Var šķist, ka fotografēšana ar tālvadību ir progresīvs paņēmiens, taču tā ir daudz vienkāršāka, nekā jūs domājat, un tai ir dažas būtiskas priekšrocības. Šajā noderīgajā ceļvedī uzziniet, kā tā darbojas, kad to izmantot un kādas ir tās priekšrocības, uzņemot dažāda veida fotogrāfijas.
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Kā uzņemt fotogrāfijas no attāluma — un kāpēc to darīt
Ko nozīmē fotografēšana ar tālvadību?
Fotografēšana ar tālvadību nozīmē kameras un slēdža vadīšanu no citas ierīces, nevis izmantojot pašas kameras vadīklas. Tradicionālais risinājums bija tālvadības slēdža vads, ko varēja pievienot kamerai, taču tagad ir pieejama bezvadu vadība. Plašam Canon kameru klāstam ir Wi-Fi savienojums, un jaunāko modeļu EOS R sistēmas kamerām ir arī Bluetooth. Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, varat kontrolēt plašu iestatījumu klāstu un aktivizēt slēdzi tieši no viedtālruņa vai planšetdatora.
Kad izmantot slēdža aktivizēšanu no attāluma?
Slēdža aktivizēšanai ar tālvadību ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā kā jūs fiziski nepieskaraties kamerai, tiek novērsts kameras satricināšanas risks, kad aktivizē slēdzi, tāpēc tas ir lielisks veids, kā novērst kameras izkustēšanos un iegūt visasākos attēlus. Otrkārt, tā ir noderīga arī tādu attēlu uzņemšanai, kurus var būt grūti iekadrēt, turot kameru rokās, tostarp uzņemot grupu fotogrāfijas ar sevi kadrā vai tramīgus dzīvniekus brīvā dabā.
Uzņemšana ar tālvadību ir noderīgs rīks dažādiem fotografēšanas žanriem, piemēram, tālāk minētajiem.
Ainavu fotogrāfiju uzņemšana ar tālvadību
Slēdža aktivizēšana ar tālvadību ir lieliski piemērota ainavu uzņemšanai ar trijkāji, jo īpaši ja izmantojat ilgu ekspozīciju, jo, nepieskaroties kamerai, tiek novērsta kameras izkustēšanās. Kad uzņemat intervāla fotogrāfijas, tā arī nodrošina, ka nesatricināt kameru un nemaināt kadrējumu, kas varētu izraisīt traucējošu videoklipa pēkšņu lēkāšanu. Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, varat mainīt atsevišķu kadru iestatījumus no viedtālruņa, līdz ar to jums nav jāatgriežas pie kameras vai jāpārbauda attēli kameras ekrānā. Varat pat pievienot vērtējumu ar zvaigznītēm, izmantojot savu mobilo ierīci, lai atvieglotu turpmāko atlasi, kopīgošanu un apstrādi.
Savvaļas dzīvnieku fotografēšana ar tālvadību
Uzņemšana ar tālvadību ir lieliski piemērota, fotografējot vai filmējot biklus vai tramīgus objektus, piemēram, savvaļas dzīvniekus. Varat novietot kameru vispiemērotākajā vietā, lai uzņemtu kadru, pat ja tā ir vieta, kur varētu būt neērti vai bīstami atrasties pašam, un pēc tam varat paslēpties neredzamā vietā, lai nenobiedētu fotografējamos objektus un nemainītu viņu dabisko uzvedību. Fotografēšana ar tālvadību ir lieliski piemērota tuvplāniem un sīku objektu makro fotogrāfijām, kur pat vismazākā kameras kustība tiek palielināta, sabojājot kadrējumu vai noņemot fokusu no objekta. Tas pats ir attiecināms, ja izmantojat fokusa braketēšanu, uzņemot makro kadru sēriju ar dažādām objekta daļām fokusā, lai to apvienotu vienā attēlā ar lielāku asumu — kameras stabilitāte ir ļoti svarīga. Arī šeit iespēja mainīt iestatījumus, pārbaudīt priekšskatījuma kadrus viedtālrunī un pat palielināt attēlu, lai pārbaudītu fokusu, nozīmē, ka jums vairs nebūs jāatgriežas pie kameras, iztraucējot ainu. Kad kadrs ir iegūts, no viedtālruņa attēlam varat pievienot ģeogrāfiskās atzīmes, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, — iegūsiet precīzu ierakstu par vietu, kurā pamanījāt kādu retu dzīvnieku.
