Bieži vien ainavu fotogrāfijās mērķis ir uzņemt ainu pēc iespējas asāku no priekšpuses līdz aizmugurei, tādējādi parādot maksimāli daudz detaļu. To sauc par maksimālo asuma dziļumu. Lai to panāktu, jāiestata šaurs diafragmas atvērums (liels f skaitlis). Iepriekš redzamajos piemēros parādītas atšķirības, ainavu uzņemot ar platu vai šauru diafragmas atvērumu.
Šeit pirmajā attēlā tika izmantots diafragmas atvērums f/4. Koks priekšplānā ir ass, bet aina aiz tā ir neasa. Otrā kadrā ar šaurāku diafragmas atvērumu f/16 skaidrāk uzņemts gan priekšplāns, gan fons. Ja mērķis ir ainavā parādīt atsevišķu objektu, plats diafragmas atvērums var būt ļoti noderīgs, tomēr biežāk vēlams lietot šauru diafragmas atvērumu un maksimālo asuma dziļumu. Vienkāršs veids, kā iestatīt diafragmas atvērumu ainavai — iestatiet AV režīmu un pēc tam, piemēram, tādu diafragmas atvērumu kā f/16. Apskatiet ekspozīcijas laiku — ja tas ir pārāk liels, jāizmanto trijkājis vai jāpalielina ISO, lai izvairītos no miglainiem attēliem.
Lai iegūtu visasākās ainavas, iespējams, vēlaties uzņemt ar objektīva diafragmas atvērumu, kas to nodrošina. Vispārējs noteikums ir tāds, ka objektīvs uzņem visasākos attēlus ar f skaitli, kas ir divu pakāpju attālumā no diafragmas platākā atvēruma. Ja izmantojat objektīvu ar platāko diafragmas atvērumu f/2.8, optikas visasākais diafragmas atvērums būs aptuveni f/5.6.
Parastā ainavu fotografēšanas problēma ir tāda, ka varat fokusēt uz kādu objektu priekšplānā, tomēr riskējat, ka viss tā aizmugurē būs neass. Savukārt, ja fokusējat uz elementiem fonā, priekšplāns būs neass. Hiperfokāla attāluma fokusēšana palīdz uzlabot kadru asumu, atrodot tuvāko punktu, pie kura var fokusēt, un saglabājot pietiekami asu fonu. Šis paņēmiens nav tik sarežģīts kā izklausās, visus nepieciešamos aprēķinus izdara asuma dziļuma (Depth of field, DOF) un hiperfokālā attāluma aprēķinātājs lietojumprogrammā Photo Companion.