Padomi fotografēšanai ar zibspuldzi: kā uzlabot fotoattēlus, izmantojot zibspuldzi

5 iemesli, kāpēc zibspuldzes izmantošana fotografējot var palīdzēt uzņemt labākus attēlus.
Trīs cilvēki pozē attēlam ballītes laikā. Uzņemts, izmantojot Canon EOS R8, RF15-30mm F4.5-6.3 IS STM un Canon Speedlite EL-10.

Zibspuldze ir svarīgs rīks ikvienam fotogrāfam — mēs to izmantojam, lai gaišinātu tumšākās ainas, līdzsvarotu spilgtu gaismu un radoši izpaustos. Iespējams, jūsu Canon kamerai ir iebūvētā zibspuldze, bet vai zināt, kad un kā to izmantot? Vai jums ir vērts ieguldīt ārējā zibspuldzē? Lasiet par pieciem iemesliem, kāpēc izmantot zibspuldzi un kā to darīt, lai atrisinātu izplatītas ar fotoattēliem saistītas problēmas, it īpaši uzņemot portretus un strādājot sarežģītos apgaismojuma apstākļos.

1. Problēma: portreti ārā spilgtā gaismā — Risinājums: aizpildošā zibspuldze āra apstākļos

Bez zibspuldzes

Aizpildošā zibspuldze

Zibspuldzi reizēm ir noderīgi izmantot ārā, jo tā “aizpilda” ēnas, ko spēcīga saules gaisma met uz cilvēku sejām. Tā ir laba pieeja portretu uzņemšanai, un var arī palīdzēt skaidrāk saskatīt cilvēkus, kad tie ir apgaismoti no aizmugures. Reizēm šādi, izmantojot zibspuldzi, fotografē kāzu fotogrāfi. Fotografēšana ārā, izmantojot aizpildošo zibspuldzi, ļauj viņiem saglabāt aptuveni tos pašus kameras iestatījumus portretiem iekštelpās un ārā, kas palīdz vieglāk un ātrāk uzņemt asus attēlus.

Bez zibspuldzes

Aizpildošā zibspuldze

Izmantojot iebūvēto vai ārējo zibspuldzi portretu uzņemšanai ārā dienas laikā, varat būt drošs, ka objekts būs vienmērīgi izgaismots un uz tiem krītošās gaismas daudzums atbildīs fona gaismas daudzumam, it īpaši saulainā dienā.

2. Problēma: portreti iekštelpās ar spilgtu fonu — Risinājums: aizpildošā zibspuldze iekštelpās

Bez zibspuldzes

Aizpildošā zibspuldze

Aizpildošo zibspuldzi var izmantot arī iekštelpās. Tas ir īpaši efektīvi, kad jums ir objekts ar apgaismojumu no aizmugures: zibspuldze izgaismos seju, neietekmējot fonu.

Tādējādi objekts ir skaidri redzams pat tad, ja gaismas daudzums iekšā un ārā būtiski atšķiras.

3. Problēma: portreti ar nevienmērīgu apgaismojumu — Risinājums: atlēciena zibspuldze

Tieša zibspuldze

Atlēciena zibspuldze, kas atlec no sienas

Reizēm, izmantojot iebūvēto zibspuldzi kā vienīgo apgaismojuma avotu, iespējams nepatīkams rezultāts. Tas ir tāpēc, ka tā apgaismo objektu tieši no kameras. Atsevišķu papildu Speedlite zibspuldzi, piemēram, Speedlite EL-10, var noliekt tā, lai zibspuldze atlēktu no griestiem vai sienas, radot lielāku gaismas izkliedi, lai objekts izskatītos pievilcīgāk, kā arī ļaujot jums kontrolēt virzienu, no kura spīd gaisma. Šī metode var būt īpaši noderīga portretu fotografēšanā ar zibspuldzi.

Vīrietis uzņem attēlu ar sievieti, kas sēž uz grīdas balonu ielenkumā, izmantojot Canon kameru un Speedlite EL-10 zibspuldzi. Kamera ir noliekta, lai uzņemtu vertikālu kadru.

Speedlite EL-10 ir pieejama horizontāla un vertikāla gaismas izkliedēšana un daudzpusīgs jaudas diapazons no 1/1 līdz 1/1024, lai panāktu maigāku izskatu.

Attēls ar sievieti, kura sēž uz grīdas balonu ielenkumā. Uzņemts, izmantojot Canon EOS R50 ar Canon Speedlite EL-10.

Papildus iegūstiet arī dzirksti acī, pateicoties gaismas atspīduma panelim.

4. Problēma: izplūduši kustīga objekta fotoattēli — Risinājums: kustības nofiksēšana ar zibspuldzi

Bez zibspuldzes

Ar zibspuldzi

Kameras zibspuldzes radītie gaismas zibšņi ir tik ātri, ka tos var izmantot, lai nofiksētu kustību. Iestatiet kameru uzņemšanas režīmā, izņemot Av (tas ir vislabāk piemērots aizpildošajai zibspuldzei), un sāciet fotografēt. Labākie rezultāti būs vājā apgaismojumā.

Attēls ar sievieti uz skrituļdēļa, kur fonā ir izpludināta ķieģeļu siena ar grafiti, savukārt sieviete kadrā ir asa. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu ar 26 mm, 1/30 s, f/16 un ISO 100, kā arī Canon Speedlite 600EX II-RT.

5. Problēma: iebūvētā zibspuldze nesasniedz objektu — Risinājums: ārējā zibspuldze var palielināt diapazonu

Iebūvētā zibspuldze

Ārējā zibspuldze

Kameras iebūvētās zibspuldzes diapazons ir ierobežots līdz aptuveni 3 m, bet papildu ārējā zibspuldze, piemēram, Speedlite EL-10 vai Speedlite EL-5, to ievērojami palielina.

Lai gan R sistēmas kamerām, piemēram, EOS R100, EOS R10 un EOS R50, ir iebūvēta zibspuldze ar 6 m diapazonu, ārējo zibspuldžu gaisma, piemēram, Speedlite EL-10, var sasniegt objektu 40 m attālumā — vai pat 60 m attālumā, kā tas ir Speedlite EL-5 gadījumā.

Šie Canon zibspuldzes izmantošanas paņēmieni parāda, ka zibspuldze ir paredzēta ne vien tumsas izgaismošanai, bet arī dažādu apgaismojuma apstākļu kompensēšanai. Neatkarīgi no tā, vai jums ir iebūvētā kameras zibspuldze vai izvēlaties ieguldīt ārējā zibspuldzē, turpiniet eksperimentus, lai redzētu, kā tas var uzlabot jūsu attēlus.

Saistītie produkti

Saistītie raksti

Kā izveidot pārsteidzošu bokē efektu

Iepazīstieties ar šiem padomiem un paņēmieniem, lai skaisti izpludinātu fonu.

Portretu ar gaišu un tumšu fonu apgaismošana

Veidojiet klasiskus apgaismojuma uzstādījumus augstas kvalitātes portretiem ar noskaņu.

Fotografēšana pieejamā apgaismojumā

Uzziniet, kā meklēt un uzņemt vislabāko gaismu, lai uzlabotu savu fotogrāfiju izskatu.

Svarīgi padomi lieliskām ballīšu fotogrāfijām

Uzņemiet neticami labas ballīšu fotogrāfijas, izmantojot šos vienkāršos padomus un paņēmienus.

Reģistrējieties mūsu biļetenam

Saņemiet visus jaunumus un produktu informāciju