12 mazuļu fotografēšanas padomi, ko varat izmantot jau šodien

Saglabājiet šos dārgos brīžus un uzņemiet savu mazuļa attīstību ar mūsu gudriem veidiem, kā padarīt bērnu fotografēšanu jautru un iegūt lieliskus rezultātus.
Bērns tur rotaļlāci, sēžot uz gultas pārklāja un smaidot tieši kamerai. © Tomsickova Tatjana / Shutterstock

Mazuļu fotografēšana rada prieku, ko daudzi mīloši vecāki, ģimenes locekļi un draugi steidzas izbaudīt, tiklīdz satiekas ar mazo cilvēciņu, un ir viegli saprast, kāpēc tā ir: mazuļi ir ārkārtīgi piemīlīgi un, viņiem augot, sāk izpausties arvien vairāk un vairāk personības iezīmju. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir smejoši, zinātkāri, domīgi vai aktīvi, fotografēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā sekot līdzi šai unikālajai un ātrajai attīstībai un to iemūžināt.

Ikkatrs var ātri uzņemt momentuzņēmumu, tomēr šie paņēmieni palīdzēs radīt pārsteidzošus attēlus, kas patiešām notvers dārgus mirkļus, un jūs iegūsit fotogrāfijas, kuras varēsit kopīgot ar ģimeni un mīļiem cilvēkiem tuvumā un tālumā.

1. Izvēlieties vislabāko laiku

Mazulis ar rozā cepurīti un pelēkbrūnu džemperi guļ uz brūnas segas, skatās kamerā un smaida.

Jo priecīgāks mazulis, jo labāka ir ar viņu uzņemtā fotogrāfija, tāpēc noteikti izvēlieties labāko laiku, lai uzņemtu šādu mirkli, un vienkārši lietojamu kameru, lai jums nebūtu jātērē laiks, mainot iestatījumus. © Samuel Borges Photography / Shutterstock

Izņemot jaundzimušos, pārējiem mazuļiem ir svarīgs dienas režīms. Gandrīz katrs mazulis ir pieradis darīt noteiktas lietas noteiktā dienas laikā. Jūs noteikti zināt, kad jūsu mazulim ir vispriecīgākais noskaņojums, tāpēc mēģiniet fotografēt šajā laikā. Piemēram, bērns var būt vismierīgākais tūlīt pēc barošanas. Vai arī uzreiz pēc diendusas.

2. Uzņemiet acu līmenī

Zīdainis gaiši rozā krekliņā guļ uz sāniem uz pūkainas, bēšas krāsas segas.

Piekļūstiet mazuļa acu līmeņa tuvumā, lai uzņemtu attēlu, kas parāda intīmo saikni starp jums un jūsu bērnu. Pārliecinieties, ka automātiskā fokusēšana ir iestatīta uz vienu punktu vai seju + izsekošanu, ja pieejama, lai mazuļa acis būtu asi fokusētas. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/100 s, f/2.8 un ISO640. © Mark Fensome

Klasiski jaundzimušo kadri ietver tuvplānus ar mazām kājiņām un rociņām un mazuļus, kas guļ uz mammas vai tēva pleca. Lielāku bērnu attēli, kurās notvertas kustības, parāda viņu rotaļas vai situācijas no viņu ikdienas dzīves — tās vienmēr būs dārgas atmiņas. Uzņemot šāda veida kadrus, zelta likums ir uzņemt bērnu acu līmenī, lai nodrošinātu intimitātes sajūtu.

Vienmēr ir noderīgi jau iepriekš ieplānot kadrus, kurus vēlaties uzņemt. Nevar zināt, cik ilgi jūsu mazulis būs labā noskaņojumā, tāpēc sagatavojieties atteikties no zemākas prioritātes kadriem laika trūkuma gadījumā.

3. Iestatiet kameru pirms uzņemšanas

Vectēvs uzņem attēlu ar savu mazbērnu, kurš brauc ar velosipēdu, izmantojot Canon EOS R100. Smaidoša vecmāmiņa sēž blakus.