Zvaigžņu fotografēšana, izmantojot tālvadību
Fotografējot zvaigznes, bieži vien jāuzņem ar ļoti ilgu ekspozīciju no 30 minūtēm līdz vairākām stundām. Iespēja fotografēt ar tālvadību nodrošina, ka, aktivizējot slēdzi, kamera neizkustas, kas ir ļoti svarīgi asiem debesu attēliem. Turklāt jūs varat atrasties pietiekami tālu no kameras, iespējams, pat uzturēties siltā automašīnā vai pajumtē, kamēr gaidāt, līdz beigsies ekspozīcija. Fotografējot zvaigznes, ir reti jākoriģē daudz iestatījumu, taču, ja vēlaties to darīt vai pat mainīt automātisko fokusēšanu uz manuālo, to visu varat izdarīt no attāluma. Turklāt varat turēt izslēgtu kameras LCD ekrānu, līdz ar to būs mazāk nevēlamas gaismas, kas varētu sabojāt ekspozīciju.
Portretu fotografēšana ar brīvām rokām
Ja vēlaties izmēģināt savus spēkus, veidojot radošus pašportretus, lieliski piemērota ir uzņemšana ar tālvadību. Ērti iekadrējiet sevi un pārliecinieties, ka kadrā ir ietverts viss, ko vēlaties. Iespēja mainīt iestatījumus, piemēram, diafragmas atvērumu, ļauj eksperimentēt ar dažādiem efektiem, nemainot kompozīciju, ejot pie kameras un atpakaļ. Uzņemšana ar tālvadību ir ļoti noderīga grupu attēliem, jo jūs varat pārbaudīt, vai visi ir ietverti (un smaida), neiztraucējot ainu. Pārskatiet katru kadru uz vietas un pēc vajadzības koriģējiet iestatījumus vai pārvietojiet cilvēkus labākās pozīcijās, pirms grupa izklīst.
Veicot fotosesiju studijas vidē, kameru var vadīt no datora, izmantojot Canon EOS Utility programmatūru, kas nodrošina vēl lielāku ekrānu nekā mobilajai ierīcei — vairāk par to pēc brīža.
Kas nepieciešams fotografēšanai ar tālvadību?
Canon jūsu izvēlei piedāvā piederumu klāstu uzņemšanai ar tālvadību. Canon tālvadības slēdzis RS-60E3 ir 60 cm garš vads ar tālvadību EOS kamerām ar E3 tipa ligzdu, un tālvadības slēdzis RS-80N3 ir 80 cm garš vads ar tālvadību EOS kamerām ar N3 tipa ligzdu. Tālvadības kontrolleris ar taimeri TC-80N3 (kam var būt nepieciešams arī tālvadības pults adapteris RA-E3) sniedz iespēju uzņemt attēlus ar regulāriem intervāliem, kas paredzēti intervāla fotogrāfiju projektiem, nepieskaroties kamerai.
Bezvadu risinājums ar Canon tālvadības kontrolleri RC-6 darbojas līdz 5 metru attālumā, izmantojot infrasarkano starojumu. Canon bezvadu tālvadības pults BR-E1 darbojas līdz 5 metru attālumā ar EOS kamerām, kurām ir Bluetooth.
Tomēr, iespējams, jums jau ir nepieciešamais komplekts fotografēšanai ar tālvadību. Canon Camera Connect lietojumprogrammu var bez maksas lejupielādēt iOS un Android operētājsistēmu lietotāji, lai to ātri iestatītu savā tālrunī vai planšetdatorā. Tā ir saderīga ar plašu Canon kameru klāstu — ne tikai jaunākajām bezspoguļa kamerām, bet arī dažām DSLR kamerām un PowerShot kompaktkamerām.
Dažas lietojumprogrammas funkcijas darbojas, izmantojot Bluetooth, un citām ir nepieciešams Wi-Fi savienojums, tāpēc aktivizējiet mobilajā ierīcē abas tehnoloģijas, lai maksimāli izmantotu lietojumprogrammas sniegtās iespējas.
Kā izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu uzņemšanai ar tālvadību?
Savienojuma izveide ar kameru ir vienkāršs process, un lietojumprogrammas ekrānā ir redzami norādījumi. Kad ir izveidots savienojums, atkarībā no kameras modeļa varat izpētīt vairākas iespējas, piemēram, uzņemšanu ar tālvadību, vērtējuma pievienošanu attēliem ar zvaigznītēm un attēlu un videoklipu pārsūtīšanu, lai tos kopīgotu ar citiem.
Jums vajadzētu redzēt opciju ar nosaukumu Uzņemšana ar tālvadību ar tiešo skatu (Remote Live View shooting), kas rāda reāllaika plūsmu ar saturu, kas redzams jūsu kamerā. Šeit varat koriģēt iestatījumus, piemēram, fokusa punktu, ekspozīcijas laiku, diafragmas atvērumu, ISO, baltās krāsas balansu, taimeri, mērīšanu, kā arī citus. Ir vērts iepazīties ar interfeisu, kad to pirmo reizi iestatāt.
