedlite aktivizēšanai, bet arī nepieciešamās zibspuldzes jaudas iestatīšanai. Lai pārliecinātos, ka zibspuldze strādā, uzņemiet vairākus izmēģinājuma attēlus.
Lai uzņemtu no aizmugures izgaismotu attēlu, novietojiet Speedlite aiz fotografējamā objekta vienā pusē, sasverot to atpakaļ uz fotografējamā objekta un kameras pusi. Gaismas stars ir visai šaurs, tāpēc ir svarīgi atrast pareizo leņķi. Tas var palīdzēt izmantot Speedlite modelēšanas gaismas funkciju (turot nospiestu pārbaudes pogu), vai arī izmantojiet Canon lietotni Camera Connect, lai attāli uzņemtu izmēģinājuma attēlus ar viedtālruni, kamēr jūs koriģējat zibspuldzes novietojumu. Fotografējiet objektu uz vienkrāsaina fona (var izmantot arī drapējumu vai palagu) un izmantojiet kontrastējošu krāsu, lai izceltu fotografējamo objektu.
Iesākumam izmēģiniet šādas vērtības: iestatiet kameras manuālo ekspozīcijas režīmu un iestatiet ISO jutību uz 100, slēdža ātrumu uz 1/200 sekundes un apertūru — uz f/8. Pēc tam iestatiet zibspuldzi manuālajā režīmā un samaziniet jaudu līdz 1/32. Uzņemiet pārbaudes attēlu. Ja attēls ir pārāk gaišs vai tumšs, vienkārši samaziniet vai palieliniet zibspuldzes jaudu, līdz apgaismojums ir atbilstošs. Novietojiet fotografējamo objektu sāniski pret kameru, lai izveidotu izteiksmīgu profilu, un tad fotografējiet.
Jums būs nepieciešams:
Nogrieziet vecām biksēm vienu staru. Nepieciešamais garums ir apmēram 30 cm. Pēc tam paņemiet adatu un diegu (vai šujmašīnu) un aizšujiet vienu galu. Aizšujiet otru galu, taču atstājiet mazu, dažus centimetrus lielu atvērumu.
Paņemiet maisu ar lēcām vai tamlīdzīgiem maza izmēra žāvētiem pārtikas produktiem, piemēram, rīsiem, un iepildiet tos atvērumā (var būt noderīga piltuve — ja nepieciešams, to var izveidot no A4 formāta papīra lapas). Uzpildiet, līdz maiss ir gandrīz pilns, tad aizšujiet atvērumu, lai neļautu no maisa izbirt produktiem. Jūsu paštaisītais kameras stabilizācijas maiss tagad ir gatavs lietošanai.
Kameras stabilizācijas maiss būs lieliski piemērots garu objektīvu stabilizācijai. Garāki objektīvi var būt ne tikai smagi, lai tos ilgstoši turētu, bet, jo lielāks fokusa attālums, jo šaurāks skata leņķis, tādēļ jebkura pat neliela izkustēšanās būs daudz jūtamāka. Kameras stabilizācijas maiss palīdzēs nepieļaut izkustēšanos, fotografējot ar lielāku fokusa attālumu. Piemēram, ja izmantojat šo Canon EF 70–200 mm f/2,8L IS III USM objektīvu, tam ir attēla stabilizēšanas sistēma, ko ieteicams ieslēgt, kad fotografējat, turot fotokameru rokā.
Kameras novietošana tuvu zemei bieži var dot neparastu rakursu, taču fotografēšana no šāda rakursa var būt sarežģīta. Jūsu paštaisītais kameras stabilizācijas maiss var palīdzēt noturēt objektīvu fotografēšanas laikā, un jūs varat arī sagrozīt maisu vajadzīgā leņķī. Ir noderīga arī kamera ar apvēršamo ekrānu, piemēram, šī Canon EOS 250D, jo ir grūti izveidot attēla kompozīciju, izmantojot skatu meklētāju, kamerai atrodoties tik zemu. Varat arī izmantot Canon lietotni Camera Connect, lai attāli vadītu kameru no tālruņa.
Ar garu objektīvu izsekot kustīgus objektus, it īpaši jau tik mazas radības kā bites, var būt sarežģīts process. Tā kā jūsu kameras stabilizācijas maiss balstīs kameru, taču nefiksēs to, šādi tiks saglabāta stabilitāte, ļaujot jums netraucēti sekot bišu gaitām. Ir svarīgi arī iestatīt autofokusu kustīgiem objektiem. Objekta izsekošana ar tiešā skata funkciju, izmantojot Canon EOS 250D, ļauj viegli fokusēt šeit redzamās bites.
Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)
Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.
Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniemMĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI
Atklājiet, kā radoši strādāt ar zibspuldzi un uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.
IEKŠTELPU FOTOGRĀFIJA
Apgūstiet kameru un iemācieties uzņemt kinematogrāfiskas kvalitātes portretus, makro attēlus un intervāla fotografēšanas video.
PRODUKTA FOTOGRĀFIJA
Uzziniet, kā balvas ieguvusī mazā uzņēmuma īpašniece Sofija Sellu (Sophie Sellu) ir izmantojusi produktu fotogrāfijas, lai gūtu priekšrocības.