Pāreja no viedtālruņa uz īpašu kameru ir aizraujošs pavērsiens jebkura fotogrāfa karjerā — apgūstiet ekspozīcijas un kompozīcijas nozīmi un atklājiet, kā nelieli iestatījumu pielāgojumi var ievērojami ietekmēt gatavos attēlus.
Šajā fotografēšanas ceļvedī iesācējiem mēs apkoposim visu informāciju, kas nepieciešama uzmanību saistošu kadru uzņemšanai. Mēs izpētīsim, kāpēc Canon ērti lietojamā kameru, objektīvu un lietojumprogrammu ekosistēma ir lieliski piemērota iesācējiem, un izskaidrosim fotografēšanas pamatus, lai jūs varētu veidot augstāka līmeņa darbus.
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Fotografēšanas uzsākšana
Kameras un objektīvi
Ja domājat par pāriešanu no viedtālruņa uz īpašu kameru, ir divas iespējas. Kompaktkameras, piemēram, Canon PowerShot V10 videoemuāru kamera, ir vieglas un ērti pārnēsājamas, un tām ir fiksēts objektīvs, savukārt kameras ar maināmu objektīvu, piemēram, EOS R100, EOS R50 un EOS R10, sniedz iespēju paplašināt objektīvu klāstu. Lielākajai daļai kameru ar maināmiem objektīviem komplektācijā ir iekļauts daudzpusīgs komplekta objektīvs, kas lieliski noder iesācējiem. Tas arī nozīmē, ka savam komplektam varēsiet pievienot jaunus objektīvus, kad jūsu prasmes būs attīstījušās un sāksiet eksperimentēt. Ir pieejams plašs dažādu objektīvu klāsts dažādiem fotografēšanas scenārijiem, tāpēc pirms pirkšanas noskaidrojiet, kurš objektīvs vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, kā arī pārliecinieties, ka objektīvs ir saderīgs ar jūsu kameru, izmantojot Canon objektīvu saderības ceļvedi.
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotografēt ārā miglainā rītā vai savā guļamistabā, lai iegūtu kvalitatīvus attēlus, kas atbilst jūsu iecerēm, vissvarīgākā nozīme ir apgaismojumam. Kamerām ir lielāki sensori nekā viedtālruņiem, un tas nozīmē, ka to uzņemtajos attēlos ir mazāk trokšņa un sīkākas detaļas, it īpaši vājā apgaismojumā. Canon kamerām ir divu lielumu sensori: APS-C un pilnkadra. Pilnkadra sensori ir lielāki nekā APS-C sensori, tomēr lielāki ne vienmēr ir labāki. Tā kā APS-C sensori ir mazāki, var izgatavot kompaktākas un vieglākas kameras, kas ir ideāli piemērotas ielu un ceļojumu fotografēšanai. Jo mazāks sensora lielums, jo lielāki kadrā izskatās attāli objekti, tāpēc kameras ar APS-C sensoru ir lieliski piemērotas sporta un savvaļas dzīvnieku fotografēšanai. Pilnkadra sensoram ir plašāks skata lauks, tāpēc pilnkadra kamera ir lieliski piemērota plašām ainavām, īpaši platā leņķī uzņemtiem ēku interjeriem un zvaigžņu fotografēšanai.
Sākuma līmeņa Canon kamerām ir iespaidīgas funkcijas, turklāt tām ir arī iesācējiem noderīgi rīki, kas palīdz atrast labākos iestatījumus dažādos scenārijos. Canon populārais palīdzības režīma interfeiss piedāvā ekrānā redzamus skaidrojumus, lai jūs ātri varētu apgūt pamatlietas. Ikonas un attēli palīdz saprast, kā funkcija darbojas, un jūs varat viegli pārvietoties interfeisā, izmantojot skārienjutīgu ekrānu vai pogas. Sākuma līmeņa Canon EOS R100 kamerai ir balta izvēlne ar režīmu ceļvedi un funkciju aprakstu, kas parāda noderīgu informāciju par izvēlēto režīmu vai funkciju.
