RADOŠA DRUKĀŠANA
Kļūstiet radošs ar ēdienu
Jautri pavadiet laiku, fotografējot ēdienu, un veidojiet unikālas klusās dabas fotogrāfijas.
DRUKĀŠANAS PADOMI
Daudziem no mums ir savu īpašo recepšu izlase — mūsu pašu radošie virtuves triumfi vai ģimenē iemīļots ēdiens, kura pagatavošanas noslēpumi tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Šo neatkārtojamo ēdienu iemūžināšana personalizētā recepšu grāmatā ir jautrs un radošs drukas projekts, ko viegli var paveikt, neizejot no mājām.
Ēdienu un dzērienu fotogrāfe no Londonas Nataša Alipūra Faridani (Natasha Alipour-Faridani) ir gardu attēlu uzņemšanas eksperte un var dalīties ar padomiem par to, kā iegūt iespaidīgas ēdienu fotogrāfijas. Un, kad būs pienācis laiks izdrukāt attēlus un izveidot fotoalbumu, talkā nāks, piemēram, Canon PIXMA TS3350 Series bezvadu printeris, kas atvieglos attēlu atlasi un nodrošinās lieliskas kvalitātes izdrukas.
Viens no Natašas recepšu grāmatas ierakstiem ir kēksiņš, jo viņa vēlējās iekļaut tā sastāvdaļu fotogrāfijas. “Lai padarītu grāmatu daudzpusīgāku un krāsaināku, tajā vajadzētu būt ne tikai gatavo ēdienu bildēm,” viņa stāsta. “Brokastu kēksiņa receptei es biežāk izmantoju mellenes. Man ļoti patīk uzņemt ēdienu tuvplānus.”
Viņa izvēlējās arī recepti ar sviesta ķirbi un rikotas tarti ar rukolas lapu garnējumu. “Es meklēju receptes, kas piedāvā košas krāsas,” viņa paskaidro.
Fotogrāfiju uzņemšanai Nataša izmantoja fotokameru Canon EOS 5D Mark IV un divus objektīvus: Canon EF 50mm f/1.8 STM un Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. “Makro objektīvs palīdz uzņemt patiesi lieliskus tuvplānus,” viņa uzskata. Objektīva EF 100mm f/2.8L Macro IS USM maksimālais palielinājums ir 1:1 jeb 1x, kas nozīmē, ka objekti sensorā tiek attēloti dabiskā lielumā. Tuvplānu uzņemšanas iespējas apvienojums ar plašu diafragmas atvērumu, piemēram, Canon EF 50mm f/1.8 STM ļoti zemo f skaitli, nozīmē, ka ar šo objektīvu var veidot ļoti seklu asuma dziļumu. Nataša paskaidro: “Tā es varu izveidot patīkamu izplūdumu, kas veido maigu fonu.”
Objektīvs Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM ir pieejamāka objektīva Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM alternatīva un var izveidot izteikti asus uzņēmumus.
Nataša izmantoja trijkāji un pievienoja fotokameru datoram, lai uzreiz varētu apskatīt iznākumu un pēc vajadzības mainīt kompozīciju. Lielāko daļu uzņēmumu viņa veica ar f/8 vai f/9 diafragmas atvērumu, lai objekts būtu skaidrā fokusā.
“Apskatieties, kādas ir jūsu ēdiena sastāvdaļas, un pirms sākšanas izmēģiniet visus leņķus,” viņa saka. “Ja ēdienam ir plakans izskats, iesaku to fotografēt no putna lidojuma. Manos uzņēmumos vienmēr kāda daļa stiepjas ārpus kadra (tā var būt tikai šķīvja maliņa), jo tas pastiprina iespaidu par foto kā daļu no lielāka kopuma.”
Domājot par apgaismojumu, nav nepieciešams īpašs aprīkojums, lai iegūtu profesionāla izskata bildes. “Šos manās mājās uzņemtos attēlus apgaismoja liels logs, un es izmantoju atstarotāju, lai izgaismotu tumšākos stūrus,” viņa norāda. “Man ļoti patīk strādāt ar dabisko gaismu. Ja spīd spēcīga saule, fotogrāfijā var iegūt burvīgo spožo atspīdumu. Ja vēlaties, lai attēli ir maigāki un noslēpumaināki, to palīdzēs panākt rīta vai vakara gaisma. Pavērojiet, kā un kad gaisma ieplūst jūsu mājās, lai panāktu vēlamo rezultātu.”
Attēlus Nataša izdrukāja ar Canon PIXMA TS3350 Series printeri, kas darbojas bezvadu režīmā ātrai un efektīvai drukāšanai. “Tas ir lielisks printeris,” viņa saka. “Ātrs un viegli uzstādāms. Tintes kasetnes ir vienkārši ieliekamas un nodrošina spilgtas un precīzas krāsas.”
Nataša izvēlējās Canon fotopapīru Plus Glossy II, lai iegūtu kvalitatīvu rezultātu, un izmēģināja dažādus papīra formātus. “Izdrukāju virkni 13x18 cm, 10x15 cm un 13x13 cm attēlu, un, izmantojot bezapmales drukāšanu, malas nebija jāapgriež.” Bezapmales drukāšanas iespēja Canon PIXMA TS3350 Series printeros ir pieejama līdz 13x18 cm formātam, un printerī var izmantot dažāda formāta papīru — līdz A4, kas tiek ievietots regulējamā aizmugures papīrturī.
Gluži kā visi CANON bezvadu PIXMA printeri, arī PIXMA TS3350 Series ir saderīga ar dažādām Canon drukāšanas lietotnēm. Lietotnē Canon Easy-PhotoPrint Editor ir radošu izkārtojumu un šablonu iespēju klāsts, kas palīdzēs izveidot recepšu grāmatu, un tā ir saderīga ar viedtālruņiem un planšetdatoriem. Ir pieejama arī PC un Mac datora versija.
“Drukāt ar lietotni Canon Easy-PhotoPrint Editor ir ātri un vienkārši,” stāsta Nataša. “Izmantoju pārlūkošanas iespēju, lai atrastu ēdiena attēlus manā datorā.” Lietotne vai izveidot savienojumu arī ar dažādām mākoņa un sociālo tīklu platformām, to skaitā Google Drive un Instagram.
Kad nākamo reizi darbosieties virtuvē, padomājiet, kuras īpašās receptes jūs vēlētos iemūžināt, lai nodotu tās tālāk ģimenei un draugiem. Jūs ne tikai jautri pavadīsiet laiku, fotografējot un veidojot recepšu grāmatu, bet arī radīsiet īpašu piemiņlietu, pilnu ar gardiem ēdieniem un apetīti raisošiem attēliem, kas iedvesmos nākamās paaudzes.
Autors: Klēra Gillo (Claire Gillo)
Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.
Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniemRADOŠA DRUKĀŠANA
Jautri pavadiet laiku, fotografējot ēdienu, un veidojiet unikālas klusās dabas fotogrāfijas.
ĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA
Izveidojiet fotogrāfijas ar ēdieniem, kurus ir vērts nobaudīt un kas fotografēti ar Canon objektīvu izlasi, kas jums noteikti nepieciešama.
ĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA
Fotogrāfe un ēdienu blogere Līna Lomelīno (Lina Lomelino) dalās ar labākajiem padomiem, kā uzņemt labākās pārtikas fotogrāfijas.