Pārliecinieties, ka jūsu kamera ir pieejama, kad zināt, ka jūsu bērns vai mazbērns mācīsies kaut ko jaunu. Ir svarīgi uzņemt šos unikālos mirkļus vislabākajā iespējamajā kvalitātē, lai jūs varētu ar baudu tos aplūkot arī turpmāk. © Gary Morrisroe

Kad fotografējat mazuļus, laiks ir ļoti svarīgs. Kamēr tie mierīgi, iespējams, iegūsit 10 minūšu laiku fotografēšanai. Gādājiet, lai jūsu aprīkojums būtu gatavs, tiklīdz pulkstenis sāk tikšķēt, lai jums būtu maksimāli daudz laika ar priecīgu mazuli. Protams, gaisma mainās un mazuļi kustas, tāpēc iestatījumu regulēšana darba gaitā ir nenovēršama. Tomēr jau iepriekš sagatavojiet galveno, piemēram, jūsu objektīvu, ekspozīcijas režīmu, kadru uzņemšanas režīmu un citus svarīgus iestatījumus, lai jums būtu vairāk laika uzņemšanai.

Ar tādām kamerām kā Canon EOS R100 ir vienkārši — varat to paņemt un fotografēt. Automātiskie režīmi, kā arī izvēlnes un displeji ar pamācībām jums palīdzēs izmantot iestatījumus, lai jūs varētu koncentrēt uzmanību uz svarīgāko — īpašo mirkli, ko vēlaties uzņemt un saglabāt daudzus gadus.

4. Strādājiet ar dabisku apgaismojumu

Melnādaina mazulīte ar rozā banti uz galvas smaida tieši kamerai. Dabiskais apgaismojums no sānu loga vienmērīgi apgaismo viņas seju.

Ja apsverat atstarotāja lietošanu, pārliecinieties, kura krāsa ir piemērota bērna ādas tonim. Iespējams, ka zelta puse izskatās daudz labāk nekā sudraba puse. © pixelheadphoto digitalskillet / Shutterstock

Bērns sēž šūpoļu krēslā, skatoties uz logu, caur kuru ieplūst dabiska gaisma.

Dažkārt vislabākie mirkļi attēlu iegūšanai ir tad, kad darāt ikdienišķas lietas, piemēram, virtuvē gatavojat mazulim maltīti. Tāpēc ir svarīgi, lai jūsu kamera būtu gatava fotografēšanai. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvu ar 1/400 s, f/2.0 un ISO400. © Ilvy Njiokiktjien

Vispievilcīgāk un intīmāk mazuļa fotogrāfijas izskatās, maksimāli izmantojot dabisko apgaismojumu. Vienkārša metode ir atstarotāja izmantošana, lai apkārtnē atstarotu gaismu no loga. Nav nepieciešams profesionāls atstarotājs fotografēšanai, pietiks ar baltu audumu vai lielu papīra vai kartona gabalu. Novietojiet bērnu blakus logam un piesaistiet kādu draugu vai ģimenes locekli, kurš noliec atstarotāju tā, lai gaisma no loga izgaismotu ēnas tajā mazuļa sejas pusē, kas atrodas prom no loga.

Dažreiz gaisma veido attēlu, un jūsu vienīgā loma ir uzņemt šo mirkli. Pārliecinieties, ka fokuss ir uz mazuļa aci un kompozīcija izskatās labi, pēc tam ātri nospiediet slēdža pogu, lai saglabātu gaistošo mirkli.

5. Sagatavojiet objektīvu

Aizdomājies mazulis skatās tālumā un ar pirkstu šķietami tausta savu jauno zobiņu.

Objektīvi ar fiksētu fokusa attālumu, ko dēvē arī par fiksēta fokusa attāluma objektīviem, ir lieliski piemēroti portretiem vājā apgaismojumā. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvu ar 1/1600 s, f/2.0 un ISO2500. © Ilvy Njiokiktjien

Melnbalts attēls no augšas uz leju, kurā redzama mazuļa seja ar aizvērtām acīm un garām skropstām, kas ir fokusētas.

Dažreiz krāsa var novērst uzmanību, un detaļas spēcīgāk izceļas, ja tās uzņem melnbaltas. Jūs varat pārbaudīt, vai jūsu uzņemtais fotoattēls ar bērnu izskatās labāk melnbaltā formātā, kamerā atverot sadaļu attēlu Styles (Stili), vai arī varat to mainīt pēcapstrādē, ja uzņemat RAW formātā. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/160 s, f/2.8 un ISO200. © Helen Bartlett

Izmantojamais objektīvs ir atkarīgs no fotogrāfijas veida, ko vēlaties uzņemt. Vispārīgiem kadriem izmēģiniet objektīvu ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 50mm f/1.8 STM, kas lieliski darbojas vāja apgaismojuma apstākļos, piemēram, guļamistabās, vai portretu objektīvu, piemēram, Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, kam ir liels automātiskās fokusēšanas ātrums — tas var būt parocīgs kustību, piemēram, rāpošanas vai ēšanas, uzņemšanai.

