Var būt grūti iziet no rutīnas, bet, ja vēlaties stimulēt savu radošo pusi un izmēģināt kaut ko jaunu, labs iesākums būs septiņu dienu izaicinājums. Apņemieties septiņas dienas katru dienu uzņemt fotogrāfiju ar citu objektu un, iespējams, vispirms no jauna atklāsiet visus iemeslus, kāpēc uzsākāt fotografēt.
FotogrāfamElisam Rīdam (Ellis Reed) bija vēlēšanās uzņemt brīnišķīgus mirkļus un pirms astoņiem gadiem, kad viņam bija 18 gadu, viņš pirmo reizi sāka darboties ar savu Canon EOS 550D kameru (kuras pēctece tagad ir Canon EOS 850D). Tagad ar Canon EOS R palīdzību viņš specializējas ceļojumu, dzīvesveida un ainavu fotografēšanā, pastāvīgi izaicinot savas radošās iespējas.
Eliss ir aizrāvies ar savu apkārtni un spēj ar svaigu skatu uzlūkot pazīstamu vidi, tāpēc viņš ir lieliski piemērots fotogrāfs, lai piedalītos mūsu septiņu dienu fotografēšanas izaicinājumā. Septiņu dienu laikā viņš radīja septiņus dažādus attēlus, izvēloties apzinātības tēmu, kas sasaista visus brīnišķīgos mirkļus viņa ceļojumā — viņaprāt, šī tēma ir cieši saistīta ar lietu atklāšanu no jauna.
Šeit viņš atklāj, kā viņam veicās, un sniedz padomus, kā izveidot savu septiņu dienu izaicinājumu.
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Izaiciniet sevi, lai redzētu, ko varat uzņemt, to darot septiņas dienas pēc kārtas
Pirmā diena: uzņemiet saullēktu
“Fotografēšana rītausmā ir lielisks veids, kā koncentrēt uzmanību uz radošumu,” saka Eliss.
“Pastaiga savā nodabā, pirms citi cilvēki ir pamodušies, ir ļoti labs veids, kā izvēdināt galvu un noskaņoties gaidāmajai dienai, kā arī gaidāmajam izaicinājumam. Šāds sākums ir neticami noderīgs, lai sev neļautu pakļauties ikdienas spiedienam, ko rada darbs un sociālie tīkli, tā izvairoties no stresa,” viņš saka.
Lai uzņemtu saullēktu, Eliss izgāja no mājām tikai ar Canon EOS R un Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM objektīvu, viņaprāt, ārkārtīgi daudzpusīgu komplektu. “Es teiktu — atstājiet tālruni mājās, dodieties turp tikai ar kameru un izbaudiet pastaigu saullēktā.”
“Visbiežāk izmantoju objektīvu RF 24-70mm F2.8L IS USM, kas ir īsts darba zirgs un kuru izmantoju 90% gadījumu, turklāt EOS R kameras izmēri ir daudz ērtāki nekā standarta DSLR kamerai.”
Otrā diena: izmantojiet visas komplekta sniegtās iespējas
“Ļaujiet sev pieredzēt jaunas iespējas ar tikai vienu objektīvu — tas var būt vienkāršs veids, kā ieraudzīt apkārtējo pasauli ar jaunu perspektīvu,” saka Eliss, kurš katras dienas izaicinājuma īstenošanai izmantoja tikai daudzpusīgo Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM objektīvu.
“Ideja ir tāda — man sevi jāpiespiež iziet ārā un visu uzņemt ar vienu objektīvu, nevis jānodrošinās ar īpašiem objektīviem dažādiem objektiem,” viņš saka. “Neatkarīgi no tā, vai uzņemu platleņķa skatus ar pilsētu vai tuvplānus, es mēģinu saprast, kā vislabāk izmantot šo objektīvu.”
Trešā diena: nofotografējiet kaut ko sirdi iepriecinošu
“Mans Canon EF 85mm f/1.8 USM objektīvs piederēja manam vectēvam, un, lai gan tas ir nedaudz nolietots, pirms aiziešanas viņš to man atdeva.”
Sev svarīgu lietu fotografēšana var būt lielisks veids, kā saglabāt par tām atmiņas nākotnē.
“Tas ir vecs objektīvs, bet man patīk to izmantot,” viņš saka. “Es nekad no tā nešķiros, jo esmu tam ļoti pieķēries. Katru reizi, kad to paņemu, tas man atgādina vectēvu un to, kā aizraušanās ar fotografēšanu ir palikusi mūsu ģimenē uz visiem laikiem.”
Lai gan šajā septiņu dienu izaicinājumā Eliss šo objektīvu neizmantoja, viņš bieži to izmanto ar EOS R kameru un EF-EOS R Canon stiprinājuma adapteri.
Eliss fotografēšanai izmanto ne tikai šo dārgo objektīvu, bet arī Canon Zoemini S, lai radītu personiskas izdrukas, kuras var parādīt citiem un saglabāt albumā.
Ceturtā diena: lieciet kādam cilvēkam pasmaidīt
Ceturtajā dienā izmantojot šo koncepciju, Eliss fotografēja divus savus labākos draugus, veicot vairākus uzņēmumus un izveidojot miniatūras izdrukas ar Canon Zoemini S. Tā kā viņi ir profesionāli fotogrāfi, viņiem reti rodas iespēja uzņemt kopīgu bildi, tāpēc šai fotografēšanai bija īpaša nozīme.