Apmeklējiet Canon produktu atbalsta lapu un atrodiet savas kameras modeli, lai lejupielādētu rokasgrāmatas un lietotāju ceļvežus.
Ekspozīcija un kameras režīmi
Fotografēšanā ir svarīgi trīs faktori, kas ietekmē attēla izskatu: objektīva atvēruma lielums (diafragmas atvērums), cik ilgi ir atvērts slēdzis (slēdža ātrums) un cik jutīgs sensors ir pret gaismu (ISO). Tie veido trīs komponentus, ko dēvē par ekspozīcijas trīsstūri. Ja vien jūsu nolūks nav padarīt attēlu gaišāku vai tumšāku, šie trīs faktori ir jāsabalansē — ja maināt vienu faktoru, ir jāpielāgo pārējie, lai to kompensētu.
Izmantojot jaunu kameru, vispirms ir ieteicams iepazīties ar režīmu ripu, kas atrodas augšējā plaknē, jo šeit varat izvēlēties, kā kontrolēt ekspozīciju.
A+ (pilnīgi automātiskas fotografēšanas režīms) ir pilnīgi automātisks režīms, kas analizē ainu un izvēlas optimālus iestatījumus. SCN režīms (sižetu režīms) automātiski izvēlas ekspozīcijas iestatījumus, lai tie atbilstu konkrētam objektam vai ainai, atvieglojot sporta, cilvēku, uguņošanas, tuvplānu un citu ainu fotografēšanu, kad joprojām mācāties, kā viss sader kopā.
Arī P režīms (programmas režīms) ir lieliski piemērots iesācējiem, jo kamera iestatīs diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu, tomēr citus iestatījumus atstās jūsu ziņā. Pusautomātiskais Tv režīms (slēdža prioritātes režīms) un Av režīms (diafragmas atvēruma prioritātes režīms) sniedz vairāk radošās kontroles iespēju. Kā nosaukums parāda, iestatot slēdža prioritātes režīmu, jūs izvēlaties slēdža ātrumu, savukārt kamera automātiski pielāgo pārējo, kas ir noderīgi sporta un savvaļas dzīvnieku fotografēšanai; ar diafragmas atvēruma prioritātes režīmu jūs izvēlaties diafragmas atvērumu, un tas ir lieliski piemērots portretu un ainavu kadriem. M režīms (manuālais režīms) sniegs jums pilnīgu kontroli pār kameras iestatījumiem, ko varēsiet izmēģināt, kad labāk izpratīsiet ekspozīcijas trīsstūri.
Iestatījumi un paņēmieni
Ekspozīcijas iestatījumus ir viegli pielāgot dažādiem scenārijiem, taču vissvarīgāk ir domāt par to, ko vēlaties panākt. Ierasts paņēmiens savvaļas dzīvnieku un portretu fotografēšanai ir plaša diafragmas atvēruma (mazs f skaitlis, piemēram, f/1.8) izmantošana, lai radītu seklu asuma dziļumu, izpludinot fonu un veidojot bokē efektu (nefokusētas zonas).
Sporta un spraigas darbības fotografēšanai iestata lielu slēdža ātrumu, lai nofiksētu kustību, savukārt panoramēšanu ar mazu slēdža ātrumu var izmantot, lai izpludinātu objektus un piešķirtu attēlam dramatisku izskatu. Runājot par ISO, augstāka jutība var būt lieliski piemērota nakts debesu fotografēšanai, savukārt mazu ISO var izvēlēties, lai samazinātu trokšņa līmeni, fotografējot ainavu saullēktā.
Baltā balanss (WB) ir vēl viens iestatījums, ko savos attēlos varat pielāgot. Tas nosaka krāsu temperatūru — cik silta vai auksta izskatās apkārtējā gaisma. Parasti Canon EOS R sistēmas kamerās automātiskais WB iestatījums darbojas fantastiski, uzņemot precīzas krāsas.
