RAKSTS
Augstas klases rezultāti ar viena operatora budžetu un videokameru Canon EOS C200
Filmu veidotājs Deivids Ņūtons (David Newton), veidojot savu filmēšanas sesiju “Iznīcini kleitu” ar pielāgojamo un mazo videokameru EOS C200
Prece
Producents Patriks Grīvs (Patrick Greaves) un kinooperators Rikijs Patels (Ricky Patel) ar jauno EOS C200 uzņēma dzīvās mūzikas priekšnesumu, lai kinematogrāfiskas gaismas un minimāla apgaismojuma apstākļos iegūtu 4K HDR materiālu.
Attēlojot mūziķus darbā, pārsvarā īsfilmu pamatā ir fikcija, jo lielākajā daļā mūzikas videoklipu mūziķi atdarina atskaņošanu. Mahogany Sessions ir tam krass pretstats: viņu nolūks ir izveidot īsta dzīvā priekšnesuma kinematogrāfisku attēlojumu, kas filmēts, izmantojot situācijas realitāti bagātinošu stilu, tomēr saglabājot dramatisku un interesantu attēlu.
Producents Patriks Grīvs un kinooperators Rikijs Patels bieži sadarbojas šādās sesijās. Katra sesija ir atsevišķs priekšnesums, ko Grīvs apraksta kā “patiesa un organiska materiāla uzņemšanu. Sesijas mums sniedz iespēju parādīt vislabākos jaunos un jau nostabilizējušos talantus ar vizuālā materiāla un pārsteidzoša dzīvā priekšnesuma apvienošanu.” Sesijai ar Londonā dzīvojošo mūziķi Alfa Mist Grīvs un Patels izvēlējās Canon EOS C200, kura apvieno izcilu augsta dinamiskā diapazona sensoru ar iespēju ierakstīt RAW formātā pašā kamerā, kā arī kompaktu formātu. Grīvs turpina, “Mēs to varam izmantot ar dažādiem statīviem, tostarp tādiem stabilizētiem statīviem kā Movi Pro. C200 ir piemērota izmantošanai visdažādākajos veidos, jo tā ir pielāgojama jebkurai videi, kurā tā mums nepieciešama.”
C200 IR PIEMĒROTA IZMANTOŠANAI VISDAŽĀDĀKAJOS VEIDOS, JO TĀ IR PIELĀGOJAMA JEBKURAI VIDEI, KURĀ TĀ MUMS NEPIECIEŠAMA.
Materiāls tika uzņemts 2017. gada 8. septembrī Normansfīldas teātrī, kas atrodas Langdona Dauna centrā Tedingtonā. Grīvs aizrautīgi apraksta šo vietu, raksturojot gan tās vizuālo, gan akustisko krāšņumu. “Tas ir senatnīgs, atjaunots Viktorijas laika teātris. Tajā ir bagātīga skaņa, kas iegūst spēcīgu toni, un mēs jutām, ka šī vieta perfekti atbilst, lai izceltu priekšnesuma spilgtumu gan vizuāli, gan muzikāli.” Ņemot vērā mūsu mērķus un ieraksta lielo ilgumu, Grīvs jau sākumā saprata, ka būs svarīgi “izmantot pēc iespējas mazāku un funkcijām aprīkotāku kameru”.
Vēloties parādīt gan mūziķus, gan vietas vēsturiskās detaļas, Patela uzdevums bija apgaismot vietu tā, lai uz rāmja uzstādītā kamera C200 varētu filmēt gandrīz visu šo vietu, neietverot kadrā statīvus un kabeļus. “Tā bija unikāla sesija,” viņš sāk stāstīt. “Tā bija viena no mūsu visilgākajām sesijām, un mēs vēlējāmies nofilmēt katru stūrīti.” Lai to varētu īstenot, bija nepieciešama rūpīga mūziķu izvietošana un precīzas atzīmes kamerai, lai gan apgaismojums bija ierobežots, jo vēlējāmies šo vietu nepārblīvēt ar aprīkojumu.