Ekrānā redzēsiet arī lielu baltu pogu, kurai vienkārši jāpieskaras, lai uzņemtu attēlu. Ja vēlaties ierakstīt video, mainiet uz video ikonu ekrāna augšdaļā, lai pārslēgtos uz filmas režīmu.
Canon Camera Connect lietojumprogramma arī kalpo kā centrs citām lietojumprogrammām, kas ir noderīgas jūsu kamerai, piemēram, image.canon lietojumprogrammai, kas pārsūta un uzglabā mākonī saglabātus attēlus, ļaujot jums piekļūt jaunākajiem rīkiem. Ar EOS R3, PowerShot ZOOM un citām EOS kamerām, kas izlaistas, sākot no 2022. gada, var arī atjaunināt kameras programmaparatūru, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai būtu vēl vienkāršāk nekā jebkad agrāk saņemt informāciju par jaunākajiem uzlabojumiem un jaunām funkcijām.
Kā fokusēt, uzņemot ar tālvadību?
Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, fokusēšana ir vienkārša. Varat pieskarties ekrānam, lai mainītu AF punktu, un jūs atklāsiet, ka objektīvs automātiski fokusē vietā, kur novietojat fokusa punktu.
Tiek atbalstīta arī manuāla fokusēšana, kas var būt noderīga tuvplāniem un makro fotogrāfijām, kurās vēlaties precīzi noregulēt fokusu kādā objekta daļā. Papildu priekšrocība ir tā, ka varat pārslēgties no automātiskās fokusēšanas uz manuālo fokusēšanu, neatgriežoties pie kameras un neizmantojot slēdzi uz objektīva, — varat nospiest manuālās fokusēšanas pogu lietojumprogrammā un izmantot bultiņas, lai koriģētu manuālo fokusu.
Kā uzņemt ar tālvadību, izmantojot Canon EOS Utility programmatūru?
Uzņemšana ar tālvadību ir pieejama ne tikai ar viedtālruni. Ir citi veidi, kas, iespējams, ir vairāk piemēroti atkarībā no jūsu vajadzībām.
EOS Utility ir Canon programmatūra datoram, kas dod iespēju uzņemt ar tālvadību. To var izmantot bezvadu režīmā vai ar USB savienojumu, un tā nodrošina plašas kameras vadības iespējas, turklāt attēlus var saglabāt tieši datorā vai atmiņas kartē. Tā var būt lieliska iespēja studijas vidē, kas ļauj skatīt attēlus lielākā datora ekrānā, koriģēt iestatījumus un nodrošināt perfektu kadrējumu reāllaika priekšskatījumā, izmantojot režģus un kompozīcijas rīkus. To var izmantot arī kopā ar Canon Digital Photo Professional programmatūru, lai rediģētu un novērtētu ar tālvadību uzņemtās fotogrāfijas.
Ja kameru vēlaties izmantot kā tīmekļa kameru, EOS Webcam Utility ir izcila opcija. Tā ir saderīga ar plašu Canon kameru klāstu un ir izveidota, lai jūs varētu izmantot kameru tiešraides straumēšanai un videozvaniem, kā arī ir lieliski piemērota apraidei un ierakstīšanai kamerā.
Neatkarīgi no jūsu kameras modeļa un fotografēšanas veida Canon nodrošina veidus, kā ar tālvadību uzņemt attēlus vai video. Kāpēc gan neizmēģināt uzņemšanu ar tālvadību?
Saistītie produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R10
Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors. -
Bezspoguļu kameras
EOS R7
Izpētiet savvaļas dzīvniekus ar kameru, kas nodrošina sensacionālu ātrumu un attēlu kvalitāti ērti pārnēsājamā korpusā ar APS-C sensoru — tā konstruēta nākotnes lietošanas vajadzībām. -
Trijkājis
Tripod Grip HG-100TBR
Uzņemiet ilgāk ar papildu stabilitāti un radošu brīvību, pateicoties šim unikālajam trijkājim ar noņemamu tālvadības pulti. -
RF-S objektīvi
RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Standarta APS-C tālummaiņas objektīvs EOS R sērijai, kas ir lieliski piemērots ikdienas situācijām, piemēram, ģimenes, dzīvesstila, portretu un brīvdienu fotografēšanai. -
Platleņķa objektīvs
RF 16mm F2.8 STM
Kompakts un pieejams īpaši plata leņķa pilnkadra 16 mm objektīvs EOS R sērijai, kas piemērots videoblogu un radoša satura veidošanai. -
Platleņķa objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu
RF 24mm F1.8 MACRO IS STM
Kompakts, viegls 24 mm fiksēta fokusa attāluma objektīvs, kas lieliski piemērots ainavu fotografēšanai, videoemuāriem un interjeriem, kā arī lieliskām makro fotogrāfijām.