Ja vēlaties iegūt asus tuvplānus ar sīkām mazuļa detaļām — rokām, kāju pirkstiņiem un skropstām, — makro objektīvi, piemēram, iepriekš minētais Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM vai Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, ir lieliska izvēle.

Kopumā objektīvi ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, 50 mm vai 85 mm, ir lieliski tumšā vidē, jo, pateicoties lielajam diafragmas atvērumam, ielaiž daudz gaismas. Situācijās, kurās mazulis ir aktīvs, iespējams, vēlēsities lietot tālummaiņas objektīvu. Tālummaiņas objektīvs, piemēram, Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, ļauj iekadrēt, mazulim pārvietojoties, un sniedz lielāku iespēju iegūt kadru īsākā laikā.

6. Ššš! Uzņemiet klusi

Melnādaina mazulīte baltā vilnas kombinezonā miegā smaida.

Mazulim miegs ir ļoti svarīgs, tāpēc gādājiet, lai viņi nepamodinātu ar slēdža skaņu, kad mēģināt uzņemt viņa svētlaimīgo sejas izteiksmi. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark II (tās pēctece tagad ir 5D Mark IV) un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM. © Mellz Photography Ltd

Mazuļu uzmanību var viegli novērst ar skaļiem signāliem un aizslēga darbības skaņu, un dažkārt tie pat nobīstas. Līdz ar to ir parocīgs kluss vai nedzirdams uzņemšanas režīms. Ja jums ir EOS kamera, piemēram, Canon EOS R100, varat uzņemt klusajā režīmā, izmantojot ainu režīmus. Pastāv arī iespēja maskēt aizslēga darbības skaņu ar rotaļīgu mūziku, kas atkarīga no vēlamā noskaņojuma.

7. Uzņemiet ar aizslēga prioritātes režīmu

Melnādains mazulis dodas kameras virzienā, augsti turot roku, it kā pēc kaut kā sniegtos.

Ja fotografējat mazu bērnu, pārliecinieties, ka kamera ir iestatīta uz kustīgu objektu, ieslēdzot Tv režīmu. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 1/100 s, f/3.5 un ISO1600. © Gary Morrisroe

Režīmā Tv (aizslēga prioritāte) var iestatīt vēlamo ekspozīcijas laiku, un kamera attiecīgi aprēķina vislabāko diafragmas atvērumu. Šis režīms sniedz brīvību strādāt ātri un radoši, neraizējoties par ievērojamu kameras regulēšanu uzņemšanas vidū. Piemēram, aizslēga ātrumam jābūt pietiekami lielam, lai izvairītos no izplūdušām kustībām, tāpēc, uzņemot aktīvu bērnu, labi iesākt ar iestatījumu 1/250. Sāciet ar to un noregulējiet atkarībā no bērna aktivitātes.

Parasti vēlas, lai visa mazuļa seja būtu fokusā, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka nav pārāk sekls asuma dziļums. Atstājot automātisku ISO, var panākt nepieciešamo aizslēga ātrumu un diafragmas atvēruma iestatījumus, tomēr paturiet prātā, ka jo mazāks ISO, jo augstāka attēlu kvalitāte.

8. Izmantojiet nepārtrauktās fotografēšanas režīmu vai uzņemiet videoklipus

Videoklips ar mazu bērnu, kas iet uz kameras pusi, turot paceltas rokas; uzņemts ar Canon EOS R100.

Fotografējot citus objektus, iespējams, parasti uzņemiet pa vienam kadram. Tomēr mazuļu portretu uzņemšanai pamēģiniet ieslēgt kameras nepārtrauktās fotografēšanas režīmu. Nepārtrauktā fotografēšana ir īpaši noderīga, ja mazulis kustas! Tā palīdzēs uzņemt visas mazuļa pēkšņās kustības un sniegs vislabākās iespējas uzņemt perfekto mirkli, jo diez vai kāds bērns ilgstoši varēs atrasties jums vēlamā pozā.