Paturot to prātā, Patels izvēlējās izmantot ar hēliju pildīta balona apgaismojumu no augšpuses un tikai vienu Skypanel. “Hēlija balons un Skypanel nedaudz apgaismoja bundzinieku — bija arī daudz nelielas gaismas no žalūzijām, lai iegūtu mūs visus apmierinošu rezultātu.” Viņš arī izmantoja dūmaku, meklējot izskatu, kas būtu atpazīstams regulārajiem Mahogany darbiem, kā arī pilnībā izmantoja šīs vietas logu matēto stiklu. Tā papildus tika kontrolēts ārpasaules spilgtums, jo dienas gaismā iekštelpu un ārpuses kontrastu ir vienmēr grūti kontrolēt.
Patels slavē kameras C200 spēju tikt galā ar ainām, kurās ir šāds liels kontrasts. “Es biju ļoti, ļoti pārsteigts par attēlu izskatu, es to negaidīju no šīs kameras… tajos ir tik daudz informācijas, kontrasta diapazons ir lielisks,” viņš turpina, “attēls bija ļoti atšķirīgs no citām kamerām, daudz maigāks. Uzņemot ar citām kamerām, bija jāsamazina izšķirtspēja, [bet] varēja iegūt daudz neitrālāku attēlu.” Patels izvēlējās filmēt, izmantojot kameras C200 vietu taupošo Cinema RAW Light formātu, kas ļauj pašā kamerā veikt ļoti augstas kvalitātes ierakstu bez nepieciešamības izmantot lielgabarīta ārējus ierakstītājus. Var veikt Pro Res ierakstu ar trešās puses ierakstītāju, un tā ir laba izvēle, tomēr Patels “vēlējās redzēt, ko kamera var paveikt ar jauno tajā ietverto RAW formātu.”
turpina Grīvs, atsaucoties uz nepārtraukti pieaugošu vajadzību izveidot materiālus ar aizvien lielāku izšķirtspēju un dinamisko diapazonu. “Mēs varējām ierakstīt RAW failus kamerā, un tas radīja milzīgu atšķirību; nebija nepieciešams cits ārējs ierakstītājs. Videokamerai C200 ir lielisks sensors, un ar maza formāta kameru var iegūt augstas klases kinofilmas.” Arī Grīvs vēlas atzīmēt kameras izcilo spēju filmēt izgaismotas vietas. “Tā mums dod lielisku iespēju izcelt visas detaļas un kontrastu… tai ir piecpadsmit dinamiskā diapazona pakāpes, tāpēc nav nepieciešama pielāgošana logiem.”
Kinematogrāfs Patels ir izmantojis arī citas šī klāsta kameras, tāpēc jutās komfortabli. “Strādāt bija ārkārtīgi vienkārši. Lietošanas ērtības ir ļoti svarīgas, un es zināju, kā strādāt ar šo kameru, jo ļoti labi pārzinu kameru C300.” Kameras C300 un C200 atšķiras ar sānu stiprinājumu nevis aizmugures stiprinājumu CFast atmiņas karšu slotiem, līdz ar to tie ir pieejamāki, kad kamera C200 ir uzstādīta uz rāmja. Patela pieredze Alfa Mist sesijā raisīja arī citas domas, viņš saka: “Es ļoti daudz filmēju arī dokumentālas filmas.” “Es domāju, ka kamera C200 būtu lieliski piemērota izbraucieniem. Nav nepieciešami V veida stiprinājumi un vēl viena mugursoma… Vienkārši ieliek mugursomā mazos akumulatorus, un tie darbojas diezgan ilgi.”
Producents Grīvs visu apkopo, atzīstami novērtējot kameras C200 pielāgojamību. “No producenta skatu punkta galvenā ir daudzpusība. Tā ir ekonomiski izdevīga un darbojās ar jau izveidotajiem iestatījumiem, neradot nekādas problēmas. Tā mums sniedz iespēju uzlabot attēla kvalitāti, mēs uzreiz uzņemam 4K RAW formātā, un viss ir apvienots vienā ierīcē. Mums tas ir lielisks jauninājums pēc kameras C300, liels progress, salīdzinot ar esošajiem Canon modeļiem. Manuprāt, ir labi, ka viņi ir izlaiduši šo kameru.”
Lai pārietu atpakaļ uz EOS C200 pārskatu, lūdzu, noklikšķiniet šeit
Autors
RAKSTS
Filmu veidotājs Deivids Ņūtons (David Newton), veidojot savu filmēšanas sesiju “Iznīcini kleitu” ar pielāgojamo un mazo videokameru EOS C200