Uzņemiet ainu: profesionāles padomi kāzu uzņemšanai brīvā dabā

Islandē dzīvojošā kāzu fotogrāfe Stefa Zakas (Steph Zakas) skaidro, kā novērst problēmas, uzņemot jaunā pāra īpašo dienu, ja fotografējat pirmo reizi.
Jaunlaulātais pāris apskāvies pludmalē, saulei rietot un izgaismojot viņu siluetus.

Kāzu organizēšana nav vienkārša vislabākajos laikos, un iepriekšējais gads ir radījis papildu grūtības tiem pāriem, kas vēlas savienot savas dzīves. Vai ir brīnums, ka tik daudz līgavu un līgavaiņu lielas tradicionālās kāzas aizstāj ar daudz mazākām svinībām? Pieaug tendence veidot intīmas ceremonijas, jo īpaši brīvā dabā ar pakalpojumam Instagram piemērotu fonu. Un kad ir stingri skaitliskie ierobežojumi, pāri drīzāk paļaujas, ka draugi vai ģimene uzņems fotogrāfijas, nevis viesu sarakstā iekļauj profesionālu kāzu fotogrāfu.

Paturot to prātā, vērsāmies pie kāzu fotogrāfes un plānotājas Stefas Zakas (Steph Zakas) pēc padoma, kā jaunajiem fotogrāfiem uzņemt jaunā pāra īpašās dienas skaistumu un intimitāti. Stefa, kura specializējusies, lai palīdzētu pāriem plānot slepenas kāzas, vispirms Ņujorkā, ASV sāka fotografēt mazas kāzas, bet pēc tam pārvietoja uzņēmējdarbību 4500 km tālāk uz Islandi.

Un, lai gan mazās Eiropas salas skarbās ainavas fotogrāfu darbā noteikti palīdz, kāzu uzņemšana brīvā dabā vienā no pasaules ekstrēmākajām vidēm var būt patiešām izaicinoša. “Ir bijušas daudzas reizes, kad mums bija jāslēpjas alā, līdz pāriet neganta krusa,” viņa smejas. “Tie ir gadījumi, kad ir grūti strādāt bez attiecīgas pieredzes.”

Šeit Stefa dalās ar padomiem par to, kā uzņemt vienu no svarīgākajiem notikumiem jūsu draugu dzīvēs. Pat ja nevarat izmantot priekšrocības, ko sniedz karjerā gūtā pieredze, Stefas padomi palīdzēs uzlabot jūsu fotogrāfijas gan saulainā laikā, gan puteņa ielenkumā.

Izvēlieties pareizo aprīkojumu

Līgavainis nes ziedu pušķi augšup pa reljefu piekalni, līgava stāv virsotnē, viņas kleita plandās vēja brāzmā.

Lieliskam kadram ir vajadzīgs ne tikai pārsteidzošs fons, bet arī aprīkojums, uz kuru var paļauties. Stefa izmanto profesionālo Canon EOS 5D sērijas kameru, bet līdzīgu izskatu var iegūt arī ar pieejamākiem modeļiem, piemēram, Canon EOS 250D vai Canon EOS M6 Mark II. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV ar 85 mm, 1/4000 s, f/1.2 un ISO100. © Zakas Photography

Pirmkārt, Stefa uzsver, ka nevajag paļauties uz viedtālruni, lai fotografētu draugu kāzas. “Profesionāla kamera sniedz iespēju kontrolēt visus attēla aspektus. Pat mākslinieciskas lietas — es nerediģēju pēcapstrādē, es to visu daru kamerā,” viņa skaidro.

Stefa apraksta savas galvenās kameras — Canon EOS 5D Mark IV un tās priekšteci Canon EOS 5D Mark III — kā brīnišķīgas, jo to izturīgā konstrukcija nodrošina, ka tās var izturēt pat piedzīvojumiem visbagātāko kāzu uzņemšanu. Ja meklējat pieejamāku modeli, Canon EOS 250D ir aprīkota ar 24,1 MP sensoru, lai iegūtu asākus attēlus, kas bagāti ar krāsām. Tā ir arī ārkārtīgi viegla — lieliski piemērota kāzu fotografēšanai brīvā dabā, turklāt aprīkota ar grozāmu ekrānu, lai jūs varētu radoši izmantot dažādus leņķus.

Arī ērti pārnēsājamā un daudzpusīgā Canon EOS M6 Mark II kamera var uzņemt izcilus 32,5 MP attēlus, kas ir pilni ar detaļām un noskaņu, neatkarīgi no laikapstākļiem. Varat arī mēģināt koriģēt attēlus ar kameras režīmu Creative Assist, kas sniedz iespēju veikt nelielas korekcijas un radīt viena attēla vairākas versijas — katru ar citādu izskatu un noskaņu.