“Tas darbojas abos virzienos: kad liec kādam smaidīt, arī pats kļūsti priecīgāks,” saka Eliss. “Es domāju, ka, kaut ko dodot savai kopienai, kādam, par kuru rūpējaties, vai pat kādam, kuru pat nepazīstat, jums pašam rodas pozitīvāks noskaņojums.”
“Iespēja uzreiz piedāvāt vairākas momentuzņēmumu izdrukas, ko viņi var ierāmēt vai ielīmēt albumā, bija jauks veids, kā pabeigt fotografēšanu.”
Piektā diena: dodieties ārā
Daba mums sniedz iespēju izjust saikni ar apkārtni, neskatoties ekrānā, kas uzlabo mūsu garīgo veselību. Eliss devās uz Brekonbīkonsiem, lai fotografētu savvaļas ponijus. Tas bija izaicinājums, kas viņam deva gandarījumu un sajūtu, ka kaut kas ir sasniegts.
“Tas saistās ar iepriekš pieminēto pozitīvās domāšanas tēmu, jo daba mums māca pacietību. Kad kadrs beidzot ir iegūts, sajūta ir daudz labāka, nekā sagaidījāt,” viņš piebilst. “Ir patiess gandarījums un sajūta, ka kaut kas ir paveikts.”
Sestā diena: izejiet no savas komforta zonas
“Darot kaut ko biedējošu vai kaut ko tādu, par ko neesat pārliecināts, jūs izejat no savas komforta zonas. Es domāju, ka mājsēdes ierobežojumi pastiprināja cilvēku paļaušanos uz savu komforta zonu, un tas attiecas arī uz mani. Darot kaut ko citu, paveras svaigs skatījums un rodas iespēja mācīties.”
“Fotografēšana naktī un astrogrāfija ir jomas, pie kurām neesmu pieradis, bet jau sen vēlējos tās izmēģināt,” saka Eliss. Viņš apmeklēja objektu “Durdle Door” Dorsetā, lai savos attēlos iepludinātu jaunu dzīvību.
Canon EOS R lieliski tika galā ar šo Elisa fotografēšanas uzdevumu naktī vāja apgaismojuma apstākļos, pateicoties lielajam 30,3 MP pilnkadra sensoram, kas ļāva radīt attēlus ar pārsteidzoši ilgu ekspozīciju. Turklāt spilgtais LCD atviegloja attēlu iekadrēšanu tumsā.
Septītā diena: fotografējiet kopā ar draugu
Fotografēšana nav tikai piedzīvojumi vienatnē. Eliss uzskata, ka fotografēšana kopā ar draugu var lieliski noderēt, lai vairotu pozitīvismu un uzlabotu sociālo dzīvi.
“Mani ir ļoti ietekmējusi kopiena, iespēja satikties ar līdzīgi domājošiem draugiem un veidot draudzību, izmantojot pakalpojumu Instagram un fotogrāfu kopienas. Pēc tam, kad mēnešiem ilgi nevarējām satikties, iespēja citam fotogrāfam uzrakstīt ziņu ar tekstu “Sveiks! Vai vēlies satikties un pabildēt?”, kā arī iespēja izbaudīt šo kopīgo stāstu un atmiņu veidošanu ir patiešām lieliska.”
Eliss pierāda, ka, uzņemoties īstenot septiņu dienu fotografēšanas izaicinājumu, fotogrāfs var kļūt par vēl efektīvāku stāstu veidotāju. Elisam apzinātības tēma ir saistīta ar mērķi mainīt savu fotografēšanas domāšanas veidu, bet jūs varat izvēlēties pats savu tēmu.
“Šāds izaicinājums liek domāt citādi,” viņš saka, “jo parasti daudzi fotogrāfi pieturas pie sava stila un atkārto to pašu procesu. Izaicinājums patiešām palīdz pārbaudīt savu pieeju dažādām vietām un stāstu veidošanai.”
Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)
Saistītie produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R
Pilnkadra bezspoguļu kamera, kas paver jaunas radošas iespējas fotogrāfiem un filmu veidotājiem. -
RF objektīvi
RF 24-70mm F2.8L IS USM
Piešķiriet fotografēšanai ar pilnkadra bezspoguļu kameru profesionālu pieskārienu — izmantojiet 24–70 mm tālummaiņas objektīvu, kas lepojas ar ātru diafragmas atvērumu un piecu pakāpju attēlu stabilizēšanu. -
Momentuzņēmumu un kabatas printeru kameras
Canon Zoemini S2
Iegūstiet labākas pašbildes ar kabatas formāta kameru un printeri, kas papildināts ar spoguli, gredzenveida apgaismojumu, slēdža tālvadību un tiešo skatu.
Saistītie raksti
-
DABAS FOTOGRAFĒŠANA
Dabas atjaunošanas projekta dokumentēšana
Fotogrāfe un dabas atjaunošanas eksperte stāsta par to, kā viņa palīdzēja atdzīvināt vietējo ainavu.
-
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Kā fotografēt ūdeni
Ar šiem pieciem ekspertu padomiem atklājiet, kā uzņemt ūdeni — plūstošu, krītošu, ar šļakstīšanos vai nekustīgu.
-
IELU FOTOGRAFĒŠANA
Portreti drukāšanai
Fotogrāfs un pakalpojuma “TikTok” satura veidotājs Kims Mozelijs (Kym Moseley) dalās ar padomiem par to, kā uzņemt pārsteidzošas svešinieku fotogrāfijas un tās kopīgot.
-
RADOŠA FOTOGRAFĒŠANA
Eksperimentējiet ar septiņiem dažādiem stiliem
Atklājiet jaunus fotografēšanas virzienus un radiet izcilus attēlus, izmēģinot vienu jaunu stilu dienā.