Vēl labāk — izveidojiet videoklipu! Tādām kamerām kā Canon EOS R100 ir lieliska filmu attēlu stabilizēšana un automātiskā fokusēšana, kas palīdzēs saglabāt mazuļa sejas asumu, kamēr tas veiks pirmos soļus jūsu virzienā. Šādi mirkļi ir pelnījuši vislabāko kvalitāti, un, ja uzņemat 4K formātā, jūs pat varat iegūt momentuzņēmumu no video materiāla, lai to izdrukātu sava mazuļa fotoalbumam.

9. Eksperimentējiet ar fokusa punktiem

Zilā segā ietīts zīdainis guļ uz gultas, un fokusētas ir viņa mazās, rozā pēdiņas.

Mainiet kameras iestatījumu uz makro ainu režīmu vai tuvplāna režīmu, lai uzņemtu apbrīnojamas bērna detaļas, piemēram, mazās pēdiņas un rociņas, visu pārējo fonā izpludinot. © James Paterson

Parasti portretos fokusu iestata uz objekta acīm. Veidojot mazuļu portretus, varat radīt pārsteidzošus attēlus, šad un tad neievērojot šo likumu.

Tā kā bērni ir tik mazi, to ķermeņa daļas, piemēram, rokas un kājas, var būt interesanti objekti. Ja kamerai ir skārienekrāns kā, piemēram, kamerai Canon EOS R100, ir vienkārši jāpieskaras tai ekrāna daļai, kurā redzat roku vai kāju pirkstiņus, kurus vēlaties fokusēt. Izmantojot lielu diafragmas atvērumu, viss pārējais attēls tiks izpludināts, saglabājot fokusu tieši tajā vietā, ko vēlaties izcelt.

10. Izkliedējiet zibspuldzes gaismu

Jauna sieviete uzņem fotoattēlu ar kameru un Speedlite zibspuldzi, kas vērsta uz sāniem un uz augšu no mazuļa, kas sēž pie galda ģimenes lokā.

Kļūstiet radošāks ar bērnu fotogrāfijām un eksperimentējiet ar zibspuldzi, kas novietota atsevišķi no kameras, lai iegūtu vairāk novirzītas gaismas. © Tom Martin

Ja vēlaties kontrolēt apgaismojumu ar zibspuldzi, ir svarīgi nevirzīt zibspuldzes gaismu mazuļa acīs, jo gan mazākiem, gan lielākiem bērniem šī gaisma var būt ļoti nepatīkama. Tā vietā izmantojiet ārēju zibspuldzi un izkliedējiet tās gaismu no griestiem vai pretējās sienas. Ja vēlaties tikai eksperimentēt ar zibspuldzi, varat izmantot Speedlite EL-100, piestiprinot pie kameras vai atsevišķi, un tā ir lieliska un pieejama sākuma izvēle. Ja vēlaties investēt augstākas klases zibspuldzē, varat izvēlēties Speedlite EL-5.

11. Izmantojiet trijkāji

Vecmāmiņa, kas tur savu mazbērnu rokās un runā ar viņu.

Ja vēlaties ietvert sevi attēlā, visvienkāršāk to izdarīt, izmantojot trijkāji. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/320 s, f/4.0 un ISO640. © Gary Morrisroe

Portrets, kurā ģimene ar vecākiem un trīs bērniem sēž uz dīvāna un viņiem aiz muguras ir baloni ar uzrakstu “Happy Birthday” (Daudz laimes dzimšanas dienā).

Kad īpašos gadījumos vēlaties attēlā ietvert visu ģimeni, varat izmantot trijkāji un fotografēšanu ar tālvadības funkciju. Uzņemts ar Canon EOS 800D (tās pēctece tagad ir EOS 850D) un Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM objektīvu ar 1/200 s, f/5.6 un ISO400. © Tom Martin

Mazuļi parasti veic pēkšņas kustības, tāpēc trijkājis nešķiet ideāls aksesuārs, tomēr tas atbrīvo rokas, lai veidotu mazuļa pozu vai novērstu viņa uzmanību, iegūstot vēlamo izteiksmi.

Izmantojot trijkāji, fotogrāfijā varat ietvert arī sevi, veidojot mūžīgi aktuālus, klasiskus kadrus, piemēram, tādus, kuros jūsu rokas ietver mazuļa rokas vai kājas. Ja kamera uzstādīta uz trijkāja, ieslēdziet taimera režīmu. Bieži vien ir 2 un 10 sekunžu opcijas. Izmantojiet 10 sekunžu opciju. Varat arī izmantot trijkāji ar Bluetooth kontrolleri, piemēram, Canon trijkāja rokturi HG-100TBR, lai patiešām ērti uzņemtu fotoattēlus no attāluma. Vispirms varat uzņemt izmēģinājuma kadru tikai ar sevi vai palūgt savam partnerim vai draugam nostāties tur, kur pats grasāties stāvēt, lai varētu noregulēt pareizu fokusu un ekspozīcijas iestatījumus. Vai vienkārši ieņemiet vietu un sāciet uzņemt, lai maksimāli izmantotu mirkļus, kad mazulis ir labā noskaņojumā.

12. Izmantojiet lietojumprogrammas

Cilvēks tur Canon EOS R100 kameru blakus viedtālrunim; tas pats attēls ir redzams kameras ekrānā un tālrunī lietojumprogrammā Canon Camera Connect.

Varat izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu ne tikai uzņemšanai no attāluma, izmantojot savu ierīci, bet arī fotoattēlu un videoklipu pārsūtīšanai, lai tos ātri kopīgotu ar ģimeni un draugiem.

Ir daudzas noderīgas Canon lietojumprogrammas, kas atvieglo uzņemšanu, mācīšanos un kopīgošanu, kā arī padara fotografēšanu interesantāku.

Ja jums ir kamera, kurai iespējots Wi-Fi, varat izmantot bezmaksas Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai no attāluma vadītu kameru, izmantojot Android vai iOS ierīci, ietvertu attēlā sevi un izvairītos no kameras izkustēšanās iespējas. Ja kamera uzstādīta uz trijkāja, varat komunicēt tieši ar mazuli, uzraugot savas kameras Live View attēlu tālrunī un aktivizējot aizslēgu izšķirošajā mirklī. Lietojumprogrammu varat arī izmantot, lai ātri importētu fotoattēlus tieši savā tālrunī, kas atvieglo to kopīgošanu. Pat dažas sākuma līmeņa kameras, piemēram, Canon EOS R100, atbalsta automātisko pārsūtīšanu, lai uzreiz pēc uzņemšanas varētu pārskatīt un kopīgot attēlus no mobilās ierīces. Arī tāds pakalpojums kā image.canon ir lieliska alternatīva attēlu pārsūtīšanai un glabāšanai mākonī, lai vēlāk tos turpinātu apstrādāt un kopīgotu.

Canon Photo Companion lietojumprogramma piedāvā personalizētus padomus un uzdevumus, kas ir piemēroti tieši jūsu kameras modelim. Jums vienkārši pēc uzvednes jāatlasa sava EOS kamera, un jūsu rīcībā būs plašs klāsts ar video pamācībām, iedvesmojošiem rakstiem un padomiem par dažādām tēmām, piemēram, bērnu fotografēšanu, kas ļaus pastāvīgi uzlabot fotografēšanas iemaņas un mācīties darba gaitā.

Ja jūsu ģimenē ir bērns, paņemiet kameru un sāciet uzņemt, lai iegūtu dārgas atmiņas, un atcerieties, ka tā vietā, lai attēlus atstātu SD kartē, ir vērts tos izdrukāt, lai tie būtu kopā ar jums un nemitīgi atgādinātu šos īpašos mirkļus.

Autors: Džefs Meijers (Jeff Meyer) un Agi Voicika (Agi Wojcik)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

11 padomi ģimenes fotografēšanai

Iepazīstieties ar Canon vēstnieces Helēnas Barletas (Helen Bartlett) padomiem un paņēmieniem, kā uzņemt pārsteidzošus ģimenes portretus

Mans pirmais gads bildēs

Portretu fotogrāfe Džemella Ukaegbu (Jemella Ukaegbu) dalās ar padomiem, kā uzņemt un saglabāt sava bērna pirmā gada fotogrāfijas.

Uzņemiet mirkļus bez piepūles

Uzņemiet ikdienas mirkļus bez piepūles, izmantojot Canon PowerShot PX.

Fotogrāfija drukāšanai

Septiņi populārākie padomi, kā tvert fotomirkļus, lai saglabātu tos drukātā veidā.