Izmēģiniet iestatījumus pirms īpašās dienas

Jaunlaulātais pāris stāv mežonīgā, dabiskā ainavā, un zema saule met garas ēnas uz zemes.

Stefa iesaka eksperimentēt ar iestatījumiem un uzņemt dažus treniņa kadrus, lai labi pārzinātu kameru un dažādos efektus, ko ar to var panākt. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 5D Mark IV) un Canon EF 17-40mm f/4L USM objektīvu ar 17 mm, 1/800 s, f/4.5 un ISO100. © Zakas Photography

Pilnīgiem iesācējiem Stefa iesaka vairāk laika veltīt treniņam ar savu aprīkojumu pirms lielās dienas. “Jūsu kamera ir rīks,” viņa saka, “tāpēc jums jāiemācās to lietot.” Canon Photo Companion lietojumprogramma piedāvā uzdevumus, pamācības un padomus, kas ir pielāgoti jūsu kameras modelim, prasmju līmenim un interesēm. “Ir daudz dažādu mainīgo faktoru un veidu, kā panākt vēlamo efektu, tāpēc eksperimentējiet ar kameras funkcijām jau iepriekš. Apgūstiet noteikumus, pēc tam pārkāpiet tos un apskatiet, kas jums patīk,” Stefa iesaka.

Sākumā varat eksperimentēt ar f skaitļa vai diafragmas atvēruma koriģēšanu un ņemt vērā, kā gaismas daudzums ļauj izmainīt ēnas un visu attēla izskatu un noskaņu. “Daudziem fotogrāfiem patīk uzņemt ar iespējami mazāko f skaitli,” Stefa skaidro. “Tomēr, uzņemot ar lielāku f skaitli, var iegūt vairāk detaļu. Vairāk detaļu ļauj ieraudzīt, kā attēlā mainās ēnas, kā arī patiesāk attēlot ainavas un apkārtējo vidi.”

Nomainiet tiešus norādījumus ar mērenu vadīšanu

Divas jaunlaulātas sievietes skūpstās klinšainā piekrastē. Vienas sievietes kleita viļņojas vēja brāzmā.

Stefa iesaka izmantot mērenu vadīšanu, lai radītu iespēju uzņemt dabiskāka izskata kadrus, nevis likt nostāties kādā pozā, kas var šķist neveikli. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III un Canon EF 17-40mm f/4L USM objektīvu ar 40 mm, 1/320 s, f/4.5 un ISO100. © Zakas Photography

Tagad daudzi pāri dod priekšroku dabiskiem kāzu dienas momentuzņēmumiem, nevis tradicionālākām fotogrāfijām. Tie ir labi jaunumi jaunajiem fotogrāfiem, kuri, iespējams, nav pietiekami pārliecināti par sevi, lai veiktu tiešu fotosesiju, bet pat iesācēji var uzlabot savus kadrus, ievērojot nelielus norādījumus. Stefa skaidro, “Es nelūdzu pārim pozēt — es izmantoju ko tādu, ko dēvē par mēreno vadīšanu. Es viņus maigi vadu pasākuma laikā un pēc tam uzņemu fotogrāfijas.”

Cilvēki var kļūt bikli, kad fotogrāfs uzņem intīmu mirkļu tuvplānu, tāpēc Stefa cenšas atrasties pēc iespējas tālāk un nebūt pārāk norādoša. Viņa pasaka pārim, lai tas “pieglaužas nedaudz tuvāk” vai lūdz to “vienam otru sasildīt, jo ārā ir diezgan auksts”, nevis sniedz norādījumus pozēt kādā konkrētā pozā.

Canon EOS M6 Mark II ir ideāls rīks momentuzņēmumu fotografēšanai. Kompakta un viegla — tā netraucēs un nonovērsīs fotografējamo objektu uzmanību. Patiesībā cilvēki pat nenojautīs, ka rokās turat kameru, līdz ar to kustības un sejas izteiksme būs autentiska. Turklāt Canon EOS M6 Mark II var uzņemt 32,5 MP attēlus ar lielu ātrumu (līdz 14 kadriem sekundē) — ar nepārtraukto automātisko fokusēšanu, — un tas nozīmē, ka varat uzņemt visu darbību, uzturot ļoti asus fotografējamos objektus.

Saglabājiet pietiekamu attālumu

Trīs pāri stāv vairākus metrus viens no otra reljefā ainavā.

Sociālās distancēšanās noteikumi ir piespieduši daudzus pārus līdz minimumam samazināt kāzu viesu skaitu, kā arī radījuši izaicinājumus fotogrāfiem. Arī normālos apstākļos Stefa dod priekšroku atvēlēt saviem pāriem personīgo telpu. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III ar 40 mm, 1/1250 s, f/4.5 un ISO100. © Zakas Photography

Radot mierīgu un brīvu atmosfēru, kurā pāri nejūtas neveikli vai saspringti laikā, kamēr viņus fotografē, Stefa var uzņemt to, ko viņa dēvē par līgavas un līgavaiņa “patieso jūtu ķīmiju”. “Daudzi fotogrāfi pienāk ļoti tuvu ar 35 mm objektīvu un uzņem no augšas, un līgavai un līgavainim ir jāsaspiež kopā sejas,” Stefa saka. “Bet no pieredzes esmu iemācījusies, ka lielākajai daļai pāru tas nepatīk.”

Stefa cenšas pēc iespējas vairāk respektēt fotografējamo objektu brīvību visas dienas garumā. Viņas biežāk lietotais portretu objektīvs ir Canon EF 85mm f/1.2L II USM, jo tam ir izcils diapazons tuvplānu fotografēšanai un tas neizkropļo cilvēku sejas. “Tas man ļauj stāvēt pietiekami tālu, lai es nedzirdētu, vai pāris viens otram saka ko mīļu,” viņa saka. “Tas nozīmē, ka neiejaucos un viņi neuzskata, ka esmu ienākusi viņu personīgajā telpā. Es nevēlos jaukties viņu lietās, jo tas ir viņu mirklis.” Pieejamākais Canon EF 85mm f/1.8 USM objektīvs apvieno īsa telefoto objektīva fokusa attālumu ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu un liela ātruma automātisko fokusēšanu, nodrošinot glaimojošus portretus, kas ir asi un skaidri.

Lai gan Stefa kāzās lieto minimālu daudzumu aprīkojuma, viņa vienmēr nēsā līdzi garāku telefoto objektīvu, lai akcentētu iespaidīgās ainavas. Viņa izmanto Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM objektīvu, lai radītu iespaidīgu kontrastu starp pāri un plašākām ainavām. Tas rada perspektīvas saspiešanas efektu, tāpēc Islandes milzīgie kalni un ledāji fonā izskatās tuvāk objektam priekšplānā, un Stefa skaidro, ka tas attēlu padara daudz iespaidīgāku.

Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM ir viegls un kompakts telefoto objektīvs, kas perfekti darbojas kopā ar apgriezta sensora kamerām, piemēram, Canon EOS 250D. Tā jaudīgā telefoto darbība sniedz iespēju piekļūt tuvāk attāliem objektiem, savukārt attēla stabilizēšanas tehnoloģija palīdz samazināt izplūdumu, ko rada kameras izkustēšanās.

Efektīvi izmantojiet gaismu

Jaunais pāris apskaujas, stāvot uz maza akmeņa. Uzņemts no attāluma, tos ierāmē plaisa klinšu atsegumā.

Lai iegūtu pārsteidzošus kadrus, eksperimentējiet ar dažādu apgaismojumu un mēģiniet uzņemt spilgtā dienasgaismā vai krēslā. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III ar 17mm, 1/160 s, f/4.5 un ISO100. © Zakas Photography

Stefai savās fotogrāfijās patīk eksperimentēt ar Islandes neparasto dabisko apgaismojumu. No maija vidus līdz augusta vidum saule salā noriet tikai uz trīs stundām dienā, un ziemā ir tikai piecas stundas dienasgaismas. “Ja saule ir zemu — jo īpaši mēnešos pēc vasaras, — ar platleņķa objektīvu var iegūt ārkārtīgi stilīgus gaismas atspīdumus, un man patīk ar to eksperimentēt,” Stefa saka.

Mazais Canon EF-M 22mm f/2 STM objektīvs Canon kamerām ar EF-M stiprinājumu, tostarp Canon EOS M6 Mark II, ir ideāli piemērots kāzu portretiem. Ar platleņķa objektīvu kadrā varat ietilpināt vairāk skaistās ainavas, savukārt platais maksimālais diafragmas atvērums ļauj uzņemt ar mazāku ekspozīcijas laiku, tāpēc ir vieglāk iegūt asus attēlus, kameru turot rokās.

Ja uzņemat spilgtā saulē dienas vidū, iespējams, vajag kompensēt ēnu krišanu uz jūsu fotografējamo objektu sejas kontūrām. Var palīdzēt kamerā iebūvētā zibspuldze, vai varat apsvērt iespēju izmantot atstarotāju. Turot atstarotāju jostas līmenī un pavēršot pret fotografējamo objektu, daļa dabiskā apgaismojuma tiek atstarota atpakaļ uz seju, izkliedējot ēnas.

Uzņemšana spilgtā vai tiešā saules gaismā ietekmē ne tikai sejas, jo ainā var būt ļoti gaišas zonas, kas var traucēt pareizu eksponēšanu. Šādos apstākļos vislabāk izmantot kameras režīmu Spot Metering, kas mērījumu veic vienā ainas punktā. Kad mērījums attiecīgajā punktā ir izdarīts, jūsu kamera iestatīs ekspozīciju, veidojot šajā zonā vidēju ekspozīciju (pa vidu starp gaišajām un ēnainajām vietām). Punkta ekspozīcijas mērīšanu var arī izmantot kopā ar AE (automātiskās ekspozīcijas) fiksatoru. Tas ļauj novietot šo punktu zonā, kurā vēlaties veikt mērījumu, un pēc tam fiksēt ekspozīciju. Tas sniedz iespēju iekomponēt kadru no jauna.

Ņemiet vērā laikapstākļus

Jaunlaulātais pāris stāv pie mazas, melnas baznīcas baltajām durvīm. Pelēkajās debesīs aiz viņiem ir varavīksnes loks.

Laikapstākļi var būt neprognozējami, tāpēc Stefa iesaka izmantot jebkādus apstākļus, ar kuriem sastopaties, un atrast veidu, kā tos parādīt. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III ar 40 mm, 1/320 s, f/7.1 un ISO100. © Zakas Photography

Iespējams, ka jūsu pāris neprecēsies vietā ar tādiem ekstrēmiem laikapstākļiem, kādi ir Islandē, tomēr lielā diena var būt gan auksta, gan slapja. “Šeit ir tik stiprs vējš, ka izpūš mašīnām logus,” saka Stefa.

Ja jāuzņem nemīlīgos apstākļos, triks ir tāds — drīzāk ir jāizmanto laikapstākļu sniegtās iespējas, nevis jāmēģina tiem pretoties. Piemēram, vējaina diena var būt noderīga, lai parādītu tādas detaļas kā plīvurs vai plandoša kleita. “Ja prognozēts sniegs vai tuvojas vētra ar lietu, man patīk izmantot platleņķa objektīvu, lai to notvertu,” saka Stefa. “Ja gar malām ir pilītes, kuras apspīd gaisma, rodas patiešām stilīgs efekts.” Neatlieciet fotogrāfiju uzņemšanu tikai tāpēc, ka laikapstākļi nav perfekti — diena jāatceras tāda, kāda tā ir.

Lietusgāzē vai sniegputenī Stefa parasti uzņem ātri, aptuveni minūtes laikā, un pēc tam ved līgavu un līgavaini iekšā sasildīties. “Vissvarīgāk ir efektīvi izmantot laiku,” viņa saka. Ja esat iesācējs un fotografējat aukstā laikā, ir vēl svarīgāk trenēties un eksperimentēt ar iestatījumiem pirms lielās dienas, lai visu varētu ātri izdarīt. Varētu būt noderīgi arī uzņemt dažus izmēģinājuma kadrus, pirms aicināt jauno pāri kadrā.

Stefa iesaka arī paņemt salvetes, ar kurām var ātri noslaucīt objektīvu, un apsildāmus roku sildītājus, lai nodrošinātu, ka pirksti nav pārāk auksti, lai darbotos ar funkciju vadīklām. Vēl viens padoms, uzņemot zemā temperatūrā, ir paņemt papildu akumulatoru, jo aukstums ātrāk iztukšo akumulatoru.

Ja ievērosiet šos ieteikumus un padomus gan uzņemot pavisam mazas kāzas ainaviskā vidē, gan klusā pasākumā ar dažiem tuviem ģimenes locekļiem un draugiem, jums būs vieglāk notvert šīs maģiskās dienas prieku un emocijas.

Autore Lorena Kotera (Loren Cotter)

Saistīti raksti

Kā rediģēt īpašas fotogrāfijas

Uzlabojiet savus īpašo mirkļu kadrus ar šiem vienkāršajiem fotogrāfiju rediģēšanas padomiem.

Sagatavojieties lielajai dienai

Nodrošiniet, lai jūsu laimīgā pāra fotogrāfijas būtu neaizmirstamas pareizo iemeslu dēļ: ceļvedis kāzu fotografēšanas etiķetē.

Padomi uzņemšanai ekstrēmos laikapstākļos

Šeit ir sniegti noderīgi padomi un paņēmieni, lai apgūtu fotografēšanu ekstremālos laikapstākļos, — sākot no aprīkojuma aizsardzības līdz rūpēm par sevi.

Izveidojiet savu kāzu albumu

Sava kāzu albuma veidošana var sniegt milzīgu gandarījumu. Uzziniet, kā to izdarīt, izmantojot ekspertu padomus.