Var izvēlēties manuālo (MF) vai automātisko (AF) fokusēšanu. Canon AF sistēmas ir ļoti vienkārši lietot, daudzi fotogrāfi reti pāriet uz MF. Tomēr manuālā fokusēšana var būt noderīga, ja vēlaties sākt eksperimentēt ar fokusa atzīmēšanu — vizuālu palīglīdzekli, kas ar krāsu izceļ fokusā esošās vietas malas, — makro fotografēšanai vai attēlu uzņemšanai naktī.
Ja attēlus uzņemat RAW formātā, jums nav jāuztraucas par to, ka ar kameru visu perfekti uzņemat, jo vēlāk varēsiet tos rediģēt. Tam nepieciešama īpaša programmatūra, piemēram, Canon bezmaksas programmatūra Digital Photo Professional, ar ko varēsiet strādāt, kad būs attīstījušās jūsu prasmes.
Lietojumprogrammas, programmatūra un printeri
Canon EOS R sistēmas kamerām ir labs savienojums ar Bluetooth, iebūvēto Wi-Fi un Canon lietojumprogrammu klāstu. Attēlus un klipus varat nosūtīt tieši uz viedtālruni vai planšetdatoru, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, kā arī varat uzņemt ar tālvadību un pievienot fotogrāfijām ģeogrāfiskās atrašanās vietas atzīmes, lai precīzi atcerētos to uzņemšanas vietu. Lietojumprogramma image.canon ir izveidota, lai fotogrāfijas un videoklipus pārsūtītu uz iecienītajiem mākoņkrātuves pakalpojumiem, datoru vai pat pakalpojumu Adobe Photoshop Lightroom.
Canon ekosistēma ietver arī labākos foto printerus, lai veidotu brīnišķīgas izdrukas mājās vai atrodoties ceļā, dažāda veida papīru fotogrāfijām un radošiem projektiem, kā arī programmatūru, lai jums palīdzētu atdzīvināt savas fotogrāfijas.
Kāpēc gan neizmēģināt uzņemt pašportretu, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu fotografēšanai ar tālvadību. Atklājiet, kā darbojas automātiskā fokusēšana, un eksperimentējiet ar dažādiem diafragmas atvērumiem, lai redzētu, kā tie ietekmē fonu. Uzņemiet savu bērnu vai mājdzīvnieku, kas skrien pa dārzu, un eksperimentējiet ar kustības fotografēšanu. Sporta sižetu režīms ir labs iesākums ātras darbības uzņemšanai — pārslēdzieties uz Tv režīmu, lai izveidotu kustības izplūdumu, vai mēģiniet panoramēt, lai iegūtu izplūdušu fonu. Pārbaudiet iegūtās prasmes, uzņemot naktī ar nakts sižeta vai P režīmu, un pielāgojiet ISO, lai redzētu tā radītās atšķirības. Kad pamati būs apgūti, jums būs neierobežotas radošās iespējas.
- Adobe, Lightroom un Photoshop ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.
Saistītie produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R100
Uzņemiet perfektus attēlus izcilā kvalitātē un saglabājiet tos atmiņā ar šo intuitīvo EOS R kameru, kas vienmēr ir gatava darbam. -
Bezspoguļu kameras
EOS R50
Izveidojiet ar šo EOS R bezspoguļa kameru vislabāko saturu, kas patīk lietotājiem — no asām fotogrāfijām līdz 4K filmām un tiešraides straumēm. Viss pieejams ar vienu īpašu ierīci. -
Bezspoguļu kameras
EOS R10
Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors. -
Bezspoguļu kameras
EOS R8
Pārejiet uz fotografēšanu un filmēšanu ar pilnkadra kameru un īstenojiet savas radošās ieceres. -
Bezspoguļu kameras
EOS R7
Izpētiet savvaļas dzīvniekus ar kameru, kas nodrošina sensacionālu ātrumu un attēlu kvalitāti ērti pārnēsājamā korpusā ar APS-C sensoru — tā konstruēta nākotnes lietošanas vajadzībām.