FOTOGRAFĒŠANA IEKŠTELPĀS
Ieceriet lieliskus projektus: trīs idejas radošai fotoattēlu uzņemšanai mājās
Ļaujieties radošumam mājās. Padomi par kinematogrāfisku portretu, abstraktu makro attēlu un intervāla video uzņemšanu.
INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA
Uzņemt simtiem attēlu, kuros intervāla fotogrāfiju filmā redzams laiks ritējums, var būt brīnišķīgi, tomēr iegūtos videoklipus nevarat pielikt pie sienas. Tomēr iegūtās intervāla fotogrāfijas ir iespējams pārveidot vienā attēlā, ko var izdrukāt. Dažādos laikos uzņemta salikta attēla izveidošana ietver fotogrāfiju sērijas uzņemšanu — līdzīgi kā intervāla fotogrāfiju uzņemšanu. Taču tā vietā, lai izveidotu videoklipu, jūs paņemat dažādas zonas no atsevišķiem kadriem un sapludiniet tās vienā pārsteidzošā attēlā, kas parāda transformāciju, piemēram, no dienas uz nakti.
Šeit izskaidrosim kameras iestatīšanas pamatprincipus intervāla fotografēšanai, izmantojot kameru ar iebūvētu intervāla taimeri. Tas ir vienkāršs paņēmiens ar kameru, kuru varat viegli izmēģināt savās mājās vai dārzā. Mēs esam uzņēmuši tulpju ziedlapiņu aizraujošo kustību no pēcpusdienas līdz vakaram, taču jūs varat izmantot to pašu paņēmienu, fotografējot jebkuru objektu, kas laika gaitā lēni mainās — no kūstoša saldējuma līdz dienas un nakts ainavas nomaiņai secīgām fotogrāfijām. Kad tas būs izdarīts, mēs sapludināsim kadrus, pēc tam izveidosim pievilcīgu izdruku, ko likt pie sienas.
Uzstādiet kameru uz statīva un izvēlieties leņķi, no kura fotografēt. Paturiet prātā, ka kamerai būs jāpaliek nekustīgai vairākas stundas, tāpēc vislabāk to novietot vietā, kur tā netraucēs. Ja pastāv iespēja, ka līs lietus, novietojiet kameru zem jumta vai fotografējiet pa logu. Vislabāk piemērota ir mierīga diena, jo spēcīgs vējš var izraisīt nevēlamu zieda kustību. Pārliecinieties, ka akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tulpes ir pilnībā atvērušās ap pusdienlaiku, lai ar atvērtajām ziedlapiņām tvertu saules gaismu, tāpēc šajā laikā sākām fotografēšanu.
Ja fotografējat tādu objektu kā ziedu, mēģiniet aiz tā novietot vienkrāsainu fonu. Tas ne tikai izcels ziedu no pieblīvētā dārza fona, bet vēlāk arī atvieglos vairāku kadru nemanāmu apvienošanu vienā kadrā. Šeit aiz zieda aizklājām melnu auduma gabalu, bet jūs varat eksperimentēt ar visdažādākajām fona krāsām. Lai fons būtu tumšs, mēs arī pārliecinājāmies, ka to neapspīd tieša saules gaisma.
Ekspozīcijas izvēle būs atkarīga no fotografējamā objekta un apgaismojuma. Kopumā intervāla fotogrāfiju sērijai laba izvēle ir diafragmas prioritāte, jo dienas laikā mainās gaismas līmenis. Tas nozīmē, ka varat paturēt fiksētu diafragmas atvērumu un ISO, kamēr kamera atbilstoši apstākļiem pielāgo slēdža ātrumu. Lieliski piemērots ir vidēja diapazona diafragmas atvērums, piemēram, f/8, un zems ISO, piemēram, ISO 100, kas līdz minimumam samazina troksni. Kad objekts nofokusēts, pārslēdziet objektīvu uz manuālo fokusu, lai tas paliktu fiksēts visu secīgo fotogrāfiju uzņemšanas laikā.
Padomājiet arī par attēlu kvalitāti. RAW attēli satur papildu informāciju izgaismotajās un ēnainajās vietās, sniedzot jums lielāku drošību pārmērīgas vai nepietiekamas ekspozīcijas novēršanai. Ja neesat pārliecināts par RAW izmantošanu, izvēlieties RAW+JPG, taču atcerieties, ka šādas opcijas izvēle aizņems vairāk vietas atmiņas kartē.
Konsekvents apgaismojums palīdzēs jūsu kadriem saplūst, tomēr tas var būt sarežģīti, fotografējot dažādos dienas laikos. Galvenais ir novērst dienasgaismas izšķirošo lomu kopējā apgaismojuma vidē. Jums ir vairākas iespējas. Pirmkārt, varat īslaicīgi bloķēt saules gaismu ar atstarotāju vai segu un apgaismot ziedu ar lampu vai spēcīgu prožektoru. Varat arī izmantot iebūvēto vai ārējo zibspuldzi, kas pārspēs dienasgaismu.
Kameras izvēlnē atveriet intervāla fotografēšanas iestatījumus. Tajos ir divi galvenie iestatījumi. Intervāla iestatījums nosaka ilgumu starp kadriem, un diapazons, ko varat izvēlēties, ir atkarīgs no kameras: dažas pieļauj intervālus līdz 30 sekundēm, dažas līdz 59 minūtēm 59 sekundēm, dažas vairākas stundas, minūtes un sekundes (šeit kamera ir iestatīta, lai uzņemtu kadru katru stundu). Kadru skaitu var iestatīt uz noteiktu skaitli vai 00 Unlimited (00 neierobežots) (ja jūsu kamera to atļauj), lai fotografētu nepārtraukti. Kad iestatījumi izveidoti, var nospiest slēdzi, lai sāktu intervāla fotografēšanu.
Kad esat uzņēmis secīgas fotogrāfijas vairāku stundu laikā, varat tās sapludināt vienā attēlā, kas parāda objekta transformāciju dienas laikā. Izvēlieties attēlus, kurus vēlaties sapludināt — varat izvēlēties tik daudz vai maz, cik vēlaties, taču jo vairāk attēlu, jo ilgāks laiks būs nepieciešams. Apstrādājiet attēlus, lai uzlabotu krāsas un toņus, tāpat kā to darītu ar atsevišķām fotogrāfijām. Lai ietaupītu laiku, programmatūrā DPP varat veikt lielapjoma darbību ar funkciju Recipe (Recepte).
Ja, līdzīgi kā šeit attēlā ar ziedu, dažas fona zonas nav pilnībā melnas, varat tās pārkrāsot ar koriģēšanas rīku un pēc tam selektīvi aptumšot šo zonu. Pēc tam sāciet sapludināt fotogrāfijas, izmantojot rīkus Adjustment (Koriģēšana) un Compositing (Kompozījas veidošana) programmatūrā DPP. Ar rīku Adjustment (Koriģēšana) padariet melnākas tās zonas attēlā, kuras nevēlaties lietot, pēc tam izmantojiet rīku Compositing (Kompozījas veidošana), lai izvēlētos citu attēlu un sapludinātu, izmantojot iestatījumus Lighten (Padarīt gaišāku) vai Add (Pievienot). Saglabājiet sapludināto attēlu un turpiniet tādā pašā veidā, pievienojot attēlu pēc attēla, lai panāktu attiecīgo efektu.
Ir daudz attēlu rediģēšanas programmu un lietojumprogrammu, kuras var izmantot fotogrāfiju sapludināšanai, tomēr principi ir tie paši. Salieciet fotogrāfijas vienu virs otras un katrā no tām izvēlieties zonas, kuras vēlaties izmantot sapludinātajā attēlā. Varat izvēlēties sapludināšanu ar pāreju no vienas kadra malas uz otru vai varat eksperimentēt ar citiem pārejas veidiem, piemēram, slāņu sēriju, kas parādīta tālāk redzamajā piemērā ar dažādos laikos uzņemtas ainavas saliktu attēlu.
Kad intervāla fotogrāfijas sapludinātas, kāpēc gan neveikt vēl vienu darbību un neizdrukāt fotogrāfiju? Ierāmēta zieda izdruka, kurā tas redzams vairākās ziedēšanas stadijās, var pārsteidzoši papildināt jūsu sienu vai kamīna dzegu vai var būt dāvana mīļam cilvēkam. Attēla sagatavošana drukāšanai ir vienkāršs uzdevums, ko var paveikt lielākajā daļā attēlu rediģēšanas lietojumprogrammu. Neatkarīgi no tā, kuru no tām izvēlaties, ir ļoti svarīgi, lai jūsu displeja krāsas būtu kalibrētas un printeris izdrukātu to, ko redzat ekrānā.
Drukāšanas process var nedaudz atšķirties atkarībā no izmantotā printera. Profesionālie printeri piedāvā tādas priekšrocības kā plakāta lieluma izdrukas ar ilgāku kalpošanas laiku. Canon PIXMA PRO-10S var izveidot A3+ formāta izdrukas, izmantojot 10 tinšu pigmenta bāzes sistēmu un iegūstot skaisti atveidotas krāsas, savukārt PIXMA PRO-100S izmanto 8 tinšu krāsvielu bāzes sistēmu, iegūstot izdrukas ar potenciāli ilgāku kalpošanas laiku. Varat iegūt vēl augstāka līmeņa izdrukas pat A2 formātā ar Canon imagePROGRAF PRO-1000, izmantojot Canon 12 tinšu pigmenta bāzes LUCIA PRO tintes sistēmu.
Ja izmantojat kādu no šiem vai jebkuru citu Canon profesionālo printeri, izmantojiet Print Studio Pro kā ceļvedi drukāšanas procesā. Šis spraudnis darbojas kopā ar programmatūru DPP un citām rediģēšanas lietojumprogrammām, un ar to varēsiet pielāgot krāsu pārvaldības iestatījumus un papīra profilus, lai panāktu precīzu ekrāna un drukas atbilstību.
Ja izmantojat mājas fotoprinteri, piemēram, Canon PIXMA TS6350, ko mēs izmantojām, programmatūrā DPP varat pārvaldīt šo procesu: atlasiet Print (Drukāt), pēc tam Properties (Īpašība) un pēc tam izvēlieties izmantoto papīra veidu un pareizos iestatījumus. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, izmantojiet speciālo papīru, piemēram, Canon Pro foto papīru, un printeri, kurā ir sistēma ar vismaz piecām tintēm (piemēram, Canon ChromaLife100 tintes tehnoloģiju, kas izmantota printerī PIXMA TS6350), lai iegūtu augstas kvalitātes izdrukas.
Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)
Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.
Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniemFOTOGRAFĒŠANA IEKŠTELPĀS
Ļaujieties radošumam mājās. Padomi par kinematogrāfisku portretu, abstraktu makro attēlu un intervāla video uzņemšanu.
FOTOGRAFĒŠANA DĀRZĀ
Jautri projekti, ko izmēģināt mājās, – no krāsošanas ar gaismu līdz zvaigžņu iemūžināšanai.
INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA
Izpētiet intervāla fotografēšanas iespējas ar EOS, atrodoties mājās.