DPP programmatūrā var aktivizēt brīdinājumus par gaišajām un ēnainajām vietām, un gaišajām zonām, kuras pakļautas apgriešanas riskam, ir sarkans pārklājums. Zonām, kas ir potenciāli pārāk tumšas un līdz ar to pakļautas ēnaino vietu toņu apgriešanas riskam, ir zils pārklājums.
Kā fotografēšanas amatieris, iespējams, esat pieradis izmantot kameras iestatījumus un opcijas, lai koriģētu fotoattēlu fokusu, ekspozīciju un kompozīciju, un, iespējams, parasti pārskatāt savus kadrus kameras LCD ekrānā un pēc tam tos atkārtoti uzņemat ar nedaudz atšķirīgiem iestatījumiem, lai tie būtu tādi, kā vēlaties. Pievēršot tik daudz uzmanības fotografēšanai, attēls no kameras bieži vien ir pietiekami labs, lai dokumentētu jūsu pieredzi — tomēr ir daži īpaši gadījumi, kas attaisno vēl lielāku uzmanības pievēršanu. Kāzas, gadadienas, dzimšanas dienu ballītes, izlaidumi, jūsu bērna pirmie soļi... unikāli dzīves mirkļi, kas ir tā vērti, lai tos atcerētos vislabākajā gaismā, tāpēc ir svarīgi iemācīties rediģēt savus fotoattēlus. Tas nozīmē, ka varat labot daudz kļūdu, uzlabot kompozīciju un spilgtumu, kā arī citus tehniskos aspektus, piešķirt raksturīgu izskatu visiem viena pasākuma attēliem, kā arī veikt citas darbības.
Lai nodrošinātu sev vairāk iespēju rediģēt attēlus, ir vērts fotografēt RAW formātā — tas nozīmē iestatīt kameru, lai tā saglabā uzņemtos attēlus kā RAW failus, nevis JPEG. RAW fails pēc būtības ir digitālais negatīvs, kas satur neapstrādātus datus no kameras sensora. No tā var veidot dažādas attēla interpretācijas. JPEG faili ir jau apstrādāti kamerā, un tos ir vienkārši kopīgot tieši no kameras, tomēr tie nedod daudz iespēju rediģēšanai un koriģēšanai. Viens praktisks veids, kā izmantot labāko no abiem failu veidiem, ir iestatīt kameru, lai tā saglabā fotoattēlus gan RAW, gan JPEG formātā — šādi iegūsiet attēlus, ko var ērti kopīgot, un arī RAW failu, ko vēlāk varēsiet uzlabot un izmantot eksperimentiem. Tomēr ņemiet vērā, ka katra kadra saglabāšanai abās versijās jums būs nepieciešams vairāk vietas kameras atmiņas kartē.
Lai izveidotu fotogrāfiju no RAW faila, tas ir jāapstrādā. To var darīt kamerā, turklāt varat pat veikt dažas korekcijas darba gaitā, izmainīt spilgtumu, koriģēt objektīva aberācijas, izmantot iepriekšējos iestatījumus, piemēram, košas vai maigas krāsas, kā arī veikt citas darbības. Tomēr ir lietderīgi apstrādi veikt (daudz lielākā) datora ekrānā, izmantojot speciālu RAW failu rediģēšanas programmatūru, piemēram, Canon bezmaksas Digital Photo Professional (DPP) vai Adobe® Lightroom® programmatūru. To ir vienkārši izdarīt, un tas sniedz iespējas izmantot dažādus attēlu stilus, baltās krāsas balansu, trokšņa samazināšanas iestatījumus, kā arī citas iespējas. RAW failā veiktās korekcijas (kamerā vai datorā) ir atgriezeniskas, tas nozīmē, ka oriģinālais fails netiek ietekmēts un korekcijas var atcelt, izmainīt vai noņemt jebkurā laikā pat tad, ja aizverat failu un atverat to vēlāk.