Lai atpūstos no ikdienas, daudziem patīk ūdens nomierinošā ietekme brīvā dabā, un, iespējams, netālu no jums ir kāda ūdens tilpne — varat ar ģimeni doties uz pludmali vai uz laukiem pastaigā gar līkumainu upi. Iespējams, jūsu šīs vasaras kadros būs ūdens — tie var būt plīstoši viļņi, ūdenskrituma šļakatu miglainā dūmaka vai atspīdums mierīgā ezerā. Bet kā gan uzņemt saistošas fotogrāfijas ar tik daudzveidīgu un kustīgu objektu? Jums ir daudz radošu izvēļu, lai bagātinātu savas vasaras fotogrāfijas.
Šīs piecas ūdens fotografēšanas metodes palīdzēs iegūt augstāka līmeņa attēlus neatkarīgi no tā, vai vasarīgā laikā kaut kur dosieties vai atradīsiet fotografējamos objektus tuvāk mājām aukstāku mēnešu laikā.
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Izbaudiet laiku brīvā dabā: piecas ūdens fotografēšanas metodes
1. Kā uzņemt atspulgus ūdenī
Plašs ūdens lauks ar mierīgu virsmu ir lieliska vieta, kur uzņemt skaidrus atspulgus, kas brīnišķīgi papildina citādi vienkāršu ainavu, piešķirot tai interesantu dimensiju. Kad kaut kur dodaties, apskatieties, kur ir ūdens, — plūstošas upes nodrošinās abstraktākus atspulgu efektus, bet sastingusi peļķes virsma var radīt mierīgāku, spogulim līdzīgāku atspulgu. Ja vēlaties to nofotografēt, atrodiet no vēja aizsargātu vietu vai uzgaidiet, līdz vēja brāzma norimst, lai uzņemtu kadru.
Iestatot kameru diafragmas prioritātes (Av) režīmā, varēsiet izvēlēties diafragmas atvērumu, kamēr kamera automātiski pielāgos aizslēga ātrumu, lai panāktu pareizu ekspozīciju. Lai nodrošinātu gan priekšplāna, gan atspīdumā redzamo detaļu asumu tālumā, izvēlieties šauru diafragmas atvērumu un izmantojiet asuma dziļuma (DOF) un hiperfokālās fokusēšanas kalkulatoru lietojumprogrammā Photo Companion. Hiperfokāla attāluma fokusēšana palīdz uzlabot kadru asumu, atrodot tuvāko punktu, pie kura var fokusēt, un saglabājot pietiekami asu fonu.
Šaura diafragmas atvēruma vietā varat izmēģināt arī ļoti platu atvērumu, lai izpludinātu priekšplānu vai atspīdumu un panāktu abstraktu efektu.
2. Kā fotografēt ūdenskritumus
Nākamreiz, kad būsiet devies pārgājienā un ieraudzīsiet ūdenskritumu, kas tā vien aicina to nofotografēt, gādājiet, lai iegūtu vislabāko attēlu, savas kameras komplektam pievienojot neitrāla blīvuma (ND) filtru. ND filtri novērš gaismas iekļūšanu kamerā, to regulējot pa izmērāmām pakāpēm, kas sniedz lielākas iespējas izvēlēties aizslēga darbības ātrumu. Sešu pakāpju ND filtrs ir ideāli piemērots ūdenskritumiem — un, iespējams, ir vislabākais filtrs izplūduša ūdens attēliem. Pirms fotografēšanas uzsākšanas izpētiet ūdenskrituma plūsmu un konstatējiet, kurā vietā pamatnē tas saputojas, jo šajā zonā veidosies brīnišķīgi izpludinātas svītras.
Ja vēlaties vienkāršus iestatījumus, noregulējiet kameru uz manuālo (M) režīmu ar pietiekami mazu diafragmas atvērumu, lai nodrošinātu lielu asuma dziļumu, un iestatiet ISO100, pēc tam koriģējiet aizslēga darbības ātrumu, līdz mērījumi ir pareizi. Pēc tam piestipriniet ND filtru un attiecīgi noregulējiet aizslēga darbības ātrumu. Katra ND filtra bloķētā gaismas pakāpe ļauj palielināt ekspozīcijas laiku. Pārrēķināšanai var būt noderīga klikšķu skaitīšanas metode, jo uz vienu pakāpi aizslēga darbības ātrums jāmaina par diviem vai trim klikšķiem (atkarībā no kameras izvēlnē iestatītā pakāpju soļa).
3. Kā iegūt vienmērīgu jūras attēlu
Pastaiga līkumotā pludmalē ir viens no vasaras lielākajiem priekiem, un jums patiks to nofotografēt, lai attēlu ieliktu albumā. Lai gan jūra piedāvā vienus no iespaidīgākajiem dabas skatiem, fotogrāfijā fiksēta nemierīga ūdens virsma dažkārt var izskatīties nekārtīga. Izmantojot ļoti ilgu ekspozīciju, lai izpludinātu jūras kustību, putojošo ūdeni varat pārvērst zīdaini vienmērīgā virsmā bez detaļām. Ja uzņemat dienas gaismā, jums nepieciešams spēcīgs ND filtrs, kas bloķē aptuveni 10–16 gaismas pakāpes. Krēslā nepieciešams vājāks ND filtrs vai arī to var nemaz nelietot — paklīstiet gar jūru agrā rītā, lai to izmēģinātu, un izbaudiet mirkli, kad pludmalē esat gluži viens, kamēr iestatāt kameru.
4. Kā fotografēt viļņu šķelšanos
Ja vēlaties nofiksēt dramatisko jūras kustību, jums nepieciešams ātrs aizslēga darbības ātrums — aptuveni 1/500 s. Varat arī izmantot lielāku ekspozīcijas laiku, kas var palīdzēt parādīt kustību, pārveidojot šļakatas un pilītes iespaidīgi izpludinātās svītrās. Mēģiniet iestatīt kameru uz ekspozīcijas laika prioritātes (Tv) režīmu un samaziniet ekspozīcijas laiku līdz aptuveni 1/20 s ar ISO100. Ar šādu ekspozīcijas laiku vēlams izmantot trijkāji, bet varat uzņemt arī ar kameru rokās, ja varat to nekustīgi noturēt.
Ja jums ir objektīvs ar IS vai EOS R5, vai R6 ar kameras korpusā ietvertu IS un vēlaties izmantot platleņķa objektīvu, pieturieties pie abu īkšķu likuma — ar 1/20 s ekspozīciju varat uzņemt ar 20 mm objektīvu, kameru turot rokās.
5. Kā nofiksēt ūdens pilītes
Diemžēl laikapstākļi ne vienmēr ir labi. Šādos gadījumos varat trenēties ūdens fotografēšanā tuvāk mājām — tuvplānos var fantastiski izskatīties ūdens pilītes. Lai notvertu krītošu ūdens pilīti, jums jāizmanto ārējā zibspuldze, piemēram, Canon Speedlite EL-100, un jāfotografē tumšā vietā. Šādi varat izmantot zibspuldzes ilgumu (zibspuldzes uzplaiksnījuma ilgumu), lai nofiksētu kustību, kad pilīte saskaras ar ūdens virsmu apakšā.
Izmēģiniet šo metodi, novietojot ūdens pilinātāju vai šļirci virs glāzes ar ūdeni un novietojot zibspuldzi, lai tā pilīti apgaismotu no aizmugures. Iestatiet kameru manuālajā (M) režīmā ar f/8, ISO100 un ekspozīcijas laiku aptuveni divas sekundes. Uzsāciet ekspozīciju, piliniet ūdeni, pēc tam manuāli iedarbiniet zibspuldzi, kad pilīte saskaras ar virsmu, vai izmantojiet tālvadības zibspuldzes aktivizētāju, lai zibspuldzi palaistu automātiski. Tas ir izaicinājums jūsu kameras pārvaldības un apgaismojuma lietošanas prasmēm, tomēr var iegūt iespaidīgus attēlus.
Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)
Saistītie produkti
-
DSLR kameras
EOS 850D
Speriet soli tālāk radošajās izpausmēs, uzņemot skaistas detalizētas fotogrāfijas un satriecošus 4K video ar vieglo, iedvesmojošo un iepriecinošo DSLR kameru ar dažādajām savienojumu iespējām. -
DSLR kameru objektīvi
EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM
Īpaši daudzpusīgs tālummaiņas objektīvs ar Nano USM tehnoloģiju liela ātruma darbības fotografēšanai un filmu uzņemšanai. -
Bezspoguļu kameras
EOS RP
Maza, viegla un intuitīva pilnkadra bezspoguļu kamera, kas paredzēta ceļošanai un ikdienas fotografēšanai. -
RF objektīvi
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
35 mm makro objektīvs ar lielu diafragmas atvērumu f/1.8 platleņķa perspektīvai un fokusēšanai tuvumā; aprīkots ar Hybrid IS. -
RF objektīvi
RF 24-105mm F4-7.1 IS STM
Ideāls ikdienas objektīvs fotogrāfiem, kuri strādā ar pilnkadra bezspoguļu ierīcēm. Ērti lietojamā RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM ierīce ir viegla, kompakta un gatava uzņemt fotoattēlus jaunā līmenī.
Saistītie raksti
-
KUSTĪBAS FOTOGRAFĒŠANA
Kustības uzņemšana fotogrāfijās
Atklājiet, kā uzņemt kustību un piešķirt attēliem kustības sajūtu.
-
AINAVU FOTOGRAFĒŠANA
Jūras ainavu fotografēšanas padomi
Apgūstiet, kā uzņemt satriecošus jūras ainavas fotoattēlus, izmantojot mūsu profesionālos padomus labākai jūras ainavu fotografēšanai.
-
MAKRO FOTOGRAFĒŠANA
Ziedu atspīduma ūdens pilītēs fotografēšana
Kļūstiet radošs ar makro fotogrāfijām un atklājiet, kā uzņemt brīnišķīgus attēlus ar ziediem, kas atspīd ūdens pilītēs.
-
RUDENS FOTOGRAFĒŠANA
Rudens šarma fotografēšana
Uzziniet, kā šo gadalaiku visefektīvāk parādīt fotogrāfijās, uzņemot mainīgās lapas zem